Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik Magyarországon olyan...

Létezik Magyarországon olyan származási DNA teszt amit vérből ki lehet mutatni ? pl hogy milyen nemzetiségű vagyok meg hogy hány százalékban

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát béna " viccet " nem is szokás máshogy értékelni szerintem.
2023. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A cigányok 99%a sajnos a rossz fajtából van
2023. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Persze hogy letezik,ancestry myheartige vagy 23andme szerintem ezek elerhetoek most jelenleg Magyarorszagrol.

En is megfogom csinaltatni mivel anyukam csaladja teljesen egyertelmu hogy nem csak europai felmenokkel rendelkezik.(azonban nem ismerjuk az oseink eredetet csak a kulso adottsagaink teszik egyertelmuve)

Nagyon kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny.

2023. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
mondjuk a kérdező viselekdéséből adódóan nem kell dns teszt hogy megállapítsuk a származását xd
2023. máj. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Magyarországon is elérhetőek olyan származási DNS tesztek, amelyek segítségével meghatározható a személy genetikai eredete és az esetleges etnikai háttere. Ezek a tesztek általában a szájüregből vett DNS-mintából dolgoznak, amelyet egyszerűen otthoni készlettel lehet begyűjteni.


A legelterjedtebb DNS tesztek között van az autoszomális teszt, amely meghatározza a személy etnikai eredetét és felvázolja, hogy melyik régiókból származhatnak az ősei. Ezen kívül léteznek olyan tesztek is, amelyek specifikusabban vizsgálják az apai vagy anyai vonalat. Az apai vonalat követő tesztek az Y-kromoszóma elemzésével határozzák meg az ősök származási helyét, míg az anyai vonalat követő tesztek az mtDNS (mitokondriális DNS) elemzésével dolgoznak.

2023. jún. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!