Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam anyuék szakításán és újra kibékülésén?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Nevelőapám és anyu 6 éve vannak együtt!Tavaly karácsonykor a nevelőapám lelépett, anyu totál kiborult, öngyilkos akart lenni!Hónapokon keresztül néztem ahogy szenved! Amíg nevelőapám bulizgatott, utazgatott, anyu itthon sírt és totál kikészült idegileg!Ezek után, nevelőapám csettintett és mintha mi sem történt volna, folytatták a kapcsolatot!A helyzet az,hogy a lakás közös,szóval nem tudom azt mondani,hogy ne legyen itt,mert az Ő lakása is!Tudni kell,hogy nagyon anyás vagyok,mert Ő az egyetlen rokonom, és nem tudom magam túltenni azon,amit nevelőapám művelt vele!Ráadásul undorodom attól, hogy úgy viselkednek,mintha mi sem történt volna!Engem is nagyon megviselt a dolog, amikor láttam anyut szenvedni, nevelőapámat legszívesebben egy kanál vízben megfojtottam volna!És ez az érzés van még mindig bennem, csak most még a jelenlétét is el kell viselnem!Szabályszerűen gyomoridegem van, ha ittvan és fáj a gyomrom, mert utálom azért,amit anyuval művelt!Persze anyu szerint meg kellene neki bocsájtanom,merthogy mindenki hibázik, de nem megy!Hiába beszélek anyával, Ő szereti és teljesen ellenem van!Nem tudom,hogy mit tegyek,mert a gyomrom már nem bírja tovább!Állandóan szarul vagyok és sírok!Ráadásul,ha megint szétmennek, anyu megint totál kikészül!Nem tudok nem törődni a helyzettel,mert ez nem ilyen egyszerű!Régebben volt már idegeskedés miatt gyomorfekélyem és félek,hogy megint kiújul,ha így folytatom!21 évesen még sajnos nincs olyan anyagi helyzetem,hogy elköltözzek itthonról!De most úgy érzem,hogy megőrülök!!!!!!!!!!!:(:(:(
2008. dec. 27. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld valahogy kibírni, és gyűjtögetni, hogy minél hamarabb elköltözhess. Te ebbe nem nagyon szólhatsz bele, xar ügy, tudom, de örülj neki, hogy a pasi csak a nevelőapád. Nekem a vérszerinti apám hasonló, azzal a különbséggel, hogy ő nem lépett le, ő folyamatos lelki zűr és anyagi zsarolás meg egyéb stressz alatt tartja anyukámat. De én is azon vagyok, hogy elköltözzek, ha hiányom után anyu rájön, hogy mégis tud lépni (mert azért nem könnyű, nem keres sokat, de hátha el tudna indulni), de a lényeg, hogy előtted még ott az élet, és ha kell, anyukádat tudod távolról támogatni, de a kapcsolatába nem nagyon tudsz beleszólni, a véleményed elmondhatod neki, de ennél többet nem nagyon tehetsz, ha a pasi nem egy bűnöző.
2008. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos még tanulok,úgyhogy nincs miből gyűjtögetnem!
2008. dec. 27. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy nagyon nehéz lehet, de az azért jó, hogy nem tizenpár éves vagy, akkor aztán tényleg nem tudnál mit csinálni, csak tűrni, és sokkal tovább mint így. Ha nem tudsz külön költözni, akkor is próbálj meg a lehető legjobban önállósodni, és határolódj el anyukád és a párja dolgaitól, hisz nem tehetsz semmit, anyukád választása, ha neki így jó, akkor azt el kell fogadnod. Sokszor van ilyen szituáció, de fordítva, amikor a szülők nem fogadják el a gyermekük választottját, persze arra gondolok amikor okkal és jogosan, mert szenved miatta a gyermekük, de ők sem tudnak mit tenni, el kell fogadniuk, mert ha sokat ellenkeznek, megromolhat a kapcsolatuk, és az senkinek sem jó. Nekem is hiába mondták annó egy szemét pasimról, hogy milyen, nem fogadtam el, bár a lelkem mélyén tudtam, és mikor végre kiszálltam a kapcsolatból, így utólag nem is értem, hogy tűrhettem olyan sokáig. De ez így működik, a legtöbb embernek hiába is beszélnek , akkor is a saját bőrén kell megtapasztalnia, hogy meddig szenved valaki miatt, vagy mit visel el. Az egyik legjobb barátnőm sajnos rettenetes módon megalázkodott egy hülye pasi miatt, mégsem tudtunk mit tenni, csak hallgatni a sirámait, meg próbálni erőt adni neki ahhoz, hogy el tudja hagyni, de sajnos néha hiába, mert ő folyton azt hajtogatta, hoyg "De szeretem"! Persze azt nem tudta megmagyarázni, hogy mit szeret benne, amikor ilyen szemét! Aztán elérkezett nála is szerencsére az a szint, amikor már nem tűrt tovább. De ezt nemigen lehet befolyásolni másoknak. Ennyire meg ne vedd a szívedre anyukád párkapcsolatát, mert ugyanígy neked is lehetnek majd ballépéseid, és akkor majd anyukád vígasztal. Esetleg ha nagyon kivagy, megpróbálhatnál elbeszélgetni a párjával, nade nem hiszem, hogy azzal is sokra mennél, hisz a szép szó nála gondolom nem sokat segít. Mindeni a maga élete kovácsa, és ez az anyukádra is vonatkozik. Ne légy emiatt beteg, elég ha akkor érzed magadat rosszul, amikor anyukádat kell vígasztalni. Próbáld magad jól érezni, amikor ő is jól van, de ennyire ne élj vele szimbiózisban, próbálj jobban a saját életeddel foglalkozni, hogy mielőbb önállósodhass!
2008. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkára el tudsz menni? Az is több a semminél.
2008. dec. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nappalin tanulok,így a diákmunka kilőve,és rengeteget kell tanulnom,szóval állandó munkahelyem nem lehet!Nyártól már dolgozni fogok,de 10 év,mire összegyűjtögetek lakásra!:(
2008. dec. 27. 22:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is nappalisként jártam és dolgoztam mellette. Melyik suli ez?

