Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár hónapja költöztem el...

Pár hónapja költöztem el otthonról, de olyan honvágyam van,hogy 3-4 naponta depressziós állapotba kerülök,és dühkitöréseim vannak.Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Már nem bírtam a szüleimmel tovább, mert nagy a korkülönbség és nekik is terhes volt,hogy velük éltem, 20 év felett.Segítettem,ahol tudtam minden téren,de sajnos az sem volt megfelelő. Amikor elköltöztem,azaz összeköltöztem a párommal, és ezt közöltem, haraggal váltam el tőlük. Viszont, amióta a párommal vagyok,nem érzem magam jól, az ő falujában, 90 km-el arrébb a saját falumtól, másik megyében.Folyton haza vágyom, mindenbe belekötök, mindenem felkapom a vizet,folyton robbanásra készen vagyok,és ha ez lemegy rólam, 2-3 napig olyan vagyok,mint aki nem tér magához a másnaposságból.Annyira hiányzik minden, a megszokott, a táj, az emberek,összességében minden, a szüleim kivételével.Sajnos,nincs annyi pénzünk,hogy jelenleg elköltözzünk,de úgy érzem,hogy ha hosszabb ideig itt kell még maradnom, akkor az teljesen az egészségem rovására fog menni. Ráadásul,ha itt vagyok a páromnak is " el kell viselnie" a rohamaimat, kitöréseimet, és nem akarom,hogy baja legyen miattam,mert úgy a lelkére veszi.Mit tegyek?
2023. jan. 21. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Terápia.

Sajnos a megszokott rosszhoz ragaszkodsz, ezt ismerted, ez egy minta. Így az ismeretlen, de jobb élet elképesztő félelmet ébreszt benned. Nem az a probléma, hogy otthon jobb volt neked, mert a leírtak alapján közel sem, hanem nem vagy hajlandó elhinni, hogy van jobb is, hogy megérdemled a jót. Ezt csak terápiában lehet szétszálazni.

2023. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben,akkor felkeresek vele egy szakembert. Sajnos, magam nem tudtam legyőzni,bárhogy is próbálkoztam vele, az utóbbi hónapokban.
2023. jan. 21. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. Hiába van az sok ember fejében, hogy mindent egyedül kell legyőzni, csak magadra számíthatsz, ez azért nem így van. Inkább onnan indul, hogy valós segítséget ciki még mindig kérni. Pedig elképesztően megváltozik az ember a támogató közegben.

Sok sikert kívánok neked.

2023. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és az együttérzést is.
2023. jan. 21. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én 11 és fél éves voltam, amikor 400 km-rel arrébb költöztünk. Most már eltelt qp év, de még mindig nem találom a helyem. Oda se költöznek vissza, de itt se érzem otthon magam.
2023. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Idövel jobb lesz
2023. jan. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amint elengeded a megszokott életedhez való ragaszkodást, és elhiszed, hogy jogod van egy önálló és jobb, szabadabb életre, nem fogsz visszavágyni oda.


Keress szakembert, ha egyedül nem megy.

Nekem sokat segített leírni pontokba szedve, hogy mi volt jó otthon, mi nem - és bizony a jó dolgok sokkal kevesebb helyet tettek ki.

Reálisan láttam végre, hogy ez, amit jónak hittem, közel sem volt az - a ragaszkodás meg elmúlt.

2023. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!