Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezhetem magam depressziósnak...

Érezhetem magam depressziósnak a környezetem miatt? Volt,hogy elköltöztek és jobb lett az életetek?Köszi ha elolvassátok

Figyelt kérdés

Nem akarok alaptalanul dobálózni a depresszió kijelentèssel, hisz nem vagyok diagnosztizálva, viszont sokszor úgy èrzem magam és sosem találtam fizikai magyarázatot a tüneteimre.

Kb már 18èves koromtól szinte állandóvá vált az,hogy fáradtnak èrzem magam,pedig nem vagyok leterhelve. Álmos, erőtlen vagyok viszont nehezen alszom el,folyton kattog az agyam. Nagyon zavart, vizsgálatokon pedig minden rendben jött ki,sem vèrszegeny nem vagyok, hormonális problémám sincs.

Úgy èrzem nem találom a helyem a világban, úgy igazán kedvem sincs semmihez, suli után egyetemre kellett mennem,mert a szüleim szerint csak akkor vagyok valaki.

Nyilván nem szerettem, csak miattuk csináltam vègig,nem is akarok abban dolgozni. Aztán önerőből elvégeztem egy tanfolyamot ,amit nem néztek jó szemmel. Előttem azt mondják,hogy a legjobbat akarják nekem, miközben többször azt hallottam vissza, hogy szégyellik hogy egyetem után ezt akarom csinálni.

Szóval most itt vagyok,épphogy elkezdtem volna dolgozni abban, amit szívesen csinálok, szünetel az egész a vírus miatt. Én itthon a szülői házban, napi kontaktusban a nagyszüleimmel akiket szeretek, de folyton úgy érzem,hogy ítélkeznek felettem. Anyukám heti 2-3 napot van itthon, legtöbbet az èlettársánál, de így is napi kétszer hívogat, ír, hogy épp mit csinálok és számonkèr, hogy X dolgot megcsináltam e.

Folyton feszült és frusztrált vagyok.

Hogy jutottam idáig,mikor egy vidám és életerős lány voltam?

Kettős èrzèseim vannak, mert szeretem őket, mindent megadtak amire szükségem volt, de közben sosem élhettem úgy, ahogy szerettem volna. Mindig azt kellett csinálnom amit mondanak, ami gyerekkènt okè, de mèg mindig ez folyik. Ha nem úgy teszek, ahogy anyukám kitalálta, akkor rossz, hálátlan vagyok, vagy kapok egy kis èrzelmi zsarolást "ha most elmèsz, nem szólok többet hozzád". Már többször próbáltam szépen beszélni vele, nem változik semmi. Már odáig jutottam,hogy minden kötekedő megjegyzèsre rögtön ugrok és kihoz a sodromból, persze így megint én vagyok a hülye aki ordibál.

Csak,hogy egy pèldát mondjak: Nagyi szomszèdságában lakik egy roma család (rendesek, szegények ès a település állatainak a legeltetèsèből èlnek, szóval tavasztól őszig konkrètan egy mezőn èlnek.) Több gyerekük van, s arra gondoltam,hogy egy pár régi ruhámat amit amúgyis már nem hordok vagy kinőttem, odaadom nekik. Felvittem a csomagot nagyinak,hogy ha látja őket adja oda. Ő azzal fogadott, hogy látni akarja mi van benne, mert lehet jó valami neki is 🤨. Mondtam nem, mert ezek mèg nekem is kicsik felesleges kibontani. Erre megkaptam,hogy én inkább a cigányoknak adom,és nem neki 🤨.

Persze talált benne egy cipőt, nem ment bele a lába,mert nyilván szűk volt, de kivette ès megtartotta, mert majd oldalt kivágja és jó lesz itthoni cipőnek. Másnap hív anyám is, hogy milyen dolgokat adtam oda? Jókat, ujakat? Mert hogy azokat ő inkább eladta volna a piacon,minek adtam oda? Erre nagyon kifakadtam... Most èn vagyok a rossz,mert kiabáltam és nekem nem lehet mondani semmit.

