Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet lehet a nárcisztikus...

Jó ötlet lehet a nárcisztikus anyámmal való "beszélgetéseket" rögzíteni?

Figyelt kérdés
Tudom, sokan dobálóznak ezzel a kifejezéssel, ezért pár példa: amikor súlyos betegség gyanúja merült fel nálam, első kérdése az volt, hogy mi lesz? Amikor a saját anyja meghalt, megjegyezte, hogy rossz volt a sorrend, a papa előbb mehetett volna. Úgyhogy lehet sejtésetek, hogy mik hangzanak el egy-egy eszmecserénél.
2022. dec. 2. 09:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
68%

Valahol írták a korod(32) így ebben az esetben kissé értetlenül állok a dolgaid előtt. Egyfelől anyád olyan amilyen, nagyon már nem fog változni, másfelől, m a fenének vagy a közelébe , ha ennyire mérgező a személyisége( elmondásod szerint) Az egyetlen járható út az lenne, hogy felnőtt emberként a saját életed éled, és minél kevesebbet élsz meg az efféle dolgaiból a kedves anyádnak. Erre fel mit teszel?! Felnőtt fejjel idejársz köpködni a beteg és skizoid anyukára, akinek nem innám hogy a nárcizmus az egyetlen baja... Azt hiszem sok dologban függhetsz a kedves anyukától ezért vagy kénytelen elviselni a megnyilvánulásait.

Ám most hogy anyukáról tudunk egy s mást, te nem akarsz valamit elmondani magadról?

2022. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Értettük. Moderátoraink elkezdték a kérdés kivizsgálását! Köszönjük a megkeresést! :)
2022. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell felvenni? Minek? Asszed érdekli?


El kell menni, amint tudsz, és vissza se nézni. A másikat nem tudod megváltoztatni, magadat viszont megmentheted a további érzelmi manipulációtól.


Az enyém is nárcisztikus volt (ráadásul OCD-s is). Abba fektettem minden energiámat, hogy mielőbb költözzek.

Azóta évi 1x elmegyek hozzá mert a tesóm még otthon él, beszélünk 1 órát max, akkor meghallgatom mekkora hálátlan psa vagyok, amiért elhagytam, őt, etc etc etc, aztán ennyi.

2022. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy semmit sem érsz vele, nincs olyan pl. hogy ha nárcisztikus, akkor fizetnie kell neked... Én anno nagyanyámmal próbáltam ezt. Reakció: "öreganyáink sem hallottak még ilyet"...


A húgod hasonló lehet, mint nagyanyám volt

2022. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
35%

" Felnőtt fejjel idejársz köpködni a beteg és skizoid anyukára"


Honnan veszed, hogy egyáltalán bármi baja van? Inkább a kérdező tűnik erősen kettyósnak. 30 feletti vén marha, aztán rinyál. Költözzön el végre aztán megvan oldva.

2022. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ne tedd. Elég ha beszélgetsz...

Pl. egyszer ballagtam hazafelé, egy szomszéd megállított h nem szégyenlem magam h anyám tart el. Néztem meglepődve, hisz tini korom óta dolgozom és mindent kifizetek magam után. A nézésemből a szomszéd levágta h valami ok. Kérdeztem tőle honnan veszi ezt. Azt mondta h anyám panaszkodott h milyen szemét apám van h elvált s 2 gyerekkel itt hagyta őt, neki kell eltartania, mert pénzt sem ad apám. Elmondtam neki, h akkor már én 6-ik éve dolgoztam s amikor még együtt voltak apámmal akkor is fizettem a rezsimet, kajám és a plusz dolgaim. Ugye öcsém akkor volt középiskolás.

Hazamentem, megkérdeztem anyám h kit is tart ő el, elmondtam mivel állítottak meg az utcán. Természetesen mindent tagadott. Öcsémnek pár váltás ruhája volt, én támogadtam amennyire tudtam, zsebpénzt sose kapott, én adtam neki hébe hóba, de anyánk a "síró szegénységben", LCD TV-t, számla kivonatán több millió... Na erről ennyit.

Szóval kérdező, ne bizonygass, csak ha valami kiderül....

2023. ápr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!