Amúgy meg van olyan diákmeló, ahol nem napközben, hanem esti, délutáni órákban (este 8-ig) van meló, irodai, vagy hétvégén, hétvégi diákmelón magasabb az órabér valamivel. Szóval ha nagyon akarod, de nem érsz rá minden nap, de alkalmanként bevállalnád, lehet találni. Viszont ez így nem állapot, beleszólni nem tudsz, ha nem bírod, ki kell lépned, szóval ez pedig igazándiból rajtad múlik, mit teszel meg érte a lehetőségek közül.

Esetleg csinálhatsz mást is, amiből pénz lesz, eladhatsz neten számodra feleslegessé vált dolgokat, amik másnak még jók lehetnek. Az összegyűlt pénzt be tudod rakni kamatozni bankba. Valahol el kell kezdeni.

2008. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudsz tenni, hogy vagy konfrontálódsz, vagy lelépsz otthonról. Ismerem én is a helyzetet, mikor rossz otthon, de gyakorlatilag nem tudsz elköltözni (én is így élek a férjem családjánál, kis lakás, sokan vagyunk, pénzünk semmi, még albérletre sem elég), de én ilyenkor azt csinálom, hogy kerek perec a másik szemébe mondom, ha valami bajom van vele, persze meg is indokolom, nem csak vagdalkozok, és nem ármánykodok, mint anyósom...

Tehát én a következőt csinálnám: egyrészt keresnék egy helyet, ahová tudok menni, ha nagyon nagy gáz lenne, keresnék munkát (én is nappalin tanulok, egyetemista vagyok, plusz egy másik egyetemet csinálok levelezőn, és még így is tudok dolgozni félállásban, igaz, nem egyszerű). Ha ez megvan, akkor szépen el lehet kezdeni beolvasni, nem anyukádnak, hanem az élettársának. Számon kérni, miért csinálja ezt, amit csinált(t), és addig nem tágítani, amíg magyarázatot nem ad a viselkedésére.

Ezen kívül egy hasznos jótanács: ne tedd magad tönkre más emberek hibája miatt! Ne te érezd magad rosszul, ha anyukád rosszul választott! Közhely, de mindenkinek magának kell megoldania a problémáit. Te segíthetsz anyukádnak, de nem élhetsz helyette!

Hidd el, én is sajnálom a saját anyámat, aki világéletében idióta pasikat fogott ki (élükön apámmal, aki éveken át keserítette az életünket, mikor még otthon laktam), de felfogtam, hogy mindenki a saját életéért és a saját döntéseiért felelős, nem másokéért. Így, miután hiába mondtam anyámnak egy éve, hogy ne költözzön össze az új barátjával, akiről már első blikkre levettem, hogy egy léhűtő kalandor, nem hallgatott rám. Összeköltöztek, elkényeztette a pasit, az meg élt anyám pénzén, mint Marci Hevesen. Persze szakítás lett a vége, anyám megint sajnáltatja magát, hogy hogy lehetett megint ilyen hülye -ezt szó szerint így mondta-, de én már nem tudom sajnálni. Én ugyanis megmondtam előre, mi lesz a vége, nem hallgatott rám, most szépen issza a levét. Én meg mosom kezeimet: az ő hibája az ő hibája, én ezért nem fogom magam rosszul érezni.

2008. dec. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a meló nem megoldható,mert nem nappalin tanulok,és ezért diákmunkát nem kapok, érettségivel max bolti eladó lehetek,az mellett meg nem lenne időm tanulni!Azt hiszem,hogy az a legjobb,hogy valahogy elfogadom a helyzetet!Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 28. 21:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nappalin tanulsz, akkor mi akadályoz meg a munkában? Esti vagy levelező képzés mellett nem igaz, hogy nem tudsz dolgozni... Sokat kell tanulni? Igen, mindenkinek sokat kell tanulni, de azért valahogy mégis túlélem én is, két egyetemmel, munkával együtt.
2008. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csakhogy nekem 4 hónap alatt kell benyalom azt,amit az egyetemen 3 évig tanulnak!természetgyógyászatot tanulok,és minél elöbb végezni akarok,így tudtam csak megoldani!Sajnos nincs időm főállású melót vállalni, de nyugodtan támadhatsz!
2008. dec. 28. 22:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!