Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözhettek kiskorú...

Külföldre költözhettek kiskorú gyermekkel , ha az édesapa nem egyezik bele ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Én egyedül nevelem a 2 éves kisfiam a kezdetektől . Apukával eddig mindenről szobába egyeztünk meg , nincs papírunk láthatásról , gyerek tartásról stb semmi hasonló jogi dolgokról . Mindent meg oldottunk egymást közt . De a mai nap puszta kíváncsiságból említem neki külföldöt ,de ő fellázadt , és azt mondta papírozzunk le mindent Mert én ,ha földhöz verem magam sem vehetem el a gyereket amíg ő nem egyezik bele , még akkor sem ha továbbra is biztosítanám a láthatást . Igaz ez egyébént ?

Nem kérek kritikát , sem bántó kommenteket ! Köszönöm előre a normális ,segítőkész válaszokat !

Kiváncsi vagyok igaza van-e apukának .


2023. júl. 4. 01:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem igen. Várj még egy keveset, ha lesz új nője és gyereke, ezzel már úgysem fog tovább foglalkozni.
2023. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Sztem akkor is fog nagyon szeretik egymást egyébként ,és eszemben sem jutna meg fosztani őket egymástól ! Nincs a terveim közt külföldre költözni sem .

Tényleg csak puszta kíváncsiságból hoztam fel a témát :)

De ahogyan reagált rá, ezek után már érdekel ,hogy valóban nem élhetnénk külföldön , ha apuka ebben nem egyezik bele .

2023. júl. 4. 02:21
 3/26 anonim ***** válasza:
37%

A helyesírásod alapján már látszott, hogy baj van nálad, de ez a válaszod tényleg elárulta. " eszemben sem jutna meg fosztani őket egymástól ! Nincs a terveim közt külföldre költözni sem ."- ha nem jut valaki eszébe, fel sem tesz egy ilyen kérdést.

Arról nem is beszélve, hogy nem egyedül neveled, ugyanis az apuka képben van, foglalkozik vele. Ha egyedül nevelnéd, nem segítene neked semmiben.

2023. júl. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Utlevelet sem csinaltathatsz a gyereknek anelkul, hogy kozosen mentek a hivatalba alairni, hogy mindketten beleegyeztek, lehet utlevele a gyereknek.

14 evesen pedig apukanak ala kell majd irnia azt is, hogy a fiad szakmunkaskepzobe menjen vagy gimnaziumba. Es, ha a fiad gimnaziumba akar majd menni es utana egyetemre, de apuka nem egyezik bele es nem is hajlando alairni a gimnaziumot, akkor a fiad szakmunkas lesz, es nem Dr.

Ez a magyar gyermekvedelem.

2023. júl. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 qkker1 ***** válasza:
88%
Nem költözhetsz külföldre a gyerekkel az apa írásos beleegyezése nélkül.
2023. júl. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Inkább papirozátok le az egészet bitoságon stb az tiszta helyzet csak.
2023. júl. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Hogy ha külföldre költöznétek az apa beleegyezése nélkül, az emberrablásnak számít.
2023. júl. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
Igen, igazad van. De valóban érdemes lenne hivatalosan elhelyeztetni a gyereket, mert ha apuka bedurcizik, még bolcsibe se tudod beiratni
2023. júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 -remete- ***** válasza:
63%
Külföldre az apa írásos beleegyezése nélkül még csak kirándulni se viheted a gyereketek. Nemhogy kiköltözni.
2023. júl. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%
Aha, és hazahoznád hetente külföldről láthatásra kérdező? Mert ha te mész el, neked kell anyagilag és mindenhogy megoldani a láthatást.
2023. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!