Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi összejöveteleken: Nem...

Családi összejöveteleken: Nem undorodtok attól, ahogyan a pici gyerekek maszatolva esznek?

Figyelt kérdés
Én szeretem a gyerekeket, imádok velük játszani, stb., de az kiakaszt ahogyan esznek. Tudom, hogy nekik még nem megy könnyen az evőeszközös étkezés (2 év körülire gondolok) és lassan is esznek, de ahogyan esznek, szürcsölnek, maszatolnak az kompletten elveszi az étvágyamat. Nekem ugyanúgy undorító ez, mint egy felnőttől. Csak családi ebédeken egyszerűen miért nem opció, hogy az anyjuk etesse őket? Máskor próbálkozhat, csak na. A szüleit leszámítva ez nem biztos, hogy másnak is guszta. Az, hogy maszatol, visszaköpi, túrja stb.
2023. márc. 13. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
72%
Családi ebédeknél tudod mit szoktam nézni? A magam tányérját. Ami benne van, amit belerakok és amit onnan elfogyasztok. És hullára nem érdekel, hogy tőlem egy méterre akárhány éves rokonom hogyan eszik. Így aztán undorról szó sincs, hanem jóízűen teletömöm a hasamat.
2023. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 Metionin ***** válasza:
55%
Igen, gusztustalanul tudnak enni de hát ez van, ilyen a tanulófázis. Család előtt szerintem felesleges ebből ügyet csinálni. Bár könnyen mondom, szerencsére nincsenek nálunk családi összejövetelek és kisgyerekek sem a családban de van rokonom, aki sajnos egy 6 éves szintjén van és ő is így eszik, legszívesebben kiszaladnék a világból, amikor meghallom. Tutira a szülőknek is rohadt idegesítő, csak úgy vannak vele, hogy ez van, majd elmúlik, mint sok más idegesítő dolog, amit a kölkök csinálnak.
2023. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
66%
Dehogynem. Többek közt ezért nem járok ilyenekre. (Volt már konfliktusom abból, hogy én szóltam rá egy gyerekre, akire a szüleinek kellett volna, hogy taknyos kézzel ne nyúljon a közös tálba.)
2023. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem. Ők így tanulják meg és ez ezzel jár. Egyébként nem muszáj velük együtt enned, egyél csak szépen akkor, ha ők már végeztek. És közben ne felejtsd el csodálatosan használni a 3 különböző méretű villádat-kanaladat, persze csak ha tudod a sorrendet.

Pfuu, de egy kényes ember lehetsz...

2023. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:
Tudom a sorrendet ;)
2023. márc. 13. 22:49
 6/73 A kérdező kommentje:

#1

Én is a saját tányéromat nézem, de a szürcsögést, hallom, önkéntelenül odanézek és látom, ahogyan csupa maszat a gyerek és köpi vissza a kaját. Blöa. De ez felnőttre is igaz. Egy családi ebéden, amikor még csak felnőttek voltunk, az egyik rokonom úgy evett, mint egy malac. Igazából nem is undorítóan, hanem gyorsan. Mindig úgy eszik. Aztán félrenyelt és percekig krákogott, öklendezett az asztalnál. Az sem jobb.

2023. márc. 13. 22:51
 7/73 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Meg nem is értem, mit látsz Te.


És nem, ez nem úgy megy, hogy akkor a szülő megeteti.

2023. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsére se családi ebéd, se kisgyerek a családban. Ha ilyen eset lenne, inkább passzolnám.
2023. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
63%
Te is voltál kicsi, te is maszatosan ettél.
2023. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
75%
Nem, egyrészt nem is azt nézegetem, másrészt papíron azért felnőtt vagyok, szóval fel tudom fogni az okát, hogy miért van úgy és tudom hogy azzal nem javítanék a helyzeten ha ott abban a helyzetben nekiállnék szólni érte.
2023. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!