Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem gyerekének meghalt az...

Férjem gyerekének meghalt az anyja, meddig lehet elnézni a szekétkedéseit?

Figyelt kérdés

Márciusban halt meg az anyukájuk, 11 és egy 9 éves kislány anya nélkül maradt.


Próbálok vele nagyon türelmes lenni, de egyszerűen lehetetlen, mert manipulál, össze ugraszt mindenkit, és kijátsza folyton a "most halt meg az anyukám" kártyát kegyetlenül. Hordjuk pszichológushoz mind a két gyereket.


Mindenért hisztizik szó szerint, és sokszor hazudozik össze-vissza, pedig foglalkozunk vele, és ha kell, háttérbe szorulok, hagyok az apjával kettesben-harmasban töltött időt is.


A pénzért is vergődik, felment az idősebb unokatestvérével városnapra, ahol 3 000 forintot lenyúlt tőle, előtte a keresztanyja 15 000 forintot költött rá, mert ő lovagolni akar, de műkörmös szettet is akar, meg zsákba macskát is és így tovább.


2022. dec. 12. 16:11
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
72%

Ameddig hagyjátok neki. Most sokan le fognak pontozni, de én megmondanám SemmiSeTetszőDeKötekedniTudó kisasszonynak, hogy vagy beilleszkedik, vagy nem, vagy normálisan viszonyul azokhoz, akik vele is normálisak, vagy akkor te is durvulni fogsz.

Ha 3 000 forintot ellopott az unokatesótól, akkor annyival kevesebb értékben kap karácsonyi ajándékot. Ennyi.

2022. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
21%
Jesszusom, nagyon sajnálom ezt a két kislányt a leírásod alapján. ☹ Te pedig mindennek tűnsz, csak türelmesnek, megértőnek nem.
2022. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
72%
Hát mondjuk épeszű ember nem várná el hogy kicsit több mint fél évvel az anyjuk halála után ennyi idős gyerekek túl legyenek rajta.... Nekem is borzalmasan türelmetlenek tűnsz
2022. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
90%

A lényeg, hogy a pároddal is beszéljetek erről, ne hagyjátok, hogy az összeugrasztás sikerüljön.

Ha az unokatesó felnőtt, akkor ő is lerendezheti vele a lopást, persze ezért ,már otthon is jár valami, de inkább az apjától.

Először elmondanám neki, egyszer, hogy sajnálod az anyját, őt is, ami belefér türelmes vagy, de ez és ez a határ, ennél többet nem tolerálsz. Utána jöhetnek a büntetések, megvonások. Ha az apa is benne van, ezeket inkább ő ossza ki, szerintem.

2022. dec. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
49%
És akkor még hány éven keresztül kell tűrni, hogy a kis porbafingó mindenkit átb.sszon? Attól, mert anyuka meghalt, még kell tudni viselkedni. És az a fél év testvérek kötött is 8, de minimum 7 hónap. Persze, neki mindent lehet, majd 14 évesen meg kilöki őket a házból? Attól, mert meghalt az egyik szülője, még nem állhat meg a nevelése, csak mert meghalt neki az édesanyja. Hamarosan kamaszodni fog, és normálisan kell hozzá állni.
2022. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
35%

"És az a fél év testvérek kötött is 8, de minimum 7 hónap." Aha. "...kicsit több mint fél évvel..." Nem azt írtam, hogy fél év.


Gondolom eddig az anya nevelte a gyerekeket, apuci meg az új feleség hétvégente volt képben. Annak a két kicsinek meg kell szokni egy teljesen más rendszert és elvislwnimaz anyjuk hiányát

2022. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Rá kellene hagyni a lopást, a hazudozást, az árveréseket, a szabályszegéseket? Vegyünk meg neki mindent? Oké, és meddig? Mindig biztosítjuk a támogatásokról, sokszor én védtem meg, például most az unokatesója elől, aki meg akarta verni, mert neki állt feljebb. Meddig tűrjük a qrva anyázást? Hatalmas tragédia egy ennyi idős gyereknek, igen. De ahogy a 6-os is írta, nem állhat meg itt a nevelése, mert már most kamaszodik, és már most elég durván feszegeti a határokat. Az iskolában is panasz van rá, 5 tantárgyból áll biztos bukásra, plusz további 2 tantárgyból, amit még kijavíthat félévig, de kötve hiszem, hogy megteszi, és az, hogy fogja kijavítani azt a 7 tantárgyat évvégéig, azt én se tudom.

A Vekerdysták nyilván azt mondaná, hogy hagy bukjon meg a gyerek, mert hát most halt meg az anyukája, de azért még jobban fog vergődik, mert 6 évig egy osztályba járt az osztálytársaival, és ha lebukik, akkor új környezetbe kerül.



Az meg hidegen hagy, hogy ki hova veri. Nem ez volt a kérdés.

2022. dec. 12. 16:29
 8/53 anonim ***** válasza:
88%
Az anya haláláig vele éltek?
2022. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim válasza:
6%
Pontosan tudod mit kell tenni! [link]
2022. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: igen, rá kell hagynod. Neked. És az apjára bízni a gyerekei nevelését, nem tudom, az édesanya halála előtt milyen viszonyban voltál a gyerekekkel. Azt sem tudhatod, az édesanya rokonai, esetleg ha lett neki is új párja, miket mondanak neki a hátatok mögött, attól függően, milyen volt a viszony az elváltak között és mennyire kedveli a pereputty a lányok apját.


Sajnos láttam már ilyet, és a lehető legszeretőbb légkör, legjobb szándék mellett is elhidegült a családtól a félárván maradt gyermek, inkább az anyai nagyszülőkhöz húzott, akik tömték a fejét rendesenm az apja családja a zsebpénzért volt jó felnőtt koráig, utána lett egy kicsit több esze.


Neked itt semmit nem kell csinálnod, legyél kedves és türelmes, akkor is ha nem tartod helyesnek, és legyél a férjed támasza, ugyanis vele házasodtál össze. Szüksége lesz rád, az tuti.

2022. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!