Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik családi vállalkozásban...

Akik családi vállalkozásban dolgoznak, hogy kapjátok a fizetést?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a családunk cégénél dolgozni. Egy kisebb vállalkozás 6 alkalmazottal. Az én feladatom konkrétan mindenre kiterjed, irodai munka (árajánlatok készítése, reklám), ha nincs irodai munka akkor a műhelybe vagy helyszíni szerelésre megyek (egyedi bútorokat készítünk, zsalugátereket..stb), vagy kocsival rohangálok hogy ha elfogyott valami.


Amit furcsállok, hogy nem vagyok bejelentve és fizetést is csak akkor kapok ha szólok és folyton húzzák a szájukat ha mondom. Ez megy kb fél éve. Egyébként átszeretném venni a céget és olyan sulit is kezdtem amit hasznosíthatok. Csak úgy érzem azt várják el tőlem, hogy magamtól keressek pénzt és ne ők adják. Közbe meg azt is akarják hogy nekik dolgozzak, segítsek. Olyan ellentmondásos az egész. Meg hát keresnék én magamtól is, van egy oldal amit én üzemeltetek és nekem jönnek be az árajánlatok még +-ba. Az ott megkötött üzletekből egy bizonyos %-a az enyém, de azt is csak akkor adják meg ha szólok.


Kicsit megalázó, hogy folyton nekem kell szólni, hogy utaljanak vagy adják ide amiért megdolgoztam. Szerintem ez akkor is így lenne ha 10x nagyobb cég lennénk.


2023. jún. 22. 13:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%

Az én munkahelyemen is dolgoznak családtagok. Ők rendesen bevannak jelentve, dolgoznak és ugyanúgy kapnak fizetést mint mi.

Nem normális dolog hogy ingyen dolgozol. Hiszen mindenkinek vannak kiadásaik. Ha a szüleid még 20 évig dolgoznak, akkor neked 20 évig nem lesz béred? Nem leszel bejelentve?

2023. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mégis milyen választ vársz erre. Én tuti asztalt borítanék, család ide vagy oda.

Ezért tehetnek meg mindent az emberekkel, mert te érzed magad megalázva, mégsem állsz ki magadért, mert nehogy már megbánts egy bántalmazót. Nonszensz.

2023. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Hát ők úgy alítják be, hogy ez igy van jól. Én meg nem foglalkoztam vele. Meg mindig volt valami kifogás, hogy miért nem utaltak. MINDIG!
2023. jún. 22. 13:20
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Hát itt a legnagyobb baj,hogy nem vagy bejelentve.Így gyakorlatilag nincs munkaviszonyod,minden szempontból hitelképtelen vagy,még akkor is,ha millióid vannak Nem jár neked majd nyugdíj,se tb ellátás,csak ha fizeted magad után,úgy,mint a munkanélküliek. Én így nem dolgoznék család ide vagy oda.
2023. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
99%

"Amit furcsállok, hogy nem vagyok bejelentve és fizetést is csak akkor kapok ha szólok és folyton húzzák a szájukat ha mondom."

És meddig szeretnél így élni?

Ha 45 éves korodban apád vállat von, hogy ő inkább becsukja a céget, mihez kezdesz?


Nálunk is próbálkozott ezzel a nevelőapám, mikor jogot tanultam. Legyek nála jelölt utána, milyen jó lenne. Aha, aztán kiderült, hogy a minimálbér alatt keresnék, egyáltalán legyek hálás azért, hogy a kamarához bejelent, meg mire kérnék én költségtérítést, óránként jár a busz, felejtsem el, hogy én naponta kocsikázom (saját autóval). Ott néztem egy nagyot, aztán el is felejtettem gyorsan, hogy én nála akár egy keresetlevelet is megírjak. Ha egy idegen főnöktől nem viselném el, hogy megmondja, én mivel járhatok dolgozni, tőle sem fogom.


Ez nálatok ugyanaz. Idegen helyen elnéznéd, hogy nem vagy bejelentve, nem kapsz fizetést?

2023. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Sajnos most vannak olyan napok, hogy nincs sok munka. Az elmúlt 1-2 hétbe szinte semmi nem volt. Ők meg nem szívesen fizetnek az ilyen napokért. De hát én erről meg nem tehetek, hogy most nincs annyi munka.
2023. jún. 22. 13:23
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem a te dolgod, hogy hozzájuk mennyi munka érkezik be. Fizetést ugyanúgy kell kapnod!
2023. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

Amikor dől a megrendelés és a pénz az sem a te dolgod.

Akkor ilyenkor sem amikor nincs.

Más helyeken is van szezon van pangás, úgy kalkulálnak. Amikor mind a 2 főnököm egyszerre került kórházba hirtelen( teljesen más okból) nekünk akkor is ott volt a fizetésünk a számlán 10.-én. Illetve ha Indiába utaznak akkor is.

2023. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Család dolgoztatni akar, de adózni nem.
2023. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

Fura családod van.

Másutt az ilyen vállalkozásba még azt a családtagot is bejelentik, aki a munkahely közelébe sem megy, a 4-es válaszoló által leírt következmények miatt. Én még annyival kiegészíteném, hogyha bármi baleset ér, legyen az munkahelyi baleset, ami 100%-os táppénzzel jár - mondjuk karambolozol, mikor munkaügyet intézel - vagy ne adj' Isten egy életre lenyomorodsz, akkor élsz jól-rosszul a család kegyéből? Mert pénzt az államtól nem fogsz látni!

És miközben telnek az évek és esetleg besokallsz, milyen önéletrajzot nyújtasz be bárhova is? Egy üres papírt?

Azt már meg sem említem, hogy könyörögni kell a fizetésért?

Mi lesz, ha párod, vagy családod lesz és fizetned kell a számlákat, de enni sem ártana? Ezt senki nem fogja elnézni neked.

2023. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!