Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az idős...

Hogyan segíthetnék az idős szüleimnek?

Figyelt kérdés

Édesapám 57, édesanyám 47 éves, rossz körülmények között élünk, nincs 8 általánosuk sem, csak 6 osztály. Apámnak 2,5 éve nincs munkaviszonya, elvileg nem veszik fel sehova, anyámnak a testvéreim és a születésem óta nincs munkaviszonya, ez a legfiatalabb testvéremtől a legidősebbig 26 éve.


Hallottam őket beszélgetni, hogy valahol meg kéne húzniuk magukat, mert édesapám nyugdíjáig sok van, és ha kapni fogja, akkor se fog sokat kapni. Elgondolkodtam, hogy mit tehetnék, de fogalmam sincs hogyan segíthetném őket. Ha bekerülök az egyetemre, akkor örülhetek ha magamat ellátom, nemhogy besegítsek nekik. Ha végeztem, utána sem tudom mit tudnék tenni, de valószínűleg többet, mint most a semmivel, ritka alkalmi munkákkal.


Mit tehetnék? Hogyan segíthetnék nekik?



2023. ápr. 23. 16:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Azt hittem 70 felett vannak a szüleid. Anyukádnak még vagy 20 éve hátra van a nyugdíjig, valami munkát kéne keresnie. Apukádnak is. Anyukád főleg, de apukád is befejezheti még a 8 általánost. Anyukádnak lenne értelme valami szakmát is tanulnia, mert még 20 évig dolgoznia kéne.
2023. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi de 47 és 50 éves messze van az időstől, még simán van 15-20 évük dolgozni. Bizony dolgozniuk kéne, vagy tanulniuk ahhoz hogy dolgozzanak.


A gyereknek nem az a feladata hogy megpróbálja menteni azokat akik maguk sem tesznek keresztbe egy szalmaszálat, hogy előrelépjenek. A te feladatod az, hogy tanulj és ellássad magadat és később (ha szeretnél) a gyerekeidet.

2023. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Eddig miből éltek? Ha csak apádat nézzük,ő sem dolgozik már 2 és fél éve. Akkor kellett hogy legyen annyi pénzük,amiből eddig kihúzták. Az a pénz hova ment el? Akkor nem gondoltak a jövőre?
2023. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Annyira azért nem idösek még hogy ne tudjanak dolgozni.
2023. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

1 - Mondtam, hogy a másik városban lennének munkalehetőségek, de édesanyám azt mondta, hogy édesapám az biztosan nem buszozna (csak fél órára van). Elméletileg a korábbi munkahelyére akar visszamenni, ahonnan elmenekült, mert rettentő kevés pénzért sokat dolgoztatták, és lelkileg bántalmazták, elnyomták. Hogyan vehetném rá őket, hogy próbálkozzanak a mellettünk lévő várossal?


2-3 - Nem vagyok troll.


4-5 - Köszönöm szépen a tanácsot, remélem sikerül meggyőznöm őket, hogy nem szégyen visszamenni tanulni.


6 - Hallottam beszélgetni a szüleimet, és mondták, ha a kistestvérem befejezi az iskolát, akkor biztos mennek másik megyébe. Csak addig 5 év van még.


7-8 - Rendben, köszönöm szépen, mondom nekik! Remélem érdemesebb oda elmenni, mint ahol volt 2,5 évvel ezelőtt.


9 - Igen. Ezért is szeretnék egyetemre menni, azt elvégezve hatalmas előnnyel indulnék. A barátnőim mondták "viccből", hogy azért vállaltak gyereket, mert kellett a pénz. Többször eszembe jutott, hogy lehetséges, bár nem látuk a fejükbe.


10 - Amiről tudok, az kőműves munka, utána talán víz vezetékekkel foglalkozó cég, végül takarmányfeldolgozó cég. Jelenleg a rokonunk segít kölcsönnel.


13 - Kölcsönből.


A többieknek is köszönöm szépen a válaszokat! Remélem hallgatni fognak rám.

2023. ápr. 23. 23:00
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megkérdezném édesanyámat, mégis milyen nyugdíjra gondol, ha évtizedekig nem dolozott? Anyukád Kb. pár 10E Ft-ra számíthat 65 éves kora fölött. Jelenleg pl. 28E Ft segélyt kapnak azok, akik nyugdíj korúak, de nem jogosultak nyugdíjra.
2023. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 harebell ***** válasza:
100%
Ha terveznek menni másik megyébe, és ott tudnának dolgozni, esetleg tanulni is, akkor ne várjanak 5 évet. Oké, hogy még viszonylag fiatalok, de plusz 5 év vegetálás az aktív idejükből sok lenne. Az iskola befejezésén a középiskolát értik? Mert akkor azt a testvéred még el se kezdte, tehát még egyszerűbb is lenne, hogy az új helyen kezdi. De amúgy az iskolaváltás sem katasztrófa, nem egy megoldhatatlan dolog. Én nem szeretek ítélkezni, de amit most csinálnak, az tarthatatlan és nagyon felelőtlen.
2023. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"Jelenleg a rokonunk segít kölcsönnel."


Évek óta?

2023. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%
Én csak gratulálni szeretnék neked, hogy egy ilyen családi mintában felnőve nem ragadsz le itt, hanem tenni akarsz a saját jövődért, sőt, a lusta szüleidért is.
2023. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád 47éves es idős?😂 Talán majd ha 74 lesz, de még az se olyan borzasztó öreg.
2023. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!