Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két tűz között vagyok, ez...

Két tűz között vagyok, ez esetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nèha úgy èrzem megbolondulok.

A helyzet a következő:

Van egy nègy hónapos kislányunk. Tisztában vagyok vele, hogy a felesègem mièrt nem szeretnè ha anyuèkhoz felvinnènk. Lènyegèben egyet is èrtek vele. Dohányos lakás, állatokkal, ès sajnos anyukám is epèg titkán takarít.

De anyu folyamatosan mondja, mindig megsèrtődik hogy oda nem visszük fel de a felesègem szüleihez pedig igen.

Nem igazán èrti meg. A felesègem pedig mondja a másik felèt.

Hozzánk nem igazán szeret járni anyu. Akkor szokott nèha jönni mikor itthon vagyok, de akkor is csak ha van kedve. Egyèbkènt 10 percre laknak.

Mit tennètek ebben az esetben?



2015. aug. 10. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Valaki teljesen ugyanezt a kérdést már kiírta ide egyszer.


Egyébként egyértelmű. Nyilván a mama kényelméné meg önérzeténél fontosabb egy csecsemő egészsége. Ha nem muszáj (márpedig nem látom az okot ami miatt az lenne) akkor nem vinném ilyen környezetbe. Ha annyira látni akarja az unokát és fontos neki, akkor vagy teremtsen megfelelő környezetet vagy menjen el ő meglátogatni.

2015. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Èn most írtam ide először, már vègső elkeseredettsègemben.

Hátha tudtok hasznos tanácsokkal szolgálni.

2015. aug. 10. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

1. Közlöd anyáddal, hogy füstös, koszos, állatszörös, büdös lakásba nem visztek csecsemöt.


2. A feleségeben megmondod, hogy a babát nem kell átvinni az anyósékhoz, és igaza van abban, amiért ö nem akarja.


3. Anyád(ék) ha kiváncsi(ak) a gyerekre, akkor nálatok megoldható a találkozás.


4. Anyád meg jobb,ha csak akkor jön, amikor otthon vagy, mert különben összevesznek.

2015. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

A leghasznosabb az őszinteség. Jól fogalmazva és megfelelő hangsúllyal kiérződik belőle, hogy nem ellenük, hanem a gyermeked érdekében cselekszel. A testbeszéd, gesztus sokszor fontosabb a szónál.

1. Alkalmas időben nagyon nyugodtan, barátságosan, kedvesen magyarázd el, milyen dolgokra kell vigyázni egy baba esetében (köztünk szólva, a helyzet nem annyira tragikus, a kisgyermek bizonyos mennyiségű - és fajtájú - kosztól edződik, javul az immunrendszere. Steril környezetben felnövő babák felnőttként roppant sérülékenyek, hamar megfertőződnek). Mondd el, hogy semmiképp nem szeretnéd kitenni a babát dohányos környezetnek. Elmesélheted, hogy milyen a ti lakásotok (takarítás szempontjából), és megemlítheted, hogy takarítás után eljönnétek. Ha az állatok az udvaron vannak, semmi gond, valójában elég, ha nem érintkeznek a gyerekkel (kivéve, ha szőrallergiás, akkor sehogy). A feleségeddel is beszéld meg ugyanezt, kérd a beleegyezését (mondjuk egy próba erejéig).

És ha a szüleid teljesítik a feltételeket, mindenképpen menjetek el.

Nem jó a nagy kosz, de a tisztaságmánia is bizonyos mértékig szélsőség. Mindkét fél álláspontját egy kicsit be kéne vinni közép felé. Ezt szeretettel, beszélgetéssel érheted el leginkább. Ha hajthatatlan emberekről van szó, akkor is fejtsd ki a véleményed, és érzékeltesd, a helyzet az ő felelősségük, és elsősorban téged hoznak vele nehéz helyzetbe.

2015. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lakásban tartott a kutya ès a macska is.

Már próbáltam anyuval beszèlni, de csak megsèrtődik hogy mi is felnőttünk ès semmi bajunk nem lett a cigifüsttől.

Ezt mi is tudjuk, hogy nem kell minden steril legyen de huu nem tudom.

A felesègem ès a családja pedig gondosan ügyel ezekre a dolgokra.

2015. aug. 10. 14:53
 6/14 anonim ***** válasza:

A kutya macska még csak hagyján, de a cigi füst!


Bár, ahogy olvasom a kérdéseket 14 évesek cigiznek, piálnak és meg vannak győződve róla, hogy ez így rendben van, most akkor a bő 13 év mit számít!

2015. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Állatoktól semmi baja nem lesz a gyereknek. Ha normális körülmények közt vannak tartva. Kisbaba koromban a macska ott aludt mellettem nem is 1 volt hanem 5 plusz kutya. Minimális takarítással nem lenne para, cigizni meg cigizzen kint. Ha ezt nem tartja meg, akkor következő lépés.


10 percre van? Nagyszerű ha látni akarja vagy átmegy hozzátok, vagy elviszi sétálni, ha már nem takarít...

2015. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mivel tömb házban èlnek ezek kivitelezhetetlenek.

A macska felmászik az asztalra ahol főz. A szekrènybe bemaszik ahol a poharak ès a tányèrok vannak.

A lakáson belül is ide oda piszkít,jelölget.


Mivel ezek a dolgok vannak nincsenek is jó kapcsolatban. A felesègem nem engednè meg, hogy elvigye sètálni.

2015. aug. 10. 15:14
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelmű, nem vinném anyukámhoz. Újszülöttet nem viszünk dohányos, állatokkal, szőrrel, baktériumokkal teli élettérbe. Nem kell óvni még a széltől is, de ez már durva kategória. Közöld vele, hogy neked a kicsi egészsége a legfontosabb és elmentek, ha jó alaposan kitakarít és nem dohányzik a lakásban. Ha erre nem hajlandó, ott ette meg a fene, ahol van. 21/L
2015. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet szoba macskát, kutyát tartani de nem így hogy oda végzik a dolgukat ahol épp jól esik, meg hogy mindenhova felmásznak. Így én se vinném a gyerekem oda hogy nagy az esély rá hogy beletapicskol az ürülékbe, stb. mondom ezt úgy hogy alapból azt gondolom hogy a gyereknek semmi baja sem lesz az állatoktól.... de így?... durva.
2015. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!