Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért Nem tudok megnyílni a...

Miért Nem tudok megnyílni a rokonom előtt? Negyedik unokatesóm 46 éves nő, én 16 és egyszerűen sehogyse tudom nála önmagamat adni. Mikor kissebb voltam akkor találkoztunk, de nem beszéltünk intenzíven és mostanában tartjuk a kapcsolatot.

Figyelt kérdés
Idegesítő hogy mikor vele vagyok visszafogottabb vagyok mintha egy idegennel beszélnék. Jó lenne vele is úgy beszélni mint a családommal, barátnőimmel. :(
2023. febr. 21. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen nemű vagy?
2023. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert egyszerre van meg benne az idegen és az ismerős "rossz" tulajdonsága. Idegen, mert nem a szülőd, testvéred, közeli barátod, stb. De közben ismerős, mert tudhat rólad dolgokat, és rossz esetben pl. bármikor bárkitől visszahallhatod azokat, amiket elmondasz neki. Azt kell felmérned, hogy megbízol-e benne annyira, hogy elmondj neki mindent, amit akarsz. Ha igen, akkor minden oké, ha viszont nem, akkor ne beszélj vele úgy, mint a közeli barátaiddal, elvégre nem az.
2023. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez túl nagy korkülönbség is egy távolabbi rokonnal, aki nem szülőd vagy nagyszülőd. Nem is nagyon lehet közös témátok, két teljesen más világ vagytok.
2023. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló lány vagyok:) köszi mindenkinek
2023. febr. 21. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A Te korodban már az is csoda, ha a közvetlen családtagjaiddal tudsz fesztelen lenni, hiszen 16 évesen ez se sikerül mindig mindenkinek. :)


Semmi baj nincs veled, nyugodj meg, idővel minden ilyen probléma megoldódik, ha elmúlik a bakfis kor :).

2023. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell megnyílni semmilyen szinten egy vadidegennek. Ha pedig esetleg úgy érzed hogy túlságosan kíváncsi, tapintatlan netán bunkó, küldd el melegebb éghajlatra.
2023. febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
59%
Lehet, hogy ő se nyitott feléd annyira és ezt tükrözöd vissza.
2023. febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#7


Persze, minden a másik fél hibája! Olyan hülyeség ez, hogy az borzalom.

2023. febr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
50%

#8


Én általában úgy viszonyulok, másokhoz, ahogyan ők hozzám, te nem, kedves #8-as? Elég fura lehetsz akkor.

És miért nevezed hibának, ha valaki nem akar nyitni egy másik ember felé? Úgy gondolod, hogy ez kötelező lenne?

2023. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Egy generáció különbség van köztetek, ráadásul "rokon", de annyira távoli, hogy már szinte idegen. Meg rokonság ide, rokonság oda, van olyan, hogy 2 ember egyszerűen nem annyira felszabadult a másik társaságában 🤷🏼‍♀️. Attól még lehetnek jóban, kedvelheti, de van egy lépés távolság. Semmi baj veled, sem a helyzettel. Akár az is közrejátszik, hogy sokáig nem tartottátok úgy a kapcsolatot, amikor utoljára került közelebb hozzád akkor még kisgyerek voltál, közben "felnőttél". Na meg épp most vagy abban a korban, hogy gyerek is vagy meg nem is 🙂. Hidd el, egy idegen felnőttnek néha kicsit nehézkes ezt kezelni, pláne aki alig ismer (még), hogy hogyan is bánjon veled, ezt is érezheted rajta. Kamaszkorban az ember hol kicsit gyerek/es, hol kicsit felőttes/ebb, bántani sem akar, hogy túlságosan gyereknek néz, de túlterhelni sem, hogy felnőttként kezel. Én fiatalabb vagyok nála (32), de néha nekem is nehéz helyén kezelni egy 15-6éves kamaszt, hogy hogyan viszonyuljak hozzá ( mármint amit írtam, hogy gyerek is még meg már annyira nem is). Ha kedveled beszélgessetek, ha ő is szeretne. Lehet csak idő kell, hogy megtörjön a jég.
2023. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!