Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az idős...

Hogyan segíthetnék az idős szüleimnek?

Figyelt kérdés

Édesapám 57, édesanyám 47 éves, rossz körülmények között élünk, nincs 8 általánosuk sem, csak 6 osztály. Apámnak 2,5 éve nincs munkaviszonya, elvileg nem veszik fel sehova, anyámnak a testvéreim és a születésem óta nincs munkaviszonya, ez a legfiatalabb testvéremtől a legidősebbig 26 éve.


Hallottam őket beszélgetni, hogy valahol meg kéne húzniuk magukat, mert édesapám nyugdíjáig sok van, és ha kapni fogja, akkor se fog sokat kapni. Elgondolkodtam, hogy mit tehetnék, de fogalmam sincs hogyan segíthetném őket. Ha bekerülök az egyetemre, akkor örülhetek ha magamat ellátom, nemhogy besegítsek nekik. Ha végeztem, utána sem tudom mit tudnék tenni, de valószínűleg többet, mint most a semmivel, ritka alkalmi munkákkal.


Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék nekik?



2023. ápr. 23. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj de nem idősek a szüleid,nyugodtan dolgozhatnák is,mért nem dolgoznak??
2023. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%

"Elgondolkodtam, hogy mit tehetnék, de fogalmam sincs hogyan segíthetném őket. Ha bekerülök az egyetemre, akkor örülhetek ha magamat ellátom,"


Ez a banánhéjad, és ez leplezi le a személyedet, hogy csak troll vagy.


Gondoltam szólók, mert nem szép dolog (és akkor még iszonyatosan finoman fogalmaztam) olyan dologban trollkodni, ami más emberek küzdésével áll összefüggésben.

2023. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
1 Vidéken más az élet, mint itt Bp-en, főleg régebben. De ha Bp-re érted, akkor igen, igazad van.
2023. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyes nem olvastad hogy csak hat osztályuk van, és még a nyolc általános sincs meg? A legtöbb helyen már a 8 osztály alap.


Kérdező, lehet hülyén fog kinézni, de próbálják már meg elvégezni a nyolc osztályt. Igen, ennyi idősen is. Ha a 60 éves vissza tud ülni az egyetemre, akkor ők is. Aztán tudnak menni dolgozni.

2023. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Keressetek felnőttképző központot, hogy legalább a 8 osztály meglegyen. Azzal már tudnak dolgozni.

Mondjuk az írásodból az jön le, hogy egyik szülő sem akar dolgozni.

2023. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 harebell ***** válasza:
90%
A szüleid nem idősek, hanem középkorúak. Nyolc osztályt be tudnák fejezni, de igazából leérettségizni is le tudhatna legalább egyikük. Tudom, hogy sok faluban nincs rendesen munka, de ha pl gyár vagy konyha nincs is a közelben, mezőgazdaságban legalább idénymunkákat vállalhatnának, ha bírják. Vagy másik megoldás, hogy oda költöznek, ahol munka van - igen, ezt sokkal könnyebb mondani, mint megtenni, de nem árthat legalább szétnézni a lehetőségek között, még egy munkásszálló is jobb lehet, mint nyomorogni.
2023. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
kozmunka amig nincs meg a 8 osztaly. munkaugyibe menjenek segitsegert
2023. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
ja es te sehogy ne segits, nem a gyerek feladata ellatni az aktiv koru szuleit. ha gyereket csinalni tudtak akkor tudniuk kene legalabb sajat magukat eltartani
2023. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Jól értem, hogy legalább 4 testvéred van? Tudod hogy tudsz a legtöbbet segíteni? Ha tanulsz és olyan szakmát szerzel, amivel el tudod látni magad és majd a saját családodat is és megmutatod a testvéreidnek is, hová vezet az az életforma, amit a szüleid művelnek. Amikor a szüled gyerekek voltak, mindenki tanköteles volt, tehát csak azok nem végezték el az általános iskolát, akik szándékosan mellé jártak, nem tanultak. Mégis mire számítottak így, 0 szakképzettséggel? Milyen meggondolásból szült anyukád ennyi gyereket, mikor még magukat se látják el?


A szüleid sajnos nagyon lecsúszott emberek lehetnek és NEM, ők nem idősek, még erejük teljében lévő emberek lehtnének, most kellene nagyon dolgozniuk, ha nem akarnak idős korukban éhen halni és a gyerekeiket nyúzni egy tál ételért. :(

2023. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

Apád hol dolgozott eddig? Gondolom van abban a munkában tapasztalata így egy hasonló munkára lenne esélye.

Vagy valami betanított gyári melóra, igaz, hogy általában 8 általános a követelményük, de igazából szinte bárkit felvesznek akin látszik, hogy akar dolgozni és olyan állapotban van, hogy képes is rá.

Akarnak egyáltalán dolgozni vagy csak a megúszásra játszanak? Ez a "meghúzni magunkat" nem arra utal, hogy dolgozna szívesen.

Egyébként most miből éltek?

2023. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!