Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan nem esik ez jól nekem?

Jogosan nem esik ez jól nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem otthon élek már több éve, mivel egyetemre járok, városon élek a párommal együtt. Sokszor kapom meg, hogy "mikor jöttök már haza?" Nem tudunk gyakran elszakadni, de két havonta szoktunk látogatóba jönni.

Ilyenkor nagyon nem esik jól nekem, hogy "nincs semmi". Ne értsetek félre, nem úgy nőttem fel, hogy mindent megkaptam, sőt.. De semmi közös program, akár csak valami apróság. Ma is felhoztam egy jó ötletet, ahova elmehetnénk mindannyian együtt most, hogy itt vagyunk, de semmi, le van hurrogva. Megkapom, hogy "most dolog van itthon." Amik olyan hétköznapi dolgok, hogy igazából bármikor máskor lehet csinálni.

A közelben sajnos nincs semmi, csak autóval lehet elmenni a környező helyekre/programokra, de nem, nem lehet, mert kell az autó erre meg arra. Hazajövünk párommal és csak vagyunk egész hétvégén, amit otthon is tudnánk.. Szeretek itthon lenni, de semmi minőségi időtöltés nincs együtt és ez kicsit rosszul esik nekem.

Jogosak az érzéseim, és hogy kicsit kifakadtam már emiatt? Nem azt mondom, hogy minden nap jönni-menni kell, hisz nem mindenki teheti meg, de mi ritkán járunk haza és szerintem jó volna valami kis közös program ilyenkor.


22 L



2022. dec. 3. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

Jogosak az érzéseid. Viszont ahogy kiveszem, a családod nem viszonyul ehhez rosszul, csak mindig megkérdi.

A te bajod, hogy büntudatod van a nem-et mondás miatt.

2022. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%

Talán maga az együttlét miatt szeretnék a szüleid, hogy egy évben néhányszor hazamenjetek. Beszélgetés, együtt cselekvés otthon. Ez miért esik nehezedre?

Én minden hónapban hazajártam két napra. Vége-hossza nem volt a beszélgetéseknek, emlékezéseknek, édesapám, édesanyám, a rokonok egybegyűltünk, kiválóan éreztük magunkat a családi miliőben. Nem a bulizás a "hasznos idő", hanem az, amit már felnőtt fejjel mástól nem kaphatsz meg, csak tőlük, most amikor amit elmesélnek, már megvan hozzá némi élettapasztalatod, ismereted, hogy értsd is.

De az sem ördögtől való, hogy ilyenkor kiveszed anyád kezéből a porszívót, vagy apátok kezéből a szerszámot és együtt dolgoztok.

2022. dec. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2 ezt most úgy írtad, hogy ennek nem tudsz a hátteréről semmit. Főleg az utolsó része az írásodnak. Hazajövök és mást nem teszek, mint rendbeteszem a a házat. Mindig így van. Nekem ez magétól értetődő, de nem erről kéne szóljon csak egy hazalátogatás, ne haragudj.

Nincs családi beszélgetés, nem ülünk így le. Az is minőségi idő lenne, de az sincsen meg. Direkt írtam, hogy nem nagy dolgokra gondolok.

2022. dec. 3. 13:33
 4/21 A kérdező kommentje:
Meg ki írta, hogy nehezemre esne az együtt töltöttvoltunk idő? Bocsi de ezt kicsit offenzívan fogalmaztad meg. Épp, hogy én igyekeznék ezért az együtt töltött időért.
2022. dec. 3. 13:35
 5/21 A kérdező kommentje:
*-voltunk gyorsan írtam elnézést.
2022. dec. 3. 13:36
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Lusták, begyepesedettek. Kéthavonta helyett ezentúl évi 3-szor: két születésnap, 1 karácsony. Annyit meg kibírsz unatkozva is. Nem kell odamenned, ahol nem érzed jól magad.
2022. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Jogosan
2022. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#6

Nagyon szomorú vagyok emiatt amúgy.. Mert én úgy gondolom, hogy a gyerekkorunk nagyon jó volt - az is inkább a baráti élmények miatt - de mintha tényleg így ellaposodott volna a dolog. Nem tudok neheztelni, inkább szomorú vagyok.

2022. dec. 3. 13:52
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez is az elengedés tárgykörébe tartozik, ami persze nehéz. A dolgok, emberek változnak, és ha egy helyen már nem lehet, akkor máshol, másokkal kell betölteni azt a hiányt.
2022. dec. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Az en szuleim se igenylik mar a jovest-menest, programozast, ez a resze teljesen oke.

De ha hazamegyunk, akkor nalunk nem munka van, hanem kozos beszelgetes, fozes, eves, tarsasozas, szoval ez igy nekem tokeletes.


Kar, hogy nalatok ennyi sincs meg. De akkor ne menj haza, ezert minek.

2022. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!