Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a menyetek...

Mit szólnátok ha a menyetek állandóan a fiatokat szidná?

Figyelt kérdés
Sajnos egy ideje már ez probléma, de 2 hónapja már teljesen kikészülök a menyemtől. 3 gyerekük van és mindig azt hallgatom, hogy a fiam aki egy nagy élelmiszerboltban vezető semmit se segít otthon. Borzasztó tràgàr szavakkal illeti a fiamat, nem írom le mert törlik a kérdésemet. Már engem is mindennek lehord, hogy nem segítek neki, meg ő már megbolondul otthon 6 éve, majd a gyerekek apa nélkül nőnek fel stb. Odáig fajult a dolog, hogy azt mondtam neki, többet hozzám ő ne tegye be a lábát. Állandóan hivogat ha összevesznek, sőt már az anyja is hivogat. 2 napja alig alszok, én is dolgozok még. Már 1 gyerek után is hisztis volt, nem is értem minek kellett nekik 3. Jön a Húsvét, ilyenkor mindig itt ebédelnek, de most nem tudom mi lesz, rosszul vagyok már ettől a nőtől.

2022. ápr. 4. 15:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

Mi lenne ha beszélnél a fiaddal? Próbálják meg rendbehozni a házasságukat, mert ebből válás lesz.

Vigyázzatok a menyed szüleivel a gyerekekre ők meg leléphetnének pár napra kikapcsolódni.

2022. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó hogy a nő trágárul beszél, de ez egy segélykiálltás. Biztos sok a 3 gyerkőc. Beszélj a fiaddal segítsen többet otthon, baj lesz előbb utóbb náluk.
2022. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Talàn 3 gyerek mellett ténylegesen segíteni kellene neki. A fiadnak kivenni a részét az otthoni dolgokbòl is.
2022. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Próbálják már évek óta. Eddig kb minden második hétvégén itt van a 2 nagyobb gyerek nálam. Már ez is a baja, hogy nincsenek még többet nálam.. De könyörgöm 62 éves özvegy vagyok és dolgozom meg ott a nagy kert is.
2022. ápr. 4. 15:33
 5/35 anonim ***** válasza:
84%
Ő is dolgozik? A gyerekek ovisok, vagy van amelyik már iskolás?
2022. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ebből nem tudom mi az igaz, hogy a fiam mennyit segít otthon, de több munkatàrsa mondta, hogy majd elalszik néha a munkahelyen mert ő kel éjszaka a gyerekekhez.
2022. ápr. 4. 15:35
 7/35 A kérdező kommentje:
2 ovis, 1 éves a legkisebb ő még otthon van. De nekem van még egy fiam ahol is már 2 unokám van és kezdenek ez miatt a nő miatt háttérbe szorulni mert, hogy neki 3 gyereke van neki több segítség kell. De befejeztem vele
2022. ápr. 4. 15:37
 8/35 A kérdező kommentje:
A menyem nem dolgozik, otthon van az 1 évessel.
2022. ápr. 4. 15:38
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem neked kell többet segíteni hanem a fiadnak.Ugyanúgy az ö gyerekei is!!!!
2022. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

1. A helyzet: Idegesítő, és értem a zaklatottságodat. Az bizonyos, hogy a menyed nem kellő érettséggel vállalta a gyerekeket, ha már az első után is volt nyavajgás és most az anyóshoz rohan "árulkodni", ahelyett, hogy felnőtt módon a problémát a másik sáros személlyel (a gyerekek apjával a férjével) beszélné meg. Ráadásul a saját anyját is belevonva a nálad lobbizásba. Ez piszkos húzás vagy hatalmas segélykiáltás.

2. Teeendő: Nincs mese - ha a menyed apja él, akkor oda kell nyomni a gyerekeket 1 órára húsvétkor, mikor nálad vannak - és szemtől szembe (a gyerekek házon kívül) meg kell mondani a menyednek, hogy:

- a túlterheltségét érted,

- de a fiad pocskondiázása elfogadhatatlan,

- ezt nem a te dolgod megoldani, ne neked sírjon, de segítesz, ha tudsz,

- húzzanak el egy hosszú hétvégére kúrni és beszélgetni (leginkább beszélgetni), addig a két nagymama vigyáz a kölkökre,

- ami után elmennek párterápiára, hogy higgadt moderálás mellett megbeszéljék, amit kell, és megtanuljanak felnőtt módon gondolkozni és kommunikálni.

Ez a felnőtt módi.

2022. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!