Szóval 'csak' ennyire szólnak bele mindenbe. Úgy érzem minden energiám és jókedvem leszívják minden egyes hasonló dologgal. Jelenleg azon jár az agyam, hogy miattuk vagyok ilyen ,mert már nem tudom mire gondoljak, mi a problèma velem ès miért nem vagyok boldog.Voltatok már hasonló helyzetben? 23n


2020. nov. 16. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:
*elköltöztetek- javítanám a kèrdèsben.
2020. nov. 16. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a közelükből és kész. Élj önálló életet.
2020. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak azt lehet tanácsolni amit a #2-es írt. Minél hamarabb, próbálj külön költözni tőlük.

Az elalvás rá, én a sok levegőzést javaslom. Ha ott hőn vagy, 1-2 órát sétálj. Nem tilos.

2020. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is egyre többet agyalok azon,hogy ez lenne a megoldás, csaj kíváncsi voltam van e olyan, akinek ez tènyleg segített és valóban lehetek emiatt a padlón érzelmileg vagy nem kène ennyi miatt ilyen rosszul legyek ?

Vannak jó pillanataink is, tudom,hogy közben szeretnek, sokat segítenek, viszont ez a mentalitás mintha a földig húzna le engem. Mindig negatív érzéseim lesznek, ha anyummal vagyok. Pedig olyan rossz belegondolni abba , hogy nem tudom mennyi van nekik mèg hátra és ne legyek majd a közelükben amíg mèg vannak nekem... Mert amúgy nagyon családcentrikus vagyok , annyira szeretnèk igazán jóban lenni velük! Látom,hogy nem direkt viselkednek így, hanem ilyenek ők...Vajon akkor inkább jobb teljesen idegenek közt, mint így?

A másik gondom az, hogy amíg nincs állandó ,biztos jövedelmem, hová is mehetnèk 😥, főleg ebben a helyzetben.

2020. nov. 16. 14:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nehéz kérdés. Melyik ujjad harapd meg...

Ha nincs biztos jövedelmed, /sajnos most COVID is keresztbe tesz/, akkor maradj. Próbáld őket nagyobb türelemmel nézni. Vagy hogy is mondjam...

2020. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem hasonló (sőt, durvább) helyzet volt otthon anyám miatt, amióta nem élek otthon (23 évesen költöztem el, 7 éve), azóta sokkal kevesebbet beszélek vele, jobb lett vele a viszony. Szóval szerintem ha megteheted, költözz el, a távolság sokszor jót tesz a családi kapcsolatoknak! :)
2020. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen a családomban. A srác a szüleivel dolgozott egy vállalkozásban. Kég ha nem is voltak annyira rosszak hozzá kikészült és most meglépte hogy uj munkát keresett. Lekopogom, teljesen kicserélték a szorongás a hirtelen düh kitörései elkoptak.

Neked is jót tenne ha eltudnál menni otthonról hidd el. Elég mérgező a környezeted es hosszútávon teheti ezt az emberrel. Ami még nem árthat: 9után már ne használj kütyüket olvass vagy valami hogy ráhangolodj az alvásra, ilyenkor nagyon fontos a jó alvásrutin kialakitasa. Ha kattog az agyad akkor fogj egy fuzetet es ami eszedbe jutt ird le, nem kell tokeletes irodalmi munek lennni, csak ami jon. Egyél minősegi fehérjét szénhidrátot plusz igyál sok folyadékot gyógyteát. Sportolj valamit akár csak sétálj. Ameddig nem tudsz elmenni ezek nagyon jó kedélyjavitok plusz ajanlom a pszinapszis és a mélylevegőproject instagramm oldalt. Nagyon hasznos tippeket adnak szorongásra depresszióra

2020. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Igen, érezheted magad rosszul emiatt. Nekem ugyan ez volt. Kisimult az arcom, amióta elköltöztem. Anyagilag sokkal nehezebb így, de nagyon nagyon sok stresszt hagyok így ki.


Minden fillért megér, hogy külön legyek.


Keress állást, és amint tudsz lépj le. Megváltozik az életed tőle. a Jó irányba :)

2020. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!