Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a páromnak az...

Mit tegyek, ha a páromnak az otthon hozott minta miatt nem természetes egy kapcsolatban még a bizalom sem?!

Figyelt kérdés

A probléma még a szüleitől látott példánál kezdődött, mert már gyermekkorában azt látta, hogy "ha eltitkolom attól még nem verem át..." "csak nem akartalak terhelni vele..."

Neki nem természetes, hogy minden problémánkat megosztjuk egymással, hogy ha valami baja van, akkor nyugodtan elmondhatja, sőt én kértem is erre már többször.

Hozzáteszem, hogy már sokat fejlődött, de még mindig vannak furcsaságok, amik nem természetesek neki egy párkapcsolatban. Ezeket - mint ahogy említettem már - 90%-ban a szülei is így csinálták, így nem csoda ha azt szokta meg. Én nem akarok úgy élni viszont az tagadhatatlan, hogy nagyon szeretjük egymást. Hogyan segíthetnék neki?

Tudom nehéz kérdés, így, hogy nem ismeri valaki, de akkor csak azt mondjátok meg, hogy szerintetek inkább nekem kéne ebben is alkalmazkodni? :S


2010. szept. 10. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

nálunk dettó ugyanez van...

24N

2010. szept. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, de az én részemről. Én hoztam otthonról bizalmatlanságot, pesszimizmust stb. A párom már 12 éve azon dolgozik, hogy megértsem, ami akkor otthon volt, annak nem kell megint úgy történnie. Azt kell mondjam, nagyon kitartónak kell lennie, sokat dicsér, hogy milyen pozitívan állok dolgokhoz pl. A mindennapokban nincs semmi gond, akkor ha minden rendben megy, átállok a mostani (megjegyzem sokkal jobb) életfelfogásra, de ha a párkapcsolatomban valami nem úgy megy éppen, ahogy kéne (lehet ez a legapróbb dolog is), akkor borul a bili, kiengedem a tüskéimet és megint nehéz visszahozni az optimizmust. Rengeteg türelem kell hozzá(m) és határtalan szeretet, amit ki is kell fejezni. Neked is csak ezt tudom tanácsolni.
2010. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél így van. Két ember összeköltözik, mindenki az otthon látott dolgokat hozza magával, ami neki természetes. Idő kell összecsiszolódni, majd kialakulnak a közös szokások. Lehet, hogy ami neked természetes, az meg neki furcsa. Sokat kell beszélgetni, nem az orra alá dörgölni, hogy nem úgy csinálja, ahogy neked tetszik, mindkettőtöknek alkalmazkodni kell.
2010. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Erre tudod mit mondok.? Én olyan típus vagyok hogy a problémáimat egyedül szeretem megoldani. Rosszul vagyok ha el kell mondanom, főleg megbeszélni mással áhh, mire átrágnánk magunkat rajta, már meg is oldottam. Sajnálom. Ilyen vagyok.
2010. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell az ő mintáját követni, hiszen akkor sosem lesz vége. Ezt látják majd a gerekeitek stb.És te sem fogod jól érezni magad, ha nem mondhatod el, ami a szivedet nyomja.Ahogy irták, sok szeretettel és türelemmel sajnos neked kell felépitened azt, ami sosem volt, a bizalom hidját !! Ez nagyon szép és nagyon nehéz feladat. Biztos vagyok abban, minél többször érzi a bizalom örömét, annál jobban és egyre gyorsabban fog megnyilni, hiszen rájön, hogy melletted biztonságban van, te nem akarsz neki ártani. Ezt el is mondhatod, tudatosithatod is benne. Sok sikert, megéri, hiszen szeretitek egymást. Ki tudja, hány évtizedes falakat sikerül majd neked lebontanod !!
2010. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az már nagyon jó, hogy sokat javult. Biztos fog még változni, fejlődni. Ha nagyon nem bírod a párterápia (családterápia) segíthet
2010. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10.53-as


ez nagyon szép volt, és minden szó igaz, amit írtál


második voltam

2010. szept. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, segítség volt nekem, hogy akkor érdemes továbbra is kitartónak lenni. 6 éve vagyunk együtt egyébként, tipikus filmes történet - első látásra szerelem volt közöttünk és tudjuk, hogy sokszor ez segített már minket a nehézségeken, megbocsátások nehézségein.

Itt most nem konkrétan arra gondoltam - bár a legtöbben értettétek is - hogy hozunk valamit otthonról és konkurenciával meg lehet oldani. Számomra a bizalom és az őszinteség nem az a két dolog, amiből engedni fogok. Sokban változtam már én is, a szüleim is megjegyezték és örültek is neki (eléggé akaratos voltam azelőtt), a párom is sokban változott, csak nemrég volt egy elég kemény "becsapás", ami neki nem számított annak és most egy kicsit elgondolkodtam, hogy egyszer vajon át tud e állni az általánosan elfogadott "párkapcsolatban alap az őszinteség" dologra.

Egyébként nyilván ezt nekem is egyedül kell majd megoldanom, de azért jó hallani teljesen ismeretlen emberektől is, hogy van értelme a kitartó próbálkozásnak.

2010. szept. 10. 11:45
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nagyon szépen leírtad 10.53 (bocsi)!

Gondoltam már párterápiára is, de végül arra jutottam, hogy azért nincs rá szükségünk mert tudjuk - biztos vagyok, hogy a párom is legbelül tudja - hogy igazam lehet ebben. Az egyéb dolgokban pedig csak olyan problémáink vannak, amik minden párkapcsolatban előforduló, hétköznapi dolgok: pl. gyerekek (kis kicsi gyerekünk van), háztartási dolgok, ... stb.


Arra azért kíváncsi lennék még, hogy van esetleg közöttetek férfi válaszoló - bár nem gondolom, hogy ez nem függvénye? De vajon ők is így reagálnák le a dolgot?

2010. szept. 10. 11:57
 10/10 A kérdező kommentje:
*két kicsi
2010. szept. 10. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!