Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sok időt töltünk a családj...

Túl sok időt töltünk a családjával? Ez később saját családunkkal megváltozik, vagy érdemes már most szóba hozni a témát?

Figyelt kérdés
Minden hétvégén, általában mindkét nap a párom családjával ebédelünk. Az én családom messzebb lakik, így oda ritkábban jutunk csak el, de ezzel nincs is probléma. Ami viszont zavar, hogy ketteseben hétvégén csak nagyon ritkán vagyunk. Általában már azt kell megbeszélni mikor nincs, mint van találkozás a családjával, teljesen egyértelmű lett, hogy közösen ebédelünk. Szeretném, ha ez változna, és a hétvége kettőnk ideje legyen, és nem kellene mindig másokhoz alkalmazkodni.

2023. márc. 17. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát apám anno azt hozta fel váló oknak, hogy minden vasárnap anyám szuleinel kellett ebédelni-szeretője volt amúgy, azért váltak, de amúgy valóban unta ezt is és még is tudom érteni.
2023. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem túl sok. Dolgoztok mindketten, gondolom, hétvégén van lehetőségetek együtt lenni, kettesben, házimunkát végezni, pihenni stb. Ti tudjátok nektek mennyi elfogadható, pároddal kell ezt megbeszélned, de személy szerint nekem kb. havi 1x van rá igényem, szerencsére férjemmel ebben is egyezik az értékrendünk. Már csak azért is, mert 1 vagy 2 hét alatt általában a világon semmi érdekes nem történik, amiről beszélgetni lehetne.


Ettől függetlenül van olyan, hogy voltunk és mondjuk ő a következő héten is menne valami miatt, akkor megy, én meg nem, semmi sértődés nincs ebből semelyik oldalon. Anyum közel lakik, pár perc séta, én meg oda ugrok át néha egy kávéra, de ilyenkor 1-2 órát maradok max., és nem várom el a férjemtől, hogy jöjjön ő is.

2023. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

A pároddal kell megbeszélni. Mert minél inkább konzerváljátok a helyzetet, annál nehezebb lesz változtatni és annál inkább sértődés lesz belőle.

Tapasztalat

2023. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Beszéljétek meg hogy számotokra mi az ideális időtartam.
2023. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez rengeteg és nem lennék erre hajlandó, uyganis hétvégén lenne értelmes közös programokat csinálni.


Nálam a szakítás egyik legnyomósabb oka volt anno.

2023. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, szerintem is rengeteg.
2023. márc. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Miota van ez igy? En a harmadik ilyen hetvegen mondtam volna, hogy bocs, de igy nem fog menni.


Hogyne lenne erdemes szoba hozni??

Nem, nem valtozik meg kesobb, sot.

2023. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Közösen ebédeltek, vagy a párod szülei főznek, ti meg odamentek megenni? Nem mindegy.
2023. márc. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
8-as de teljesen lényegtelen. A lényeg, hogy minden hétvégét ilyen marhaságra tosznak el, amikor nyilván lenne értelmesebb dolguk is.
2023. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem lényegtelen, mert ha majd maguknak kell megfőzni az ebédet, akkor egyből rájönnek, hogy mennyivel több időt tosznak el, mintha csak elszaladnak valakihez enni.
2023. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!