Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a feleségem...

Mit tegyek, ha a feleségem idiótán viselkedik, és a nagyon okos kishugicája meg az anyja fontosabb, mint a saját gyereke?

Figyelt kérdés

A feleségem anyját és a legkisebb testvérét kb fél éve ismerem, mert anyósom rossz anya volt, és megszakította a feleségem 7 éve a legkisebb tesójával meg az anyjával a kapcsolatot. A feleségem felvette a kapcsolatot velük, mert az anyja megérdemel szerinte egy második esélyt. Ezt se beszéltük meg, csak egyik nap odadobta elém, hogy ráírt húgára facebookon, és találkozni fog velük, mert a gyerek miatt rendezni akarják a viszonyt. Ez volt 6-7 hónapja. Úgy elmérgesedett köztünk meg anyósom között a viszony, hogy legszívesebben suttba dobnám az elveimet és felpofoznám a nemére és korára való tekintet nélkül a kislányával egyetemben.


Egy-két hónapig rendben ment minden, el is hittem, hogy az anyja megszentült, utána meg jöttek ezek a kis játszmázások: ne menjünk nyaralni, ne menjünk ehhez. Sok mindent nem mondhattunk el, hogy merre jártunk, mit csináltunk, mert jött a játszmázás, aminek az volt a lényege, hogy mozi helyett felmehettünk volna hozzá meglátogatni, mert így meg úgy fájt a dereka, meg fájt a feje (semmi baja nincs sokszor csak rájátszik), de nem baj, menjünk csak moziba, ő meg szépen meghal, majd látogassuk a sírjánál, stb. A feleségemmel ezen szinte minden héten vitázunk, veszekszünk, ha rajtam múlna, mindennap összevesznénk, csak legtöbbször visszafogom magam.


3 napja megszületett a közös kislányunk, aki szerencsére makk egészséges, és eddig viszonylag keveset sír (kopp-kopp), holnap hozom haza. Szülésnél megnyomódott a feje, de semmi baj, ez csak esztétikailag látványos, semmi baj nem érte, viszont nagyon nehéz szülés volt 33 óra vajúdással.


És itt jön az, amin nagyon kiakadtam: megyek le a kórháznál, teljesen megvoltam zavarodva, meg fáradt is voltam és nem láttam anyósomékat a parkolónál, pedig ők láttak engem, csak b.sztak szólni, hogy tudjanak miért kötekedni. Felhívtam őket, hogy kijöttem, minden rendben van velük, erre csúnyán beleszól sógornőm a telefonba, hogy már itt vagyunk. Már ekkor k.rvaisteneltem magamba, de tartottam magam. Erre mutatom a képeket, és sógornőm elhúzta a száját, anyósom meg fintorgott a saját unokájára! Hát nektek hogy esett volna? Most nagy őszintén? Ordibáltam, kiabáltam velük, legszívesebben nekivágtam volna mindet a kocsinak, egy kisgyerekre, pláne családtagra miért kell fintorogni? Undorító bagázs. És akkor még feleségem melléjük áll, hogy hagyjam meg fejezzem be. El se mondtam volna neki, mert nem akartam idegesíteni, de már rögtön ment a telefon, hogy balhé volt a Zolival, persze kiszépítve. A feleségem nekem hisz, de mégis mellettük áll, meg még én fejezzem be.


2022. szept. 10. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a kislányod születéséhez! Sok boldogságot, örömteli babázást és mihamarabbi átaludt éjszakát kívánok nektek!


Nekem az a két nő se nem anyósod, se nem sógornőd. Anyós az lehet, aki anyaként megállja a helyét, sógornő meg az lehet, aki valakinek a testvére. Undorító, mocsok módon viselkedtek. Egy védtelen gyermekről negatívat gondolni nettó parasztság és még tudnék írni egy s mást. A gyereked születésének napját úgy ahogy volt, elbxszták, de rajtad és a nejeden múlik, hogy a többit hogy élitek meg. Válaszút a feleségednek: vagy a nárci "anyja" és "tesója", vagy ti. Nem akarok ítélkezni a feleséged felett, nem jövök azzal, hogy hol vannak az anyai ösztönök, mert még van idő kialakulnia annak, de ha ez a közeljövőben így lesz, akkor nem jósolok fényes jövőt a gyerekkel való kapcsolatában.

2022. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradt valami józan ész a feleségedben, akkor most rájön, hogy vannáluk fontosabb dolog.
2022. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon a véleményen vagyok, hogy ha egy ilyen közeli családtaggal odáig jut egyszer a viszony, hogy meg kell szakítani vele a kapcsolatot, akkor ott nincs második esély.

Ezek után biztos nem engedném őket a pici közelébe, és elbeszélgetnék a párommal, hogy tényleg kell-e neki/nekünk ez a sok cirkusz.

2022. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Jó nagy papucs vagy, cimbora.
2022. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény ksigyerek issza a dolog levét csak. :(
2022. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Várható, hogy a hormonoktól, kialvatlanságtól még kevésbé lesz beszámítható a feleséged. Nagy türelemre lesz szükséged.

Ha korábban megszakította velük a kapcsolatot, akkor várható, hogy hamarosan újra megteszi. Most azért még közel sem mondanám, hogy a kislányotok kevésbé fontos a s.gg rokonoknál.

2022. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged nem tanult a múltból, tehát, aki szar ember volt az az is marad. Nála sincs minden rendben fejben és önbecsülés terén sem.
2022. szept. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Én direkt nem tartom a pszichopata anyámmal a kapcsolatot és a gyerek óta pláne nem. Tudom, hogy sosem fog megváltozni. Ha podát vágott volna én magam küldöm el a fenébe Sajnos közölni kell a feleségeddel,hogy ez csak rosszabb lesz és te ebben nem leszel partner ( persze ne most közvetlen a szülés után).
2022. szept. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kapja össze magát a kis feleséged, ebből válóper lesz. Most, majd a gyerekre hivatkozva még inkább levakarhatalan lesz anyóspajtás. Az is sokat mond, hogy a feleséged nem áll ki melletted.
2022. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!