Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigység családon belül? Mi a...

Irigység családon belül? Mi a megoldás? Megbeszélni vagy elengedni a fül mellett?

Figyelt kérdés
Félek, hogyha beszélnénk róla, felhoznánk, akkor annyi lenne a reakció rá, hogy ők nem irigyek, nem értik, miről van szó. Viszont az állandó feszültség sem jó, ami minden alkalommal jelen van, meg az ilyen-olyan viccnek szánt beszólások, amik mögött érezhető az él, az, hogy nem viccből lett mondva.
2023. jan. 30. 10:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez nem hiszem, hogy változna ha beszéltek is róla, inkább azt tudom elképzelni, hogy még jobban bele hergeli magát aki ilyen irigy fajta. Én elengedném, mert még azt találnám mondani, hogy mindenki előtt ott a lehetőség.. :'DD
2023. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem megoldás lehet, hogy ha ilyen beszólás van, zavarba ejtően kérdezzetek vissza. Ha kell, minden alkalommal, hátha előbb leszoknak.
2023. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
86%
Mármint, mondasz valami konkrétumot? Egy szituációt?
2023. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyunk egyformák, de nekem az a tapasztalatom, hogy mindig az lát irigységet mások reakciója mögött, aki azt akar látni.
2023. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Pl. vettünk nekem egy új autót, anyukám mondja, hogy mióta otthon voltunk a párommal (1 hete), nincs nap, hogy a férje ezt ne hozná fel. Minek kellett, felesleges nekem ekkora autó, hát mennyibe kerülhetett ez, ő majdnem 60 éves, végigdolgozta az életét, de magának sosem venne ilyet.

Decemberben elutaztunk kettesben, az ünnepeket is külföldön töltöttük. Mondta anyukám, hogy még Szenteste is ez volt a téma náluk, hogy de jól megy így a válságban, meg hogy mennyibe került. Mindig ez a fő vonal, hogy "minek kell az", meg "mennyibe került".

A mostohatestvérem ugyanez, csak ő még pár beszólással is megfűszerezi a dolgot, aztán meg röhög, hogy jaj ő csak viccből mondja ezeket. Meg számon kér, hogy mégis miből telik erre, meg arra... Nem mutogatjuk, hogy hogyan élünk, de azért látszik szerintem a legtöbb embernél, hogy körülbelül milyen lehet az életszínvonaluk.


Nekem már gyomoridegem van, ha megyünk/megyek anyukámékhoz, mert tudom, hogy biztos lesz megint pár "jószándékú" beszólás a férje részéről, meg számonkérés.

2023. jan. 30. 11:11
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell vele foglalkozni.
2023. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
17%

Minek kellett, felesleges nekem ekkora autó, hát mennyibe kerülhetett ez, ő majdnem 60 éves, végigdolgozta az életét, de magának sosem venne ilyet


Ezek lehetnek tények, nulla irigységgel.

2023. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Mi lenne azon tény, hogy naponta kérdezgeti anyától, hogy mennyi volt az autóm?:D


Meg őszintén, én senki életén nem rugózom egy percet sem. Nemhogy napokat... Vett magának valaki egy kocsit? Tök jó, használja egészséggel. Nem gondolkozom rajta, minek vett kétszemélyes sportkocsit három gyerekkel, vagy 7 személyes családi autót, mikor szingli.

2023. jan. 30. 11:20
 9/39 anonim ***** válasza:
23%
Hát én nem látok ebben semmi irigységet, csupán tenymegallapitas az egész. De ha téged zavar, akkor rakerdezel. Mondjuk anyád se piskóta, hogy keveri a xart
2023. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
85%

De miért akarod te meghatározni, hogy ők mit éreznek? Miért fontos neked, hogy úgy érezd, a másik irigy rád?

Annyit tegyél, hogy ha úgy érzed, kellemetlenek a kérdéseik, megjegyzéseik, szólsz, hogy ez már unalmas, lapozzunk. Felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, mire költjük a fizetésünket. És pont.

Anyud meg ne neked adja tovább azt amiért nem mer szólni a férjének, állítsa le őt ott és akkor, mikor századszor kezdi ugyanazt a mondókát. Ne úgy akarjon megkönnyebbülni, hogy továbbteszi rád ami neki nem tetszik.

2023. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!