Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigység családon belül? Mi a...

Irigység családon belül? Mi a megoldás? Megbeszélni vagy elengedni a fül mellett?

Figyelt kérdés
Félek, hogyha beszélnénk róla, felhoznánk, akkor annyi lenne a reakció rá, hogy ők nem irigyek, nem értik, miről van szó. Viszont az állandó feszültség sem jó, ami minden alkalommal jelen van, meg az ilyen-olyan viccnek szánt beszólások, amik mögött érezhető az él, az, hogy nem viccből lett mondva.
2023. jan. 30. 10:35
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
10%

"26-os válaszoló, nem rossz ennyire szürke zónában élni az életedet?"


Kibújt a szög a zsákból, elképesztően h.p. vagy, szerintem a saját szánalmas életeddel foglalkozzál, meg a jellembajnok anyáddal.

2023. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ha velem elkezdene valaki üvöltözni hazamennék azonnal akkor is ha éppen akkor érkeztem. Tedd ezt te is.
2023. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

"Biztos, hogy a pasi csak mostanában lett ilyen?"

Régen is voltak vele problémák, de leginkább ünnepekkor, nyaralásoknál, tehát amikor nagyobb a stressz az emberen a családban. Most, ahogy öregszik, naponta-kétnaponta van valami és azonnal a plafonon van.

Itt példának az autót írtam, mert nem akartam litániákkal jönni. De ugyanezt csinálta tavaly a születésnapomon, mikor hazamentünk és mondtam, hogy inkább éttermezzünk, ne otthon legyen megtartva (anyukámnak segítve ezzel, hogy ne ő ugráljon körbe mindenkit, ne álljon a konyhában fél napot). Akkor is ment a hiszti és a zsörtölődés, hogy minek elmenni, mikor otthon tele a hűtő.

2023. jan. 30. 12:47
 34/39 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező, hiába muffogsz. Kaptál igenis normális válaszokat.

Annyi idős lányom van, mint kb. te lehetsz (bár ő sokkal értelmesebb nálad). Ha ilyen gond van, én lerendezem (apjával, féltesójával), és SOHA nem teszem rá ezt a terhet, csak hogy nekem könnyebb legyen.

Nőjél fel szépen, és tanulj meg szöveget értelmezni, bármily nehéz.

2023. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Rendben, te pedig kérlek, hagyd ezt a kérdést. Szép napot! :)
2023. jan. 30. 12:51
 36/39 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarlak megbántani kérdező, de valahol mindenkinek igaza van.

Én sem tartom jó ötletnek, hogy anyud mindent vissza postáz. Nem értem hogy 20 év alatt nem sikerült kezelni az ilyen dolgait. Anyud ezzel a postáskodással keveri a sz. art. Szítja a tüzet. Uszít. Miért nem tudja lerendezni vele. Ha meg ilyen rossz a helyzet akkor meg tényleg ott kell hagyni mert ez csak rosszabb lesz. 20 év ide vagy oda.

Amúgy az is igaz, hogy mindenki arról beszél amiről akar. Ha a faszi ezen akar lovagolni akkor joga van hozzá maguk között. Más kérdés, hogy normális ember nem csinálja ezt.

Az irigység is igaz lehet. A pasi is lehet irigy, de akár anyudban is lehet bármi, attól még szeret.

Elkell engednek ezeket a dolgokat. Anyudnak mond meg hogy nem érdekel mit mond a férje, neked el se mondja. Az az ő véleménye, nem vagy rá kíváncsi. Amikor meg puffogott az étterem miatt, akkor otthon lehet maradni. De ugye azt sem tudhatjuk anyuddal miket vásároltak össze, mire te jószándékból éttermet javasoltál. Ki tudja tényleg mit rejtett a hűtő mert készültek rá egy ideje. Ezt nem tudhatod. Szóval biztos vannak háttér dolgok is amiket nem tudunk.

De neked a magad érdekében átkell lépni és lesza.rni hogy mit gondol. Amíg nem az ő pénzéből vetted addig nincs köze hozzá.

Amúgy ők anyuddal milyen anyagi körülmények között élnek? Lehet azért ilyen fusztráltak mert megélhetési gondjaik vannak, ami nem indok, de előfordulhat.

2023. jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
22%

folyamatosan úgy állítod be, hogy nincs olyan soha, hogy valaki hülyén látná a helyzetet


Ahhoz is joga van. Te akarod megmondani, hogyan kellene látnia?

2023. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodtan meg lehet mondani, mi mennyibe került.

Igen, sokba került. Igen, kellett. Mert örömünket leljük benne. Ha már fáradsággal megkerestük a pénzt, olyasmire költjük, amiben örömünk telik. Talán dobtuk volna ki az ablakon azt a pénzt? Vagy tömködtük volna a párna huzatba?

Igen, drága volt, de nagyon jó volt a nyaralás, megérte a pénzt és a fáradtságot, amivel megkerestük rá. Maguk miért nem mennek? Nem szeretnek nyaralni? Hát mi szeretünk, azért megyünk. Ha maguk nem szeretnek, hát ne menjek. Felnőtt emberek vagyunk. Mind el tudjuk dönteni, hogy mi mennyit ér nekünk. Nekem ér ennyit egy ilyen nyaralás, maguknak nem, én megveszem, maguk nem. Ennyi.

2023. jan. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Ti szándékosan nem akarjátok megérteni a kérdezőt. Én úgy látom, hogy a férj egy szorgos kis csóró hangya aki dolgozik a semmiért, mert érdekes ünnepekkor illetve nyaraláskor bukik ki a szög a zsákból :D Elmondom mi frusztrálja. Az zavarja, hogy az ilyen alkalmakkor nem tud menőzni, alfát játszani, hogy ő mindenkit meg tudna hívni mindenre amire akarna, csak ugye aztán mégsem tenné, hogy téged lásson sóvárogni mert irigy péló. Ő akar lenni a családfő anyagilag is és nem tudja feldolgozni, hogy egy fele annyi idős ember fele annyi munkával megengedheti magának ezt a luxust. Ennyi az egész. Pláne, hogy nő nemű a kérdező az meg még jobban irritálja. :D Fatal error ezt képtelen benyelni a gyomra. Összefoglalva : csöves bánat, csóró, megfáradt ember akinek max 10 éve van hátra és ilyen dolgok nem jutnak neki, hogy: Fiatal meleg p..nci, luxus autók, Nagy Tv. :D ezt mondd meg neki garantálom feldobja a talpát.


Veled a helyzet a következő: legbelül tudod te ezt a szíved mélyén, hogy ez bántja de élvezed, hogy irigykedik. Ez nem bűn. Jó magam is kárörvendő és irigy ember vagyok. Imádom amikor valaki elhasal. Pláne ha abból hasznom is van.


Lelketlenül kell élni akkor lehet előrébb jutni. :D


Remélem kimondtam azt amit senki nem mert.

2023. márc. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!