Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni igénytelen...

Mit lehet kezdeni igénytelen családtaggal?

Figyelt kérdés

Anyám férje soha nem mos kezet önként még nagy wc után se, lehúzza a wct és jön is ki, utána úgy nyúl mindenhez, én már ezért se merek pl hűtőben olyan kajához nyúlni ami nem az enyém.

Kb külön kérvényt kell benyújtanom, hogy anyám rászoljon és akkor kb 3 mp-ig öblíti a kezét és ennyi. Ha én kérem meg rá sértésnek veszi és még ő van felháborodva.

Illetve anyám se sokkal jobb, talán egy fokkal, de ő se mos kezet kis dolog után. Kisöcsém is ugyanezt csinálja mert ezt a példát látja, egyedül én szoktam rászólni pl amikor hazajön.


2023. márc. 5. 10:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Felnött emberekkel nem tudsz semmit tenni, ha lehetöséged lesz rá, elköltözöl.
2023. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Hát, amíg naponta fürdik, nem rohadt büdös stb. addig ez nem feltétlenül igénytelenség, csak nálad máshol van az ingerküszöb. Rengeteg ember nem mos kezet kisdolog után, én egyetemen dolgozom, nyugodj meg, egy csomó professzor sem, és rengeteg ember szerintem azzal igénytelen, szerintük meg pont higiénikusak, hogy nem hajlandóak a közhasználatú vécéket lehúzni, mert nem akarnak hozzányúlni.


Gyerekkoromban amikor elmentünk horgászni, a pikkelyes-véres-gilisztás kezünket beletöröltük a sáros fűbe, aztán vígan ettük kézzel a paradicsomot meg a szendvicset. Jelentem, makk egészséges vagyok. Volt egy barátnőm, aki minden bkv-zás után tartotta a kézfertőtlenítőt, mert "fúj, csúnya busz", szerintem ehhez már teljesen gyogyósnak kell lenni. Ha nem dohányoznék, sokkal ritkábban mosnék szappannal kezet.

2023. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos semmit. Fiatalkorban még azért lehet ezen javítani, szóval pl. az öcsédet ösztönözni, rászólni, viszont felnőtt, 40-60 éves embereknél annyira be van rögződve az az a szokás, illetve nem is csak az, hogy be van rögződve, hanem ha nem is nyitottak a változtatásra, akkor te így nem tehetsz semmit, mert te is látod, hogy szólsz neki és felháborodik. Szóval ezzel te nem sokat tudsz kezdeni, tűrni kell.
2023. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

Ok, és? Hidd el, az emberek nagy százaléka csak akkor mos kezet wc használat után, ha látja valaki. Millió rejtett kamerás felvétel van a neten, ahol láthatod, az emberek többsége simán csak kisetal a mosdóból.


Ha nagykorú vagy, el lehet költözni és máris nem kell ezzel törődni. De amúgy ha anyádat nem zavarja és a kisöcséd is így van nevelve, akkor anyádat is nyugodtan nevezheted ugyanolyan igenytelennek

2023. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

"szerintük meg pont higiénikusak, hogy nem hajlandóak a közhasználatú vécéket lehúzni, mert nem akarnak hozzányúlni."


Szerinted hányas IQ felett van valakinek annyi esze, hogy rájöhessen arra, hogy egy darab WC papírral vagy papírzsebkendővel is megnnyomhatja a gombot vagy a lehúzó láncot?


Mondjuk egyébként nem a WC lehúzása volt a téma, hanem a kézmosás (vagy a hiánya) a WC használata után.

2023. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez nagyon gusztustalan. Én minden alkalommal megmondanám neki, hogy ez undorító, igénytelen szokás, és látványosan fertőtleníteném a kilincseket, villanykapcsolókat. Vendégek előtt sem tartanám titokban, pl szólnék, hogy én a helyében nem ennék a szendvicsből, mert a nevelőapám készítette, és hát gondjai vannak a higiéniával. Ha megszégyenül, hátha észbe kap.
2023. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Elköltözöl és a saját lakásodban az elsz amit te mondasz.
2023. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Általában igaz, hogy felnőttet kevéssé lehet nevelni. De pont ez a helyzet ezt felülírja, mert itt testi veszélyeztetésről van szó. Egy csomó igen kellemetlen betegség széklettel terjed. Ebbe nem lehet belenyugodni, konfliktusok vállalásával is minden alkalommal mondani kell, ugyanis nem szólhatnak semmi érdemlegeset ellene. Előbb-utóbb meg fogják unni.
2023. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
#5 Mondjuk pont azért hoztam a példát, hogy kicsit szélesebben lássuk, hogy nem mindenkinek ugyanazt jelenti az igényesség és az igénytelenség.
2023. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%
#6 Mondjuk én óvodásként már ki tudtam úgy törölni a fenekem, hogy nem lett sz*ros a kezem. :D
2023. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!