Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam anyuék szakításán és újra kibékülésén?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Nevelőapám és anyu 6 éve vannak együtt!Tavaly karácsonykor a nevelőapám lelépett, anyu totál kiborult, öngyilkos akart lenni!Hónapokon keresztül néztem ahogy szenved! Amíg nevelőapám bulizgatott, utazgatott, anyu itthon sírt és totál kikészült idegileg!Ezek után, nevelőapám csettintett és mintha mi sem történt volna, folytatták a kapcsolatot!A helyzet az,hogy a lakás közös,szóval nem tudom azt mondani,hogy ne legyen itt,mert az Ő lakása is!Tudni kell,hogy nagyon anyás vagyok,mert Ő az egyetlen rokonom, és nem tudom magam túltenni azon,amit nevelőapám művelt vele!Ráadásul undorodom attól, hogy úgy viselkednek,mintha mi sem történt volna!Engem is nagyon megviselt a dolog, amikor láttam anyut szenvedni, nevelőapámat legszívesebben egy kanál vízben megfojtottam volna!És ez az érzés van még mindig bennem, csak most még a jelenlétét is el kell viselnem!Szabályszerűen gyomoridegem van, ha ittvan és fáj a gyomrom, mert utálom azért,amit anyuval művelt!Persze anyu szerint meg kellene neki bocsájtanom,merthogy mindenki hibázik, de nem megy!Hiába beszélek anyával, Ő szereti és teljesen ellenem van!Nem tudom,hogy mit tegyek,mert a gyomrom már nem bírja tovább!Állandóan szarul vagyok és sírok!Ráadásul,ha megint szétmennek, anyu megint totál kikészül!Nem tudok nem törődni a helyzettel,mert ez nem ilyen egyszerű!Régebben volt már idegeskedés miatt gyomorfekélyem és félek,hogy megint kiújul,ha így folytatom!21 évesen még sajnos nincs olyan anyagi helyzetem,hogy elköltözzek itthonról!De most úgy érzem,hogy megőrülök!!!!!!!!!!!:(:(:(
2008. dec. 27. 21:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen rendszerben tanulhatsz, de minden suli mellett lehet valamit dolgozni. Az otthoni helyzetet te nem fogod tudni megváltoztatni. Ezt én most mondom neked, ha nekem 24 év alatt nem sikerült még annyit se elérnem, hogy önálló emberként meghallgassanak, nálatok se sok remény van a változásra. Anyukádnak önálló élete van, maga dönt, gondolom, nem magatehetetlen, szóval azt az életet éli, amit választott (gondolom, nincs ráerőszakolva ez a pasi, de ha lenne, keresné a kiutat, ahogy most te). Neked önállóan a saját lábadra kell állnod, és ezt csak úgy éred el, ha fogod magad, és akárhogy is, és akármilyen nehézségek árán, de munkát keresel.

Ha napi 24 órád le van foglalva, az se érdekeljen most, ha a cél az, hogy ép elmével kikerülj ebből a helyzetből és tudj esetleg később anyukádnak is segíteni valamit.

Nálunk se jó a helyzet, de tudod, én nagyon sokat kerestem munkát, olyan munkát, ami mellett le tudok diplomázni, dolgoztam úgy, hogy közben vizsgáim voltak, 24 órából nem sokat aludtam 9 hónapon keresztül, most megint nem diákmelóm lesz, hanem rendesen bejelentett (részben más okból), 6 órás, irodai, de megmozgattam minden apró bokrot, ismerős, beküldött rengeteg önéletrajz, amiből 99% visszautasításként jött vissza sokáig, vagy sehogy. A végén már el voltam keseredve, hogy ilyen nincs, de nem adtam fel, mert a cél, hogy én ebből a légkörből kitörjek, és megszabaduljak álszent apámtól, stb. Végül egy ismerősöm segített találni egy helyet. És nem érdekel, mennyi időmet fogja felemészteni, muszáj, mert nem fogok a szüleimen élősködni, nem fogok elfogadni tőlük semmit, ha nem adják szívesen.


Gondold végig, ha ebben maradsz, és anyukád így áll a dolgokhoz (lehet ez egy lelki gyengeség, betegség is, nem tudom), sajnos te kevés vagy, hogy egy kicsit jobb irányba tereld. De az is lehet, hogy te tévedsz, egy esélyt mindenki megérdemel, akármi történt, ha nagyon visszaél azzal is, lehet kidobni.


Lényegtelen, látszik, hogy neked ez az egész szitu rosszat tesz, de csak úgy tudsz változtatni és javítani, ha te minden erőddel azon leszel, hogy a saját lábadra állj minél hamarabb.

2008. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!