Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan megaláz apám, mert nem szolgálom ki a testvéremet?

Figyelt kérdés

15 éves, orvoshoz elmenni egyedül nem tud, boltba se megy, semmit nem bír elintézni.

Eddig úgy volt, hogy apám elment neki zsemléért és megcsinálta neki, be is csomagolta és betette a táskába. Most változott a beosztása, 1 órával előbb kell elmennie, egy órával hamarabb jön, így nem tudja megvenni a kisfiának a szendvicset. Helyette nekem kellene, mert "szerencsétlen szegény", pedig csak életképtelen majommá nevelték. Simán felkelhetne 40 perccel hamarabb, zsemlét venni meg szendvicset csinálni magának, de nem, mert jaj nem tud felkelni.

És akkor erre apám megaláz. Pedig én alapból buszhoz vagyok kötve, bejárós vagyok, alapból hamarabb kelek. Neki még az órája is később van, és helyi suliba jár.


2022. nov. 24. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem fogyatékos, akkor állítsd be neki az ébresztőt. Zsemlét előző nap is lehet hozni, nem kell emiatt korán kelni.
2022. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Este is meg lehet csinálni és betenni a hűtőbe éjszakára mondjuk.

Arra nem mondhat semmit, hiszen nem is kell felkelni hozzá:)

Nem a te feladatod, max nem eszik, ha ennyire lusta

2022. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha 18 fölött vagy akkor siman megmondod nem vagy a szolgája.
2022. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól szűrtem le, te vagy az idősebb.

Nyugodtan szúrd le, ha ennyire életképtelen, még egy szendvicset nem tud összepakolni magának. Érezze csak, hogy ez így nagyon nem jó irány, egy macskája nem lesz az életbt.

2022. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy én látom adott egy elfoglalt szülő, és egy esetlen kamasz, aki nyűg a nagy tesó számára. Egy ilyen suliba uzsonnapakolós történetet általában az anyák csinálnak, és nincs ez a rinya. Na mármost valamiért ez nálatok az öreged feladata lett, aki ezt átpasszolta neked. Tedd azt amit fentebb javasoltak, vedd meg délután a zsemlét, és a probléma megoldva.

Néha nyűg tud lenni a tesó, és szíved szerint elcserélnéd egy kutyára, de a végén úgyis visszaengednéd, mert a szüleid nem engednék a cserét. De talán segíthetnél neki az önállósodásba, csak amíg bele nem jön.

2022. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért én vegyem meg neki?
2022. nov. 25. 06:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ne vedd meg neki, és ne is csináld meg. Így sose tanulja meg. Nem is értem, hogy ha neki eddig csinálta apád, akkor neked miért nem? Te egyél, amit akarsz? Majd ha párszor éhes lesz az iskolában, akkor megtanulja, hogy mit kell tenni, hogy ezt elkerülje...Nonszensz! Apád mit csinál azon kívül, hogy szóban cseszeget emiatt? Nem fog a fejedhez pisztolyt tartani...Ha ő a kisfia csicskája akar lenni, az ő dolga, de téged nem kényszeríthet!
2022. nov. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd vele, hogy felkel és eszik, vagy fekszik, de akkor evés nem lesz. Nem kell ezt túlbonyolítani. Apádnak meg ha nem tetszik, akkor így járt.Nem te csináltál plusz gyereket magadnak. Nyisd ki a szád, mert sosem száll le rólad.
2022. nov. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

15 éves, ne szolgáld ki.


Ha nem vesz magának kaját, majd éhes lesz. Így járt.

Érdekes, én már 10 évesen sem vártam el, hogy mindent megcsináljanak helyettem - bár nem is voltam elkényeztetett kis majom.

2022. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!