Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érettségi előtt áll öcsém...

Érettségi előtt áll öcsém betegen leutazott a barátnőjéhez, a lány elkapta, öcsém ott akar maradni, téli szünetnek mindjárt vége, öcsém 2x megbukott KRESZ-ből, a nyelvvizsga egyik feléből is, nem erőlteti meg a tanulást, anyu ideges, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Minden szemszög érdekel, szülő, testvér, vagy ha valaki volt már így. Én öcsémnek nem tudok igazat adni most. Anyunak így is rendszeresen magas a vérnyomása, még most emiatt is stresszes.
2008. dec. 29. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd barátnőjével kellene beszélni, tanuljanak együtt. Nem lenne gond, hogy elutazott, ha napi 1-2 órát tanulással töltene.
2008. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Messze lakik, vidéken, 6 órás út kb. Nem tudnak rendszeresen együtt lenni, de hetente öcsém ott van hétvégén, itthon viszont tényleg nem erőlteti meg magát, msn, játék, amit én látok, és néha tanul, de az eredmény nem nagyon látszik. Nincs bajom a lánnyal, ő nem most fog érettségizni (de már megvan a nyelvvizsgája), csak ez így most nagyon rosszul jön ki, és mint ha öcsémet semmi nem érdekelné, anyunak lecsapja a telefont...
2008. dec. 29. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
18 éves lány vagyok, tehát nagyjából kompetens a témában. Szerintem ilyenkor még érdemben nem is nagyon lehet tanulni az érettségire, messze van az még. Én nagyon gyorsan megjegyzek mindent, viszont hamar elfelejtem a dolgokat. Tehát én semmire se mennék azzal, ha mostmár téliszünetben nekiállnék magolni. Szerintem hagyjad az öcsédet, addig lazitson amig tud. A szünet amúgyis erre van. Amúgy én se tanulok sokat, piszkálnak is emiatt a szüleim rendesen. Csak úgy az érdekesség kedvéért mondom, hogy kiszámoltam és 397 pontom lesz köröbeül, tehát a főiskolára ahova menni szeretnék biztos felvesznek, mivel oda tavaly 308 kellett. Lehet, hogy az öcséd is tudja mit csinál, és úgy gondolja ez belefér az idejébe. Nem kell annyira rágörcsölni. Szerintem ha ment nyelvvizsgázni, meg kreszre is akkor igenis meg van benne a hajlandóság, és majd belehúz amikor itt lesz az ideje.
2008. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ment kreszre és nyelvvizsgára, de pont amiatt nem jött neki össze, mert akkor is mással volt elfoglalva, van esze, nem egy gyenge képességű, de nem készült rá, én már diplomázni fogok, sokat voltam itthon abban az időszakban, és láttam, hogy mit (nem) csinál. Szóval egy főiskolai vizsga felér egy egész érettségivel, nem egyszer mondtam, hogy inkább érettségiznék, nem azt mondom, hogy halál, de talán ha valamit akar, arra készülni kéne, nem? Amikor nem jött össze neki a kresz meg a nyelvvizsga, abban az időszakban a lány "szünetet kér" címszóval szakított, öcsém könyörögte vissza magát, de akkor egyszerűen semmire nem figyelt, most együtt vannak, most meg azért nem.
2008. dec. 29. 12:25
 5/13 A kérdező kommentje:
A másik, ami miatt anyut zavarja, hogy öcsém egész decemberben betegeskedett szinte, illetve hogy a nyelvvizsga és a kresz (ami a pótvizsgákat illeti) nem ingyen van, és nem állunk olyan jól.
2008. dec. 29. 12:29
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Érettségire kár még tanulni. Én kb. 1 hónappal előtte kezdtem el és a vártnál sokkal jobban sikerült. Volt, aki 2-3 nap alatt készült fel a szóbelire, az átlag 1-2 hét tanulás volt, és csak egy volt osztálytársam bukott meg, mindenki más átment az az egy oszt. társ is csak egy tárgyból. Nyugi ráér még az öcséd tanulni az érettségire, a KRESZ vizsgára is ráér előtte pár nappal. Elméleti vizsgán pedig mond meg neki ,h ha nincs semmi alapja akkor a leghosszabbat válassza ( majdnem mindig az a jó). Gyakorlatnál meg ( járműkezelés, forgalmi de inkább az utóbbira érvényes) a véletlen is sokat nyom a latba, ha akarnak akkor is meg tudnak buktatni ha te vagy az atyaúristen.


A nyelvvizsgánál szintén pláne szóbelin sokat számít az MF ( mázli faktor). Egy bukás majdnem hogy szükségszerű, mert nekik és érdekük ,h többet fizess.

2008. dec. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az írásbelin bukott meg, itt nem arról van a szó, ő csak utolsó nap készült valamennyit. Sokba kerül, és ő meg ezzel nem foglalkozik, hogy nem úgy működik, hogy annyiszor fizetünk pótvizsgát, ahányszor ő lógatja a lábát.
2008. dec. 29. 13:06
 8/13 anonim válasza:
100%
Kezeljétek felnőttként, ez a legegyszerűbb. Nem kell állandóan ugyanazt a nótát fújni neki, mert az egyáltalán nem segít és elege is lesz belőle. A barátnőjét meg főleg ne hibáztassátok. Egyszerűen közöljétek vele, hogy ha még1 vizsgán megbukik ugrott a jogsija mert nem fogjátok kifizetni a pótdíjat. Majd megcsinálja akkor ha dolgozni fog, vagy ha felveszik az egyetemre és kifizeti a diákhitelből. Ha nem sikerül a nyelvvizsga és annyival kevesebb pontja lesz? Nem veszik föl? Irány dolgozni. Szerintem ez az egyetlen hozzáállás amivel egy fiatalt meg lehet arról győzni, hogy szokjon le a láblógatásról. Utáltam a szüleimet mikor folyton ezt a nótát hallgattam, de most már örülök neki, mert ragadt rám valami kis felelősségérzet. 20L
2008. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ezt kell mondani, h még egy vizsgadíjat fizetünk, ha megint megbuksz akkor te fizeted zsebpénzből vagy diákmunkából.
2008. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Hát szerintem a nyelvvizsgát oké, hogy kifizeti a család, de hogy a kreszt minek, azt nem tudom... Az nem szükséges a továbbtanuláshoz. Ha neki annyira kell a jogsi, akkor fizesse ki maga, vagy legalább egy részét, és ha megbukik, akkor szerintem alap, hogy a pótvizsgát ő fizeti. Nekem se fizették ki a szüleim a jogsit, de nekem nagyon jól megfelelt a busz 24 éves koromig, utána lett jogsim, amikor már ki tudtam fizetni.
2008. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!