Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkönnyebbülés volt kiköltözn...

Megkönnyebbülés volt kiköltözni otthonról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2023. jún. 10. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is gondolkodtam már ezen, de jelenleg nincs rá lehetőségem, mert még tanulok. Ha elmegyek valahova, akkor mindig az van, hogy kivel, hová, ki az akivel mész... Inkább nem is megyek el otthonról.
2023. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igen. El sem lehet mondani mekkora.
2023. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne! Ég és föld! Bántalmazó családban nőttem fel, úgyhogy gondolhatod. Végre bármikor kimehettem a konyhába úgy, hogy ne tátsa ott apám a pofáját.
2023. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pedig nagyon szerencsés vagyok a szüleimmel, jó velük a kapcsolatom. Én akkor költöztem külön, miután a covid időszak lezárult, amit azért elég nehezen vészeltünk át úgy, hogy mindkét szülőm home office-ban volt otthon, én meg készültem online oktatással az érettségire, mindezt egy nem túl nagy, két szobás lakásban. Szóval szerintem ott nekünk mind a hármunknak kellett az, hogy "kirepüljek", miután majdnem két éven keresztül nagyjából minden telefonbeszélgetését, tévénézését, stb, végig hallgattuk egymásnak.

Szerintem az elköltözés amúgy kb elengedhetetlen ahhoz, hogy a szülők teljesen (vagyis annyira, amennyire a gyerekedre valaha is tudni fogsz) felnőttként tudjanak nézni a gyerekükre. Az, hogy egyáltalán nem kell már "gondoskodniuk rólam" napi szinten, magamnak intézem a kaját, a mosást, a bevásárlást, én döntöm el, mikor érek haza egy buliból, és nem aggódnak otthon kezet tördelve: ha ezeket még mindig meg kéne tenniük, mert otthon élnék, úgy érzem, legyek bármennyi idős, nem tudnának teljes felnőttként tekinteni rám.

2023. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyagilag kegyetlen nehéz volt.
2023. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmileg egy megváltás volt, mert lelki bántalmazó családban nőttem fel, anyagilag ellenben még úgyis rhadt nehéz, hogy volt félretett pénzem.


Nem baj, megérte :)

2023. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nagyon rossz családom volt.
2023. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!