Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? (megcsalás)

Figyelt kérdés

Szóval itthon az a helyzet van már lassan 1 éve, hogy apámnak van egy barátnője. Anyám tud róla, de azóta legalább 2 naponta sír, én abszolút átérzem, próbáltam eddig vigasztalni, apámmal is beszéltem hogy hagyja abba, nem veszi észre hogy ezzel a feleségének és a gyerekeinek okoz lelki fájdalmat?

Apám lassan 60 éves, teljesen eszetlen, amikor anyám dolgozik, akkor ő a barátnőjéhez megy. Anyám nagyon szereti apámat és apám nem akar elválni, ahogy anyám se, de ez így nem mehet tovább, mert már engem is kikészít hogy szinte mindennap sírni látom anyámat. 25 leszek, próbálok itthon anyagilag, házimunkában, tényleg mindenben segíteni szüleimnek, beszélek is velük, de én is majdnem minden este alvás előtt kisírom magam amit napközben próbálok visszafojtani.


Apámat hívni akartam, nemrég volt a házassági évfordulójuk, de nem veszi fel, ma úgy döntött hogy nem alszik itthon (nem első eset), már 2 hónapja nem csinált ilyet, sőt azt is mondta már hogy abbahagyta.

A barátnőjével ő kezdett ki, akinek elvileg még gyerekei is vannak...

A lényeg az hogy itthon se én se anyám már nem bírjuk ezt, anyám ha elválna nem lenne hova mennie, nekem úgyszintén, testvéreim pedig próbálnak kimaradni az egészből, de húgom ugyan azt csinálja kb. mint apám, ő miatta is ki van bukva anyám.

Nem tudom mit kéne tennem, ti mit tennék anyám helyében, vagy az én helyemben. A beszéd nem használ, apám meg képtelen jó döntést hozni.



2023. márc. 11. 20:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sajnálom a történteket. Amikor én várandós voltam az akkori férjem ugyan ezt csinálta. Én elváltam. Ennek a házasságnak semmi értelme. Meg ha engem is választott volna akkor sem bocsájtottam volna meg. Nagyon undorító ez apukád részéről. Anyukád meg buta, hogy ezt viseli
2023. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%

Ezt nekik kell megoldaniuk. Lassan gondolkozz azon, hogy neked is csak egy életed van, kezdd el építeni.

A leírásod szerint mindent megteszel, segítesz otthon anyádnak, stb. A szerelmi életüket nekik kell rendezniük.

Talán annyit tehetsz, hogy anyádat rávezeted, hogy nincs vége a világnak. Fodrász, kozmetikus, ruhák, színház, kiállítások, barátnők, stb. Ne gunnyadjon otthon.


Apád nem fogja abbahagyni, legfeljebb, ha a hölgy kirakja a szűrét.

Kérdés: viszi-e a pénzt is, vagy csak ágyasa.


Anyád ne ássa el magát. Viszont, ha válásra kerülne a sor, 25 év után tök mindegy, kinek a lakása, apádnak kellene a törvény szerint megoldania anyád lakhatását, és kifizetni annak a felét, amit a házasságuk alatt felhalmoztak.

2023. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Anyád is keressen egy pasit, ne sirdogaljon. Vagy váljon el. Te meg éld az életed, nem a te dolgod a szerelmi életük, nem is tudnád te helyrehozni.
2023. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy szüleim titkolták, de apám egyszer már csinált hasonlót, akkor anyám húgommal volt terhes. Akkor 3 hónapra elköltözött, ezt tavaly mondta el anyám részletesebben. 3 hónapig anyám egyedül volt több hónapos terhesen, 2 kisgyerekkel, mégis megbocsájtott apámnak...

Most készülhetnének közösen a nyugdíjas éveikre és apám megint elköveti ezt a hibát. Anyámnak szerintetek egyedül kéne leélnie a nyugdíjas éveit? Én nyilván anyám oldalán állok, de nem akarom hogy szétmenjenek, tavalyig én úgy tudtam hogy tökéletes házasságban élnek, még vasárnap is mindig közösen ettünk, közösen kertészkedtünk, kirándulni jártunk, ez mind a múlté...

Tényleg nem tudom mit lehetne, ha összedobnánk a testvéreimmel ami pénzünk van és anyám részét akkor sem jönne ki még 12 millió sem, így elköltözni nem tudnánk. Én anyám mentális egészségét féltem leginkább.

Mit kéne tennem hogy jobb legyen a helyzet?

2023. márc. 11. 20:56
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

Az ő döntésük, ha ezt így folytatják tovább. Apád egy szemét, anyád meg ragaszkodik az áldozatszerephez. Ez menthetetlen, válni kellene, amit bármelyikük kezdenényezhetne. Mégsem teszik.


Maradj ki ebből, éld a saját életed.

2023. márc. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

"Anyámnak szerintetek egyedül kéne leélnie a nyugdíjas éveit?"

. Ugye nem gondolod, hogy megalázottságban is jobb élni, mint egyedül?

Egyébként pont az ellenkezőjét írták.

2023. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem beszélj apád szeretőjével és próbáld meg rávenni, hogy szakítson apáddal! Ha kicsit kellemetlenné tennéd az együttlétüket valahogy, akkor már nem vonzódna úgy apádhoz és akkor apád talán hazakullogna.


Anyád nyilvánvalóan szereti apádat, ezért inkább belehal a házasságába, minthogy elváljon tőle. Ha nem szeretné, akkor neki is lehetne szeretője és mindenki boldog lenne, lakótársak lennének a szüleid. Az is gáz, de akkor legalább anyud nem szenvedne így.


Itt az a legnagyobb baj, hogy apád már nem szereti anyádat és így csak idő kérdése, hogy mikor válnak el, mert előbb-utóbb el fognak....

2023. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
69%
Anyádnak kell döntenie, neked meg férjhez kéne menned és elköltözni otthonról.
2023. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Anyám nem fog új kapcsolatot keresni, abban biztos vagyok, habár nem jelentette ki. Apám meg szerintem most vergődik, mert döntésképtelen, kitudja az a nő mivel csábítja. Csak ma mindannyian hazavártuk, de úgy látszik nem fog jönni...

Semmi oka nem volt apámnak hogy ezt tegye, anyámmal sosem veszekedtek, tényleg minta házasságban éltek és normális család voltunk.


Lehet szavazást kellett volna csatoljak a kérdéshez. De én így nem tudok a saját életemmel foglalkozni, nagyon zavar, pláne azért is mert egyháztartásban lakom velük. Anyámat pedig ha sírni látom egyszerűen rám is rám jön, nála kedvesebb embert nem ismerek, nem értem mivel érdemelte ki ezt apámtól... Ráadásul úgy nem alszik ma itthon, hogy 3 napja ünnepeltük közösen a házassági évfordulójukat.

2023. márc. 11. 21:25
 10/33 anonim ***** válasza:
79%

Téves felfogás, hogy ez anyukád ellen irányul. Nem fogadják itt el, de a megcsalás a legritkább esetben történik bosszúból vagy bántásból. Attól persze fáj, de ez mégiscsak egy jobb helyzet.


Apukád vissza fog jönni, anyukád meg eldöntheti mit akar.

2023. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!