Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi számít családnak?

Mi számít családnak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm összeházasodott egy férfivel, most született babájuk. Természetesen dicsekedni kell a gyerekkel, így épphogy kibújt, 5 perc múlva már fenn is volt Facebookon a képe. Mellé az alábbit írta: "Megérkezett a fiam, most már egy család lettünk."

Nekem ez olyan meglepő volt. Lettünk? Miért, egy házastárs által nem lehet 2 tag is család, feltétlen kell hozzá egy leszármazott?

Mikor gyerek voltam, emlékszem az egyedül nevelő édesanyám is sűrűn megjegyezte, hogy miért csak a 2 gyermek + 2 felnőtt kombinációt nevezik családi jegynek? Attól mi ketten egy család voltunk, mert az apám nem élt velünk.


2023. jún. 19. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Amit az illető annak érez.

Ha az ismerősöd férjjel ÉS gyerekkel érzi magukat családnak, akkor az.

Ha te ketten a pincsiddel, akkor az.


A lényeg, hogy ne más döntse el.


A jogi része az más téma.

2023. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
A család az emberek 99,9%-nak anya, apa és gyerek(ek). De ahogy az első is írja, mindenki maga érzi, neki mi a család.
2023. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
A család nekem is az, ahol van gyerek. Gyerek nélkül xsak simán házaspár. És a köznapi szóhasználatban is a családhoz hozzá tartozik a gyerek. Pl. családi nyaralás, családi kedvezmény, családi autó...
2023. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nálam a házaspár már család.
2023. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanúgy gondolom, mint a 3mas. Gyerekkel család, gyerek nélkül egy pár/házastársak, de nem család.
2023. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
39%

Akkor ennyi erővel anya halála után mi sem voltunk többé család, mert nem áll meg a klasszik anya-apa-gyerek.


Ez nettó f...ág.

2023. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Mi sosem akarunk gyereket, kettesben vagyunk a férjemmel. Úgy őszintén totál leszarom, hogy család vagyunk vagy sem. Én nem családként, hanem házaspárként, párként emlegetem magunkat. Annyira érdektelen és irreleváns, csak a hülyék rugóznak ezen.
2023. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Miért nem a fészbukon kérdezed meg tőle?

Miért ide írsz névtelenül? :D


Irígy vagy?

2023. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módon használják a kifejezést. Én senkitől sem sajnálom, hogy családnak érezze és hívja magát. Kisgyerekes szülőként én fontosnak érzem, hogy nem csak “család” vagyunk, hanem a férjemmel való viszonylatban egy pár is, ami azzal jár, hogy nekünk a saját kapcsolatunkat is ápolni és fejleszteni kell - és ezt nem helyettesíti a gyerekeinkkel való kapcsolat és családi élet. Persze amikor a szüleink akartak beleszólni az életünkbe párként, akkor azért elmondtuk, hogy mi már egy új család vagyunk.


Neked vsz a gyerekkori emlékeid miatt bántó ez a kifejezés.


A családi jegy meg…szerintem praktikus, általában 2 felnőtt van benne es 2-3 gyerek. Nyilván lényegesen olcsóbb így es nem muszáj h anya es apa legyen a két felnőtt, mehet nagymama, nagynéni, nagybácsi stb is, a gyerekek is lehetnek unokatesók v barátok, legalábbis tőlünk sose kérnek családfát es anyakönyvi kivonatot. Ti is igénybe vehettétek volna a családi jegyet, csak nem érte volna meg valószínűleg. A csoportos jegy meg az iskolai csoportokra vonatkozik.

2023. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Nekem is a család az apa, anya gyerek(ek) felállás.

A férj-feleség az egy házasság, nem család.

2023. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!