Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a nevelőapám...

Mit tegyek, ha a nevelőapám utál, és be akarja kameráztatni az egész házat(a szobákat) miattam?

Figyelt kérdés

Rólam érdemes tudni: kicsit makacs, és hisztis vagyok, nem szeretek takarítani, de viszonylag jól tanulok, szeretek tanulni (4-5-ös között van az átlagom)Nem csavargom, nem dohányzom, és nem iszok soha,szóval nincs semmiféle káros szenvedélyem.

Nevelőapám: érdekes...

Néha kihasználja a gyengeségeimet, és ezen keresztül zsarol, megfenyeget stb.(pl. Ha ezt nem csinálod meg akk. Ezt vagy azt teszem veled, vagy ha így viselkedsz ez, meg az lesz.Hozzá teszem, hogy még soha nem ütött meg.)

Általában szándékosan felhergel, felidegel, meghazuttol a családom előtt stb.

Nem vagyok hazudozós típus, de egyszer kérdezett valamit a nevelőapám, hogy mit csináltam,(talán valami rendrakással lapcsolatos dolog volt.) erre egy kicsit füllentettem hogy ne kapjak, de végül bevallottam hogy nem így volt, és azóta mindig azzal éri el a céljait, hogy meghazudtol mások előtt, és nyílván neki hisznek, így mindig mindenre igazat kell adnom(igaz, nehezen, de megadom), és szótfogadnom, mert különben azt mondja hogy hazudok, és ő nem csinált/mondott nekem ilyen dolgot.Sokszor üvölt velem, felemeli a hangját, és ha rossz napja van rajtam/rajtunk vezeti le, de ha én felemelem a hangom már rögtön egy pimasz kölyök vagyok.Sokszor kap idegrohamot egyszer, már volt olyan, hogy ártott(Nem olyan kemény módon, de fájhatott nekik) az állatainknak, hogy példát statuáljon.(Rettentően féltem, és dühös voltam egyszerre.Már azon is gondolkodtam, hogyha bármit mer még tenni velük, inkább elé ugrom.

Persze vannak jó tulajdonságai is pl.: Megdicsér dolgokért,tud azért rendes is lenni, vagy ha mások vannak nálunk akkor nagyon rendes.

Másoknak általában dicsér minket, és segít, ha valami van. (Itt, nem tanulásra, meg ilyenekre gondolok, hanem telefonon fel tudjuk hívni ha baj van és segít.)

És VISSZATÉRVE A MOSTANI ESEMÉNYEKRE:Szóval ma egész nap tanultam, de este elkezdett cukkolni, hogy csak egy üres füzet volt előttem, és cak akkor szedtem elő a többit amikor anyum hazajött. Én meg elpanaszoltam anyumnak, hogy ez nem így volt(tényleg nem) és hogy tanultam. N.apám meg azt mondta "Ne hazuttolj meg, én egy szóval nem mondtam, hogy nem tanultál!"

Miután anyum kiment, azt mondta hogy kamerákat szerel fel a szobákba és majd látja, és hallja hogy mit csinálok amikor nincsenek itthon."Majd a telefonodon is látom, mit csinálsz" mondta.És ha ő valamit mond azt tényleg betartja, szóval komolyan mondta ezt a kamerás dolgot.

A válaszaitokat előre is köszönöm.



2023. márc. 29. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Bolondok.
2023. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Hogy van az, hogy egyszer tudod, hogyan kell írni azt, hogy "meghazudtol", máskor meg nem?
2023. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
80%

Masok elott minden szulo jatsza a fejét. Pro tipp: Akkor lehet nekik visszapofazni, es egnek mint a reichtstag, de nem fognak leteremteni, mert masok elott jatszani kell a mintacsaladot :)


Ne hagyd magad, mert a fejedrenő!

2023. márc. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
78%

Ne haragudj, de úgy hangzik, hogy ő egy bántalmazó. Nemcsak párkapcsolatban létezik a jelenség. Mindenképp keress rá, a leírtak alapján sok minden stimmel.

