Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a barátnőm 14 évesen...

Ha a barátnőm 14 évesen árvaházba kerülne, és én meg kérnem a kezet úgy hogy 18 éves vagyok, akkor is oda kerülne ?

Figyelt kérdés
Vagy ez hogy működik?

2023. ápr. 15. 11:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem vehetsz feleségül 14 éves gyereket.
2023. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Miert? Nem úgy van hogy ez kortól független ?
2023. ápr. 15. 11:53
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

16 éves kor felett veheted feleségül. Az egy másik kérdés, hogy gyámja lehetsz-e. Ha normálisak a körülményeid, szerintem igen, és akkor hozzád kerülne.

De én nem vagyok annyira képben (nem ilyen területen dolgozom és szerencsére érintett sem vagyok). Nyugodtan hívd fel az illetékes gyermekvédelmi szolgálatot és kérdezd meg ezt tőlük.

Még annyit: az árvaház nem helyes elnevezés, ne használd. Mondd azt, hogy intézetbe kerülne a barátnőd.

2023. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

3!


Hogy a viharba lehetne már a gyamja egy vadidegennek így a semmibol????


Kerdezo,


Nem, nem veheted feleségül. Betoltott 16 év a minimum, és gyámhivatali engedély kell hozzá.

2023. ápr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írták. Minimum 16nak kell lennie h nagykorúsítsák.

Neked meg egy kus élettapasztalat kellene a 18 évesen elakarsz venni egy ált. iskolás kislány

2023. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheted feleségül 16 éves kora alatt, és utána is csak gyámhatósági engedéllyel, ahol sok mindent vizsgálnak.
2023. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
felesegul venni egy 14 evest?? hol elunk.... jezusom. indiaban lehet max
2023. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
94%
ciganyoknal nem ritka 14 evesen eladni a lanyt, eskuvo meg minden, hivatalos meg majd ha betolti a torvenyben meghatarozott kort
2023. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
Szep tőled,hogy segíteni szeretnél a barátnődnek,de biztos van más megoldás. Ez nem lenne jó,akkor sem,ha jogilag nem.lenne akadálya. Inkább kérjetek segítséget a helyi gyermekvédelemnél. Ha bele is egyeznének,hogy a gyámja legyél,még mindig ott van az,hogy hol fogtok lakni. Gondolom még te is a szüleiddel élsz. Igy ebbe nekik is lenne beleszólásuk.
2023. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
"Miert? Nem úgy van hogy ez kortól független ?" Még jó hogy nem. Miért nem négy évest akarsz rögtön feleségül venni, ha szerinted kortól független? Egy 14 éves az kislány. Egyszerűen nem tudja felmérni mibe menne bele, nincs is joga ilyenben dönteni. Ha egyáltalán betöltötte már a kislány a 14 évet, akkor is csak korlátozottan cselekvőképes.
2023. ápr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!