Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig tartjátok elfogadhatóna...

Meddig tartjátok elfogadhatónak azt az indokot (vagy kifogást) egy családtagtól, hogy azért munkanélküli, mert még nem talált munkát? Meddig lennétek hajlandóak anyagilag támogatni?

Figyelt kérdés

2023. febr. 5. 21:24
A kérdező szavazást indított:
1 hónapon belül bárki tud munkát találni
3 hónapon belül el kell tudni helyezkedni valahol
Normális, hogy félévig sem talál valaki állást
Még az egy év is belefér
Akinek nagyon szüksége van rá, napokon belül talál munkát
Simán megeshet, hogy valaki évekig nem talál munkát
83 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
Nő vagy férfi?
2023. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából ezt annyira nem tartom relevánsnak.
2023. febr. 5. 21:29
 3/28 anonim ***** válasza:
21%
Pedig az. Mert ha nő , akkor 3 év. Ha férfi , akkor 3 nap. Az itt lévő nők szerint. A másik. Pl: 26 évesen még otthon lakom. Mi az első kérdes: nő vagy , vagy férfi?
2023. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
15%

Ha az illető nő, akkor addig kell támogatni és eltartani, ameddig csak akarja.


Ha férfi, akkor elvárható, hogy mihamarabb dolgozzon.

2023. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
3 hónap.
2023. febr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%

3!


Nem csak az itt lévő nők szerint, de mindegyik csak hazudozik a témáról.

2023. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%
Vidéki falu vagy nagyváros? 20 vagy 60 körül?
2023. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
#4 Valami nálad sincs teljesen rendben, ha komolyan gondolod, amit írtál.
2023. febr. 5. 21:44
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Statisztikák szerint átlagosan fél évig tart, míg munkát talál az ember.

A toleranciámat olyan dolgok befolyásolnák, mint pl. mivel tölti az időt otthon. Mondok egy példát. Voltam munka nélküli fél évig, azalatt megszereztem egy régen tanult nyelvből a nyelvvizsgát, mert volt időm átismételni.

Kiveszi-e a részét a háztartásból, ház körüli teendőkből. Ha a munkakeresés időtartama alatt mondjuk átvállalja a családtagok otthoni munkáját, akkor rendben van. Megfőz, kitakarít, füvet nyír, ilyenek. Mindezt amellett, hogy aktívan keres és eljár interjúkra, próbanapokra. Ilyen esetben nekem pár hónap otthonlét belefér.

Ellenben ha mondjuk a számítógép előtt tesped, játszik, henyél naphosszat, akkor úgy egy hónapot adnék neki, és nem zavarna, ha nem a legideálisabb helyet találná meg. Csak csináljon valamit.

2023. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés a 60 év feletti Édesanyám kapcsán merült fel. Egy vidéki kisvárosban él, körülbelül 1 órára Budapesttől. Még nem nyugdíjas, de nem talál munkát, emellett adósságai is vannak. Mi a gyerekei ezt egyre nehezebben bírjuk anyagilag, főleg, hogy én még egyetemista vagyok (kései gyerekként). A korosztályában mindenkinek van szinte munkája, akit ismerek. Apám már nem él, de ő is csak egy alkoholista munkakerülő volt.
2023. febr. 5. 21:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!