Beszélj anyukáddal, ha olyan a kapcsolatotok, feltehetőleg ő is érzékel valami feszültséget vagy bántást.

Mivel gondolom anyagilag függsz tőlük, ha nem változik semmi, annyit tehetsz, hogy várod, hogy elérd a 18-at és egyből lelépj. Senkinek nem tesz jót ilyen emberekkel lenni egy fedél alatt.

2023. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
18-at betöltöd és költözhetsz úgy is, addig meg ha bedurvul gyámügynek jelentheted és kivesznek onnan.
2023. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Hát ha van erre pár 100ezre... Elvileg teheti. Még úgy is, ha nem tudsz róla.

Mit tehetsz? Költözés. Barátnőmnél is kamera van a "baba miatt". Látja, mit csinál a férje otthon.

2023. márc. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

"Néha kihasználja a gyengeségeimet, és ezen keresztül zsarol, megfenyeget stb.(pl. Ha ezt nem csinálod meg akk. "


Ez nem zsarolás. Az nem gyengeség, hogy egy rendetlen kölyök vagy, aki cseszik maga után elpakolni, hanem lustaság. És ha azt mondja, nincs buli, ha nincs rend, az nem zsarolás, hanem közli veled, mi a következménye, ha a kötelességed nincs megoldva.

2023. márc. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

kicsit makacs, és hisztis vagyok - magyarul vszeg nagy ívben szrsz a kötelességeidbe, neked áll feljebb, toporzékolsz, ha valami nem úgy van, ahogyan akarod, és mellesleg még trehány is vagy.


Szépítheted, de a "kicsit hisztis-makacs" kamasz az pont ilyen, és persze ő a szegény áldozat, a szigorral nevelni próbáló szülő meg a szmét dög.


Az meg ALAP, hogy rendben tartod a szobádat, a közös helyiségeket, és az, hogy kilátásba helyezi, hogy addig nem mész el, míg ki nem takarítasz, nem zsarolás, hanem kényszermegoldás, mert különben koszban élnél.


És ez nem gyengeség, hanem egyszerűen lusta vagy két szalmaszálat keresztbe tenni abban a házban, ahol életvitel szerűen élsz, és koszolsz, eszel, iszol, stb.


Nem tudom, nekem 12 éves koromtól kezdve alap volt, hogy a szobámat én takarítom, hetente, a közös helyiségeket pedig felváltva vagy ketten apával, és nem nyávogtam ezen, hanem megcsináltam.

2023. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A lustát nem úgy értettem, hogy sose takarítok, stb. Nyílván, a szobámat MINDIG én takarítom, mosogatok stb. Emellett a 7.kérdezőnek üzenem:Már a kérdésbe is kiírtam, hogy nem bulizom, és nem csavargom.(gondoltam, így lehet hogy leesik a szitu, de ezek szerint nem.)

Emellett tisztességesen tanulok (Emelt ösztöndíjat kapok), és még plusz órákra is járok sulin kívül, hogy képezzem magam. (És nem, korrepetálásról beszélek, hanem + tanulmányokról, amit a sulimban nem tanulunk.

Szóval a lustaságom tényleg nem jó rendrakás terén, de egyszerre tanulni és minden 2. vagy 3. rendet rakni normálisan nem tudok.(Mostanában nem is szoktam, max mosogatok, és a saját szobámat rendbeteszem, megetetem az állatokat stb.)

2023. márc. 30. 18:12
 10/15 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló: köszönöm az értelmes kritikádat!

Örömmel tölt el hogy milyen jó vagy nyelvtanból, de ezt inkább kamatoztasd a nyelvtan tanárodnál.

(Amúgy tarthatsz nekem egy-két nyelvtan órát, ha az időd nem bánja. Talán jobb lesz a helyesírásom.)😁

2023. márc. 30. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!