Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kiskorú testvérem milyen...

A kiskorú testvérem milyen feltételek mellett költözhet hozzám?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, párommal külön élünk évek óta. Öcsém (ha számít, akkor anyai ágról féltesóm) 14 éves. Nagyon szeretne hozzánk költözni a párommal. Nem bírja az otthoni veszekedés, már legszívesebben az esti "mese" helyett világgá menne. Többször hívott fel sírva, hogy menjek haza érte, mert megint csak veszekednek. Mostmár 14 évesen nem fél, csak egyszerűen elege van, és szeretne velem lakni. Anyu, és a férje persze hallani nem akarnak róla. Olyan dolgokkal tömik öcsém fejét, hogy már nem győzöm idegekkel, hogy elmagyarázzam neki, hogy hiába anyuék mondják az neked egyszerűen nem lesz jó. Nekem elmondja, ha rossz jegyet kap a suliban, otthon dugdossa. Elmondása szerint sokszor vagyok otthon téma "de bezzeg a nővéred ezt is így csinálta, úgy csinálta nagyon idegesítő volt". Öcsémnek elhiszem, eszem ágában sincs kételkedni. Szerencsére visszahallom tőle.

Lényeg a lényeg, hogy mindenáron velem szeretne lakni, mert a tányér színén is össze vesznek a szülők, amiből neki nagyon elege van.

Mi ennek a menete, hogy magamhoz vegyem? Anyuék nagyon nem akarják engedni, azt se szeretik, ha együtt vagyunk, mert ők nagyon durván ráerőltetnek olyan dolgokat öcsémre, amiért én kinyitom a számat, hogy nem kellene. Ma véglegesen elszakadt az utolsó cérna, mikor ugyanis kedves szülei miatt öcsémnek balesete volt, és műteni kell. Persze egy olyan dolgot erőltettek rá, hogy akkor is mész kipróbálod, amit ő nem akart. Hiába sport. Most ez a vége. Lehet, hogy soha többet lábra se tud állni. Ma is sírva hívott fel, hogy meg kell műteni mi lesz vele.

Mivel kiskorában elvileg hiperaktív volt öcsém (én ennek semmi jelét nem láttam, csak egyszerűen gyerek volt, aki izeg mozog) ezért erőltetik a sportolást. Itt az eredménye.

Én semmit nem kaptam, én voltam az előző házasságból hozott gyerek, nekem napi 3 mondatnál több nem járt. Most idősebb fejjel ugyanis ugye 13 év a korkülönbség rájöttek, hogy foglalkozni kellene a gyerekkel, így öcsém a célpont...


2019. márc. 31. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha ők nem egyeznek bele, akkor nem tudsz mit csinálni.
2019. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tudsz tenni ha a szülei nem engedik el. Ők a gyámjai. Nem kínozzák, nem éheztetik, így nincs veszélyeztetve, ezért nincs indok sem, hogy kiszakítják a családból. Az, hogy sportolást erőltetik, szintén nem emberi kínzás. Balesetek mindig voltak, és lesznek. Balesete volt, de ez sem a szülei hibája. Véletlen volt..ennyi.
2019. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha ők önként nem engedik, akkor max ha bele mennél valami nagyon durva jogi hercehurcába, de valószínűleg abba is bele buknál. Neked kéne bizonyítanod hogy a szülőd/élettársa nem alkalmas arra hogy a gyerek náluk legyen, de mivel az olvasottak alapján nincs annyira "nyomós indok" (nem verik, nem éheztetik, nem szexuális abúzus áldozata, anyukád/élettársa nem drogos nem alkoholista ), így valószínűleg nem találnák jogosnak hogy az öcséd a te gyámságod alá ítéljék.
2019. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Meg kell várjátok míg be nem tölti legalább a 16ot, onnantól azt hiszem “ korlátozottan cselekvőképes “ vagy valami ilyesmi , ami azt jelenti h eldöntheti hol szeretne élni.

Ez sem fix, de nagy eséllyel megengedi a bíró h hozzád költözzön ha “be vagy biztosítva: saját ingatlan/megfelelő kereset, stb

( Ismerősömnél voltak hasonló ügyek, a nővér magához vette húgát, amit engedélyeztek pedig nem érte semmilyen komolyabb családi atrocitás )

2019. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Be kell menni a gyerekkel a gyámhivatalba és megérdeklődni, de az amit leírtál max egy gyerek hisztije, szegénynek sportolnia “kell”, és jó jegyeket hoznia, tragédia...balesetek sajnos előfordulnak, de tartok tőle, hogy az öcsikéd szándékosan okozta azt a balesetet, hogy ne kelljen sportolnia.... javasold a családterápiát inkább


Arról nem is beszélve, hogy te baromira nem tudtad gyerekként megítélni, van-e a tesódnak hiperaktivítása, Nem mellesleg heti pár órát haverkodni a gyerekkel nem ugyanaz, mint amikor te neveled

2019. ápr. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
A párod mit szól hozzá? Ő ugyanúgy lelkesedik az ötletedért?
2019. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Rafkósak ezek a gyerekek. Én 26 vagyok, húgom 13 és ugyanezzel próbálkozik. Igaz öt anyám egyedül neveli. Hasonlo indokok - túl nagy a nyomás rajta hogy teljesítsen, anyám veszekszik vele, nem jó otthon a légkör, anyám nem engedi hogy abbahagyja a zongoraórákat....


Ez egy kamasz gyerek próbálkozása hogy megússza azt a nevelést, amit mi már átéltünk. Semmi baja nem lesz a szigortól. Attól sokkal nagyobb baja lesz ha kirángatod onnan és pont kamasz korában azt tapasztalja hogy bármit lehet neki, körülötte forog minden, és az úgymond kötelező dolgoktól pikkpakk meg lehet szabadulni.


Nekünk is kemeny volt kamaszként, vagy legalábbis azt hittük. Mégsem rángatott ki senki a családból halistennek és láss csodát értelmes felnőttek lettünk.


Inkább foglalkozz többet a tesóddal és javítsd a viszonyod amyukaddal hogy ne legyen probléma ha veled van.

2019. ápr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Szép meg jó hogy segíteni akarsz a féltesódon, de ugye tudod hogy ez a kapcsolatod végét jelenheti jó eséllyel? Egy kamasz gyereket a nyakadba venni? Más ám tesóként nézni rá, más ám nevelni: két hónap se kell, majd odavágja neked hogy te nem parancsolhatsz neki, nem vagy az anyja...
2019. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy nyilván manipulál a tesód: mi az hogy a szülei miatt volt balesete? Ez hülyeség, te meg ostoba módon ugrassz rá.
2019. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!