Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utálok itthon élni, de nem...

Utálok itthon élni, de nem tudok elköltözni! Más is van ilyen élethelyzetben? Reménytelen az egész, hogy lehet ebből kitörni, ez mennyire jellemző országosan? 30F

Figyelt kérdés

30 felett nem egészséges együtt élni a szülőkkel, ezt érzem, tapasztalom (30 vagyok). Nem hagyják az embert felnőni. Az idegeimre mennek, még a jóindulatukkal is, az ő életüket éli az ember a sajátja helyett, az van, amit ők diktálnak. Az ember szinte sosem lehet egyedül, csöndben. Mindig van valamilyen nyüzsgés, ha akarja az ember, ha nem... stb..


Tudom, hogy régen is így éltek még a nagyszüleink generációja is. Tehát valahol ez nem olyan nagy hoppá, én mégis nehezen viselem.


Ugyanakkor nincs semmilyen családi örökségem, nem vett nekem senki sem lakást, stb.. Plusz mivel itthon élek, ezért haza is kell adnom a közösbe, nem ingyen élek itthon. Emiatt félretenni sem tudok annyit, amennyiből vehetnék egy lakást. (Nettó 300-at keresek, hiába teszek félre havi nettó 150-et, ami a magyar viszonyokhoz képest szerintem igen jó összeg, ebből sosem fog összejönni egy kisebb lakás ára sem...kb 9 év mire egy szakadtabb 30 m2-es lakás összejönne, mindez vidéken, amire még rá lehetne költeni 2-3 M-t felújításra).


Albérletezni szerintem ostobaság, fizetek valakinek és a végén még csak az enyém sem lesz (más idegenekkel együtt élni meg szintén nem opció).


Sokáig tanultam, így nem tudtam elkezdeni gyűjtögetni 18 évesen.


"Képezd át magad" - nem megy. Ha valamihez nincs vénád akkor abba csak idegileg mész tönkre. Úgyhogy olyat ne mondjon senki hogy menjek tőzsdézni vagy menjek burkolónak - ha egyszer teljesen más karakter vagyok és önmagam lelki megcsonkítása lenne, nem mindenki alkalmas mindenféle munkára.


Hogy lehet ebből az egészből mégis kitörni? Más is van ilyen kényszerhelyzetben? Mennyire jellemző ez másokra is? Verjem magam hitelbe 30 évre?


Elsősorban olyanok véleménye érdekel, akik hasonló élethelyzetben vannak, vagy legalább megértik, átérzik ezt.


2022. aug. 28. 09:28
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
74%
Akkor nem veszel lakást, hanem albérletben élsz. Ennyi.
2022. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
92%
Vagy a szüleidnél maradsz, vagy mész albérletbe. Albérletbe vagy egyedül mész, vagy valaki mással. Neked kell döntened, mi a fontosabb.
2022. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%

"Plusz mivel itthon élek, ezért haza is kell adnom a közösbe, nem ingyen élek itthon. Emiatt félretenni sem tudok annyit, amennyiből vehetnék egy lakást." Miért, máshol ingyen laknál vagy mi? Ezt úgy írod, mintha másnak nem kéne belefizetnie az otthoni költségekbe. Tudod felnőtt emberek maguktól állják a rezsi és étkezés rájuk eső részét és nem neheztelik hogy anyuci miért nem tartja el őket teljes fizetés mellett.

Egyébként vegyél fel hitelt, és akkor annyi lesz a költséged, mintha albiban élnél, csak a végén a tiéd lesz a lakás. Mások is így csinálják.

2022. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
97%

"Nettó 300-at keresek, hiába teszek félre havi nettó 150-et, ami a magyar viszonyokhoz képest szerintem igen jó összeg, ebből sosem fog összejönni egy kisebb lakás ára sem..."

Viszont bérelni belőle simán tudnál.


"Albérletezni szerintem ostobaság, fizetek valakinek és a végén még csak az enyém sem lesz (más idegenekkel együtt élni meg szintén nem opció)."

Hát pedig mindennek ára van. Annak, hogy ne kelljen albérletezned, az az ára, hogy a szüleiddel kell együttélned. Annak, hogy ne kelljen együttélned velük, az az ára, hogy albérletezni mész. Annak, hogy kevesebbe kerüljön az albérlet, az az ára, hogy másokkal együtt bérelsz. Azt gondold meg, hogy a sok rossz közül melyik még mindig a legjobb.

2022. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk én a hitelt egyedül nem ajánlom. Azt elég lesz majd akkor, ha megtalálod a párodat, és akkor vele együtt.
2022. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sem vett senki lakást, csak ezen nem 30, hanem olyan 20 évesen kezdtem el gondolkozni, így már fősuli mellett dolgoztam, és félreraktam.-míg iskolába jártam addig nem kellett hazaadnom semmit, csak utána.

Így 25 éves koromra meglett az önerő,10 éves hitellel vettem egy kis lakást, aminek jövőre lejár a törlesztöje, így 35 éves koromra van egy saját 1,5 szobás kis lakásom. Aztán hogy ezt majd tudom e nagyobbra cserélni, az még a jövő zenéje.

2022. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
91%

""Képezd át magad" - nem megy."

Átképzés nélkül is lehet munkahelyet váltani, hogy ugyanezzel a végzettséggel többet keress.

2022. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
85%
Hitelről hallottál már? Ugyanúgy törlesztesz havonta, mint egy albérletnél, csak egyszer a tiéd lesz a lakás/ház...
2022. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
89%
Én egy valamit nem értek. Miért úgy gondolkodsz, hogy ezt egyedül kell megteremtened? Ha jól sejtem, akkor nincsen párod. Nem szeretnél? Ne érts félre, nem ítélkezni szeretnék, hanem segíteni. Sokáig én is így gondolkodtam. Annyi volt a különbség, hogy én nem a szüleimmel éltem, de nem sajátban (de nem is albérlet - apám örökölt egy lakást). Mire észbe kaptam, elszaladt az élet mellettem, 42 évesen lettem apa. Te fiatal vagy, még bőven jó időben vagy ahhoz, hogy változtass a látásmódodon. Természetesen azt is megértem, hogy nem mindenki szeretne társat.
2022. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
7%

Nyugi nyugi, légy türelmes, lesz jobb is.

Vagy dobja össze pár gyereket, oszt az állam a s.gged alá rakja az ingyenmilliókat....

2022. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!