Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik lenne jobb választás a...

Melyik lenne jobb választás a családnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel két fiút nevelünk, (12 és 8 évesek) egy két szobás házban. A fiúknak már szükös a hely, és nem szeretnek egy szobában lenni, de az idei keretünk nem elég ahhoz, hogy új szobát építsünk. Az alapanyagok kb 70%-át már beszereztük, de még hátra van az építési engedély és a kőmüvesek munkadíja. Ezt idén csak hitelből tudnánk finanszírozni, amit nagyon kedvező feltételekkel kaphatnánk is, de a férjem hallani sem akar róla. A másik lehetőség pedig az lenne, hogy a férjem külföldre megy kamionozni, de akkor csak háromhetente jönne haza egy hétre. Tehát igazából csak két lehetőség közül választhatok: Vagy jövőre halasztjuk az építkezést, vagy hosszú időre egyedül maradunk a gyerekekkel.

Én leginább a hitelt választanám, de a férjem miatt az nem opció, pedig azt két éven belül vissza tudnánk fizetni. Már sokat tudunk spórolni a tavaly telepített napelemek miatt, már télen sem fizetünk villanyszámlát egyáltalán, és kb heti 50 kilométert ingyen autózhatunk a megtermelt árammal.



2023. márc. 26. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Olcsóbb megoldást javasolnék. Mekkora a szobájuk? Ha meg van 20 m2, akkor kettéosztanám egy sima falpanellal, ami pár tízezres költség.
2023. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%

A legfontosabb kimaradt, hogy mennyi időre szólna a kamionozas, és hogy az alatt te tudnád-e menedzselni a gyerekeket?


Ha annyira nem borzasztó a 3 hetente 1 hét amíg látjátok őt, akkor ki lehet bekkelni.


A hitelrol meg annyit, hogy egy ismerősöm csak 1 milliót vett fel, azt hitte vissza tudja fizetni, de mégse tudta.

2023. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen jól megy, hogy napelemre meg elektromos autóra telik, de plusz még egy szobára nem? Melyikötöknek volt ez a hatalmas ötlete, hogy elöbb napelem meg autó, csak azután a szoba? Na, arra nem kell hallgatni most, akinek ez az ötlete volt, most azét nem kell figyelembe venni, mert megint csak hülyeséget javasolna.
2023. márc. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül világos.

Idén elkezditek az építkezést - amit te menedzselsz -,a férjed kamionosént dolgozik és a havonta kapott fizetéséből apránként kipótoljátok a hiányzó 30 %-ot? Vagy nem te menedzseled az építkezést, hanem a párod, azokon a heteken, amikor itthon van?

Vagy előbb összegyűjti a hiányzó pénzt, és így is, úgy is csak jövőre kezdtek építkezni?

2023. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Én eleve nem értem, hogy akinek ennyire nincs pénze, az miért építkezik? Felnőnek a gyerekeitek mire elkészül a tákolt házatok. Az is milyen áron? Hogy az apjuk nem él velük?

Én inkább élnék egy lakásban, ahol mindenkinek jut egy kis szoba.

2023. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kb fél évig kellene külfüldön dolgoznia, és akkor idén be tudnánk fejezni a szobát. De ahogy ismerem, az nem fél év lenne, mert utána úgyis kitalálna valamit, hogy erre meg arra kell a pénz. A másodk fiú előtt ő már dolgozott kint, és jobban szerette, mint idehaza. Úgy érzem, hogy leginkább az egész arra megy ki, hogy legyen egy oka, amiért újra nemzetközizhet.


Az első válaszolóval egyetértek, nekem is az volt az első ötletem, mert 25nm a gyerekszoba, a férjem bogarat ültetett a gyerekek fejébe, hogy jobb lesz a két nagyszoba nekik, és ők sem akarják, hogy kettéválasszuk.

2023. márc. 26. 11:27
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Tehát pénz nincs, alternatíva kizárt, akkor mi a kérdés? Ez egy nagyon egyszerű döntés, ami feleslegesen túl van gondolva.
2023. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Egyes vagyok, hiába lettem leszázalékolva. Ahogy a kérdező is írta, 25 m2-es szobát simán ketté lehet választani, AMÍG nincs jobb megoldás, amíg nincs pénz bővítésre. Igaz, lesz kb 12 m2-es a szoba, de ágy, kis szekrény, íróasztal belefér, és legalább lesz egy kis privát szférjuk, főleg a nagyobbiknak.

A másik probléma, ami az igazi probléma, hogy a kérdező egy xar házasságban van, ahonnan a férj erőlteti a külföldi munkát, a családját meg lexarja, mert neki mehetnékje van.

2023. márc. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
De egy évet várni se nagy dolog! Annyit a gyerekek is kibírnka.
2023. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Itt valóban a férjed unja ezt az életet. És a jól bevált módon, a gyerekeket felhasználva oldja meg magának a másfajta életet. És még a nagylelkű apa szerepében is tetszeleghet. Sajnállak, olyan sokan járnak így.
2023. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!