Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt házasok: Szüleitektől,...

Felnőtt házasok: Szüleitektől, párotok szüleitől is elvárjátok, hogy legalább hívjanak fel előtte, ha meglátogatnak titeket, akár csak ha pár percre felugranak?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 11:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, minden esetben.
Ha csak felugranak, nem, ha hosszabb időre jönnek fel, mindenképp.
Nem, legfeljebb praktikusak tartom abból a szempontból, hogy mindenképp otthon legyünk.
84 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
99%
Igen. Én sem ugrom be soha sehova váratlanul, hívatlanul. Lehetne cifrázni, hogy ezt ki és miért csinálja, de a kérdés nem tért ki erre.
2023. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Vészhelyzetben természetesen nem, de egyébként igen, meddig tart egy félperces telefon, hogy alkalmas-e?
2023. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Mi van, ha épp szexelünk? Mindenkinek van magánélete! Ezt tiszteletben kell tartani az idősebb korosztálynak is.
2023. jún. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Én vagyok az idősebb korosztály :D A gyerekeink is telefonálnak, mert mi van ha éppen lábat áztatunk és nem akarunk kiugrani a lavórból!

Márcsak azért is érdemes szólni, mert lehet az ember bárhol, csak éppen otthon nem, vagy olyan állapotban (megfázás, hasmars, bármi más) amikor még a család előtt sem szeretne mutatkozni például.

2023. jún. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Anyósom folyamatosan ezt csinálta unokákra hivatkozva egészen addig amíg nem nyitottuk ki neki az ajtót és hagytuk hogy ott kopogtasson. Később azt hazudtuk nem voltunk otthon , de megtanulta hogy hivatlanul feleslegesen jön.
2023. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Persze. Mi is telefonálunk.


Nem azért, mert vendégek lennénk egymásnál, mindenki jöhet nyugodtan, de honnan tudjuk, kinek mikor van dolga, mikor fáj a feje, szexel, nincs otthon vagy bármi?


Mibe telik egy fél perces telefon, hogy sziasztok, beugranánk, otthon vagytok-e? Szerintem szimplán tök értelmetlen random beállítani másokhoz, miközben nem tudjuk, jó-e neki.

2023. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
96%
Igaz nem vagyok házas,de azért elvárnám párom szüleitől és az én szüleimtol is, hogy szóljanak ha jönnek. Lehet éppen ház felújítás történik aztán csak kivennének minket a munkából. Vagy csak kis nyugira van szükségünk, ledőlünk pihenni ők meg csak kopogtatnak. Hát, hogy őszinte legyek nem örülnék.
2023. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Mennyire kell parasztnak lenni ahhoz, hogy nem szólsz előre? Akár szingli akár házas akár gyerekes emberhez mész, kérdezd meg előtte, hogy ráér-e, mehetsz-e, lehet nem akarja, hogy a rendetlenségbe menj, vagy nem ér rá, vagy otthon sincs. Kivétel persze a vészhelyzet.


Exem bátyja volt ilyen, ő random felcsöngetett, hogy "helló" és akkor be kellett engedni és ott lógott ameddig csak akart. Amíg szingli volt és neki belefért hát nem értem meg de oké, de amikor velem összejött és én is ott voltam akkor is képes volt beengedni, pedig akkor volt kb két óránk együtt mert mennem kellett, de így 5 percet voltunk kettesben mielőtt megjelent volna a bátyja. Szóltam exemnek, hogy ezt ne, ha itt vagyok én is. Aztán kövi alkalommal meg is, mondta neki, hogy most ne gyere, ő erősködött, én vettem át a kaputelefont, hogy megmondjam, hogy nem jöhet és lecsaptam. Na aztán engem utált persze meg írogatta exemnek hogy "te f.asz"... Határokat betartani!

2023. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Én is az idősebb korosztály vagyok, de soha senkihez nem ugrálok fel konkrét HÍVÁS nélkül. Azaz, még telefonon sem jelentkezem be, semmilyen címen.

A gyerekemhez sem, aki pedig az én lakásomban lakik. Én így lettem nevelve.

2023. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%
Én ezt mindenkitől elvárom, és én sem csengetek be senkihez váratlanul. Bárki ülhet épp a wc-n, vagy pont a bőrkeményedését kapargathatja a sarkáról. Még azt sem mondom, hogy különösen nagy intelligencia kéne ahhoz, hogy ne törjük rá valakire az ajtót.
2023. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!