Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni, hogy...

Nem bírom elviselni, hogy anyukám egy kutyával kedvesebb, mint a saját gyerekeivel, mások előtt pedig játssza a minta anyát. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek, de csak így tudom kifejteni, hogy mi a problémám. Szóval én 18 éves vagyok és van egy 15 éves húgom, s mostanában az a nagy gond, hogy anyukánk mindenbe beleköt. Lehet, hogy nem csak most kezdődött, de most vettem észre, hogy minden rokon avval jön oda hozzánk, hogy csak minket(gyerekeket sajnál a szülők miatt). A szüleink úgy élnek, mintha csak ketten lennének. Ha ketten vannak mindig boldogok, de ha hozzánk szólnak(főleg anya) rögtön elkomorodnak, kedves szót nem nagyon hallottam még anyától. Eddig azt gondoltam, hogy nem tudja kifejezni az érzelmeit, csak mikor pl elmegyek keresztanyámhoz, sírva fakadok, mert 1 nap alatt több szeretetet kapok tőle, mint otthon 1 év alatt. Folyamatosan az a gond, hogy nem segítünk semmiben, közben még a szüleink hálószobáját is nekünk kell kitakarítani. Aztán, a másik, hogy soha nem járok szórakozni, mert nem engednek el pedig már nem vagyok óvodás, azt sem engedték, hogy legyen barátom, s az ismerősök előtt azt mondják, hogy nekem senki sem jó, evvel elterelve magukról a figyelmet. Aztán ruhát magunknak kell megvennünk, s minden extrát. Az a magyarázat, hogy nincs pénz, nincs munka, persze apám hobbijára oda lehetett költeni több milliót...

Nem bírom elviselni anyámat, egy idegenhez kedvesebben szól, mint hozzánk, mások előtt játssza a mintaanyukát, de mindenki átlát rajta, s sajnálkoznak miattunk. Hogyan tudnám ezt elviselni? Mert már apukámra sem nagyon számíthatok, mert anya maga mellé állítja, s szembe az egész családdal. Mit lehet tenni?


2010. okt. 3. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Egy dolgot tehetsz:saját lábadra állsz.

Ha van melód,keress albérletet barátnővel vagy jó ismerőssel.

2010. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Húú hát ez durva...

Szerintem valahogy rákéne a szüleidet ébreszteni arra, hogy ti a gyerekei vagytok, az ő vérük..és hogy több szeretetre vágytok.

Hátt bocsi, nem sokat segítettem.:(

Sok szerencsét!

2010. okt. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudsz anyukáddal beszélni?Amikor ketten vagytok,valahogy hozd fel a témát,és mondd el neki,hogy mi bánt.Meg kell,hogy értsen.Amúgy nincs valami rokon,aki be tudna fogadni,míg a saját lábadra állsz?Mert,ha annyira rossz a helyzet,akkor hagyd otthon őket és kész.Majd rájön talán egyszer,hogy mit mulasztott.
2010. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem lehet vele normálisan beszélni, mert pl mikor ma is megpróbáltam, rögtön elkezdett kiabálni, hogy mindig ő a rossz, mindenről ő tehet...szóval nem lehet értelmesen beszélni vele.

Még suliba járok és még sokáig szeretnék is, de ha elmegyek itthonról, esélyem sincs a fősulira...

2010. okt. 3. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na én teljesen megértelek. Nálunk is hasonló (volt) a helyzet. Anyukám mindenki előtt játszotta a minta anyát, rajtam vezette le a feszültséget. Ha bármit mondtam, hogy nem kéne így viselkedni, elkezdte sajnáltatni magát és kiabált, hogy jaj hát igen, ezek szerint mindig csak ő a hibás és a végén még én lettem a bunkó és nekem kellett a bocsánatáért könyörögni. Meg sokszor meg is vert engem. Én 23 vagyok, még mindig vele élek. Mostanra már sikerült nagyobb tekintélyt szereznem és ritkábban vannak ilyen húzásai, pontosabban tudom kezelni a helyzetet. Még fősulira járok, remélhetőleg 1-2 éven belül el tudok költözni. Én azt javaslom, hogy akármennyire is nehéz, próbálj nem foglalkozni anyukáddal. Ne beszélj vissza neki, ha valamit kérdez,válaszolj.Nálunk semmit nem használtak a "beszélgetések", szerinte a mai napig neki van igaza. Foglaljátok el magatokat, csináljátok meg magatoktól a házi munkát és próbáljatok elszabadulni otthonról. Mondjátok azt, hogy könyvtárba mentek vagy hogy barátokkal(haverral) találkoztok, akár közös tanulás céljából. Ez a valóságban lehet olyan valaki is, aki tetszik neked. Elvállalhatsz időnként diákmunkát is. Szerintem ne költözz el 15 évesen, akármennyire is rossz, próbálj vele minél kevesebbet kommunikálni. Ha fősulis leszel, jelentkezz egy másik városba (kollégiumban vagy albérletben ellennél). Akkor majd nem tudnak leellenőrizni, nyugodtan lehet barátod is stb. Onnantól a saját lábadra tudsz állni. Addig meg kitartás, elhiszem, hogy rossz, de később lesznek emberek akik bepótolják a kimaradt szeretet. Fel a fejjel:)
2010. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha senkit sem téveszt meg a képmutatás, majd csak segít valaki, ha megkéred.
2010. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg az ilyen panasz, segítségkérés, nem szeretik a szülők a gyerekeket. Vajon miért? Nincs türelem, mert rohanni kell dolgozni? Vagy nem felel meg a gyerek azelvársának? Vagy csak úgy ki van fogyva a szeretet a világból?

Menj gyakrabban a keresztanyádhoz, legyél vele amennyit csak tudsz, és szeresd őt, és örülj ha ő szeret. Meg aztán szeresd magadat is. Ez már akkor kettő. Te magad, meg a keresztmama. Én még hozzá tenné, hogy Isten is szeret téged. Így már három. Talán a tesód is. Ezzel négy.

2010. okt. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a dolog. EGy ideje dolgozom s közben pánikbeteg lettem. Persze ez is nekik olyan "mintha kamu" betegség ami csak a lustákat súlytja pont mint az évekig tartó depresszióm, szorongásaim. Nekem olyan nincs, beszélni róla kamu és pont. szerintük.

Amikor pedig rosszul lettem egy délutános műszakban s kórházba vittek mondták ott kéne maradnom mindenképp megfihyelésre mert a vérképem is rossz. Hívtam anyát aki ordibált vele, hogy képzelem azonnal menjek haza éjszakára mert ne "csavarogjak", meg, hogy apu mit szól majd, ő nem tartja a hátát miattam.

Én állat meg hazamentem, hogy a dokinak megígértem reggel visszajövök másik vértesztre.

Persze a háziorvos(egész családot kezeli) is szépen lebaszott hogy gondoltam a hazamenetelt s már utánna fakadtam sírva, hogy ő se érti nem jókedvemből tettem.

2010. okt. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaza is volt a háziorvosnak. Minek teszed tönkre magad, tagadjanak egyedül.
2010. okt. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Próbáljátok esetleg ki ezt: jobb a békesség alapon hagyjatok rá mindent. Igen anyu, persze, megcsinálom, stb. Számolj majd be légyszi róla, hogy mire jutottatok. Szövetkezz a húgoddal. Arra törekedjetek, hogy ne érezzen ellenállást a részetekről. Szerintem néhány hét alatt meg kell hogy változzon. Nehéz lesz kibírni, de próbáljátok meg.
2010. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!