Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgoznál családi vállalkozásban?

Dolgoznál családi vállalkozásban?

Figyelt kérdés
Nemrég elvesztettem a munkám, és most új munkát keresek, nem nagy sikerrel. A lakóhelyemen finoman fogalmazva nagyon kevés a munkahely. Lenne lehetőségem rá, hogy a szüleim vállalkozásában dolgozzam, de nem tudom érdemes-e elvállalni az állást. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, és nem akarom ezt elrontani, márpedig tudom mindkettőjükről, hogy igen nehéz velük együtt dolgozni. De a pénz kellene, és akkor már szívesebben dolgozok meg a pénzemért, minthogy csak az adományukat fogadjam el, amíg nem találok munkát. Ti mit csinálnátok a helyemben? Dolgoznátok családi vállalkozásban?
2016. júl. 17. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
A jövedelem legális, biztosított, és az elképzelésednek megfelelő nagyságrendű?
2016. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha tulajdonrészt is kapok, akkor igen, alkalmazottként nem.
2016. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Max átmenetileg, amíg szerzek egy kis tapasztalatot,hogy legyen mit írni az önéletrajzba. De nem terveznék hosszabb ideig ott maradni.Főleg,hogy írod,hogy nehéz velük dolgozni. A kapcsolatotoknak sem biztos,hogy jót tenne. Mondom, max átmenetileg. De ezt beszéld meg velük előre,hogy közben keresnéd a munkákat.
2016. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Régen halasztottam egy évet a fősulin és addig a szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem. Nekem az volt a mennyország, hisz nem idegen munkahelyen és nem idegenek közt dolgoztam. Később városon is építettem ki saját otthoni jövedelemforrást (saját fejlesztésű elektronikai termék gyártása), de az kevésbé tűnt olyan jónak mint a szülőkkel együtt lenni. Persze az említett saját is jobb volt egy idegen munkahelynél. Az érdekeltségem is 100 %-os a sajátomban, míg az idegen munkahelyek valahogy nem hoznak lázba, egyrészt azért mert ott sosem én vagyok az úr, bármilyen jól dolgozzak is. Másrészt az soha nem lesz az enyém, kivéve persze ha eladnák és megvenném de nem azért szokták létrehozni.
2016. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentett, legális, fizetés a korábbi fizetésemmel megegyező lenne. Nem egy nagyon komoly munkakör, kapcsolattartó lennék, plusz adminisztráció, papírmunka, stb. Ezt csináltam az előző munkahelyemen is. Kicsit félek, ha elvállalom, és utána találok valami mást, sértődés lesz belőle. Másrészt keresgélek persze addig is folyamatosan, de tényleg nehéz ilyen jellegű állást találni, a pénz meg kellene.
2016. júl. 17. 19:15
 6/14 anonim ***** válasza:
5: Miért, a szüleid milyen távra számítanának Rád?
2016. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
91%
Van családi vállalkozásunk és én örömmel vinném tovább! :)
2016. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5: És Te milyen távra szeretnéd ezt a munkát?
2016. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ők hosszú távra terveznek velem, és én is szívesen csinálnám évekig is, ha tényleg jól együtt tudnánk dolgozni, és nem lenne esetleg a munka miatt feszültség közöttünk. Ezzel kapcsolatban viszont vannak kétségeim sajnos.

Amúgy elég érdekes személyiségek a szüleim, egy kicsit sznobok és pénzmániásak. Ha például azért akarnék később továbbállni, mert jobban fizető vagy jobban hangzó állást találtam, akkor még büszkék is lennének rám, de ha egy ugyanilyen jellegű munka miatt hagynám ott őket, csak azért mert itt nem érzem jól magam, akkor vérig lennének sértve.

2016. júl. 17. 19:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze. Ha logikusan végiggondolod, egyszer úgyis a tied lesz a szüleid vállalkozása, addig meg legalább beletanulsz.
2016. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!