Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan veszed fel a kapcsolato...

Hogyan veszed fel a kapcsolatot azokkal, akikkel már régóta nem beszéltél, nem találkoztál?

Figyelt kérdés
A távoktatás óta nem igazán tartottam a kapcsolatot a volt szaktársaimmal (azóta már valaki lediplomázott, valaki még maradt stb.), még azokkal sem akikkel azért jóban voltunk. Néha ők írtak nekem, néha én nekik, de ezek a beszélgetések mindig abbamaradtak úgy, hogy az egyikünk már nem írt többet. Igazából nem nagyon történt velem semmi ebben az időszakban, gondolom velük sem és így nem nagyon volt miről beszélgetni. Többször gondoltam rá, hogy beszélnék velük újra, most majd talán tudunk találkozni is lassan. Viszont sosem tudtam, hogy mit írjak csak úgy, minek kapcsán, mit mondjak eddig miért nem írtam vagy miért nem válaszoltam, de végülis ők sem írtak többet stb. Olyan furának érzem.
2021. szept. 3. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vannak kapcsolatok amik nem tartanak sokáig. Iskolai vagy munkahelyi kapcsolatok. És ez mind rendben is van.

Inkább arra, azokra a személyekre írj rá akik tényleg fontosak.

És hogy mivel kezd? Egy sima szia, hogy vagy elég.

2021. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen olyan emberekről beszélek, akikkel szívesen tartanám a kapcsolatot a továbbiakban is. Olyan emberekről van szó, akikkel korábban napi szinten találkoztam, beszélgettem stb., egyetemen kívül is csak a távoktatás alatt ez megszűnt. Valakivel továbbra is egy egyetemre fogunk járni, valaki máshol fog tanulni stb., de attól még szerintem ugyanúgy lehet tartani a kapcsolatot, nem ezen múlik.

Soha nem kezdtem úgy beszélgetést még senkivel sem, hogy "szia, hogy vagy". Nekem ez nagyon furcsa, így nem tenném.

2021. szept. 3. 13:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért? Tök mindegy csak arra kell hogy megtörd a jeget.

De akkor fordítsd meg a dolgot. Mi történne ha valamelyikük csak úgy a semmiből rád írna és azt írná hogy Szia B! Rég beszéltünk, mi a helyzet veled mostanság?

Te sem utálnád vagy tartanád furának, vagy igen?

2021. szept. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát attól függ. Nekem az picit furcsa szokott lenni mikor valaki csak úgy a semmiből ír nekem, minden különösebb ok nélkül, nem értem miért pont akkor, miért nem írt eddig, mit szeretne, miért pont most jutott eszébe stb. Ha olyan emberről van szó, akikkel jóban vagyunk stb., akkor nyilván örülök neki, de egy olyan embertől nekem ez picit fura, akivel amúgy nem vagyunk annyira nagyon szoros kapcsolatban vagy éppen csak nagyon régóta beszéltünk egymással. Nekem ez már a "nagyon régóta nem beszéltünk egymással" kategória, hiszen a távoktatás óta tényleg nem váltottunk egy szót sem. Azt pedig nem tudhatom, hogy ők hogyan reagálnának vagy hogyan értékelnék stb. Mondjuk ez így jobban hangzik, mint a szia hogy vagy.
2021. szept. 3. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt megértem hogy gyanakszol ha valami rég látott random ismerős ír rád.

Nekem is volt egy volt középsulis osztálytársam aki csak úgy 5 év után a semmiből rám írt. Persze még így is pozitívan vettem az érdeklődését. Utólag kiderült hogy valami mlm-es szarságot akart nekem eladni ami szar érzés volt de ezt előre nem tudhattam. Ettől függetlenül ha csak simán kíváncsiságból írna rám valaki az nem esne rosszul.

2021. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is sok ilyen "élményem" van. Több volt gimis osztálytársam is írt mióta leérettségiztünk és mindig kiderült, hogy vagy kölcsönkérni akartak tőlem valamit, meg akartak kérni valamire vagy valamiben segíteni kellett volna nekik. Egyetemen pedig sokan csak jegyzetet akarnak kunyerálni vagy megkérnek, hogy írjam őket fel a katalógusra és hasonlók.
2021. szept. 3. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen az egyetemi élmények nekem is hasonlóak. Mondjuk ott én is voltam hogy igénybe vettem osztálytársak segítségét.

Nálam is van amúgy egy osztálytárs akivel jóban voltam csak egy idő után levelezőre ment majd jött a vírushelyzet is...

Rá kellene írnom csak a matlabos memek osztogatásán kívül nagyon nem volt közös pont sajnos

2021. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nekem az picit furcsa szokott lenni mikor valaki csak úgy a semmiből ír nekem, minden különösebb ok nélkül, nem értem miért pont akkor, miért nem írt eddig, mit szeretne, miért pont most"

Annyi miértet írtál, hogy az már nekem sok :-)

De tudnod kellene éppen a tudományos múltad miatt, hogy a tudomány nem a miértekre, hanem a hogyanokra keresi a választ. Te se keresd a miértet. És ne érdekeljen az sem, hogy a másik mit gondol. Írj rá és kész. Túl dramatizálod a helyzetet.

2021. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Facebook,ha személyesen valamiért nem.

Nem szeretem,nagyon kevés ismerősöm van,de nem tudok jobbat.

2021. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nem olvastam végig a kommenteket,de sztm egy szia,mi újság első lépésként elég.
2021. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!