Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A középfokú nyelvvizsga vagy...

A középfokú nyelvvizsga vagy az emelt szintű érettségi a nehezebb?

Figyelt kérdés

Előre elnézést kérek,lehet,hogy van már ilyen kérdés, de újabb információk, tapasztalatok érdekelnének.

Szóval: angol középfokú nyelvvizsgára készülök, és gyakorlásból megcsináltam a tegnapi emelt szintű feladatsort. Ezután megnéztem a javítókulcsot és max. 3-4 vagy 5 pontot veszítettem részenként. Egy ilyen teljesítménnyel meg tudnám szerezni a nyelvvizsgát is? Csak mert a középfokúra felkészítő könyvben kicsit nehezebb feladatok vannak,nem beszélve a listening-ről, ami sokkal nehezebb...

Mi a véleményetek?


2011. okt. 21. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyeség, amit írok, de középszintű nyelvvizsgák között is van különbség, nem? :)
2011. okt. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, de szerintem nincs nagy különbség köztük,csak a típusfeladatok különböznek nagy mértékben. És most ilyenekre gondolok, mint:dexam,ecl,bme,telc.
2011. okt. 21. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Nyelvvizsga szerintem nehezebb, ugyan nyelvvizsgát nem tettem, de nem tudom elképzelni, hogy egy emelt érettséginél könnyebb lenne.
2011. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Hát, emelt szintű érettségiért bizonyos százalék felett automatikusan kapod a középfokú nyelvvizsgát...
2011. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Megkapod, de az plusz pontot nem ad a felvételinél, ha jól tudom.
2011. okt. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tibich ***** válasza:
87%
Az emelt szintű érettségi nehezebb. Én tavaly behúztam a nyelvvizsgát, mondhatni csuklógyakorlat volt. Idén készülök az emelt szintű érettségire, nos azért az már rázósabb.
2011. okt. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó: melyik nyelvvizsgán voltál?
2011. okt. 25. 21:13
 8/11 Tibich ***** válasza:
100%
DEXAM nyelvvizsgám van
2011. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Az emelt nehezebb, ha magában a teszt részében nem is, de a szóbelinél mindenképp. Nem kell több témát tudni, csak az egyeseket mélyre menőbben, kicsit komolyabban, ha fogalmazhatok így.
2013. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
24%
Lehet ez azért van, mert a DEXAM semmit nem ér...
2016. szept. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!