Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok dühös, amiért...

Jogosan vagyok dühös, amiért nem kaptam meg ugyanazt a támogatást a szüleimtől, amit a testvérem, és amikor magamnak biztosítom, akkor még nekik áll feljebb?

Figyelt kérdés

A bátyámat támogatták, hogy egyetemre menjen, mert "jó érzéke van a számítógéphez" meg "zseni". Dolgoznia sem kellett egyetem alatt, eltartották. Most pedig már dolgozik, de csak a kajapénz rá eső részét kérik el tőle, mert "lakásra gyűjt".

Ezzel szemben nálam szó sem lehetett róla, hogy egyetemre menjek, mert matekos/infos szakra "úgysem tudnék menni", a többi pedig csak időhúzás, láblógatás. Szó szerint megmondták, hogy nagyon szeretnek, de közel sem vagyok agyilag olyan, mint a tesóm. Szóval nekem teljesen más életpálya a helyes út.

Érettségi után csináltam egy gagyi szakmát, majd elkezdtem dolgozni (nem is a szakmámban helyezkedtem el). Még egy nyelvtanfolyamot sem fizettek ki nekem, azt is magamnak kellett. Természetesen én a rezsibe is beleadok, én nem gyűjthetek lakásra, mert nem engedhetik meg maguknak, hogy egyformán támogassanak mindkettőnket ebben, és az a prioritás, hogy a fiúnak legyen, mert ha nekem lesz barátom, akkor úgyis hozzá költözök be, a bátyámat viszont emberszámba sem vennék a nők lakás és megtakarítás nélkül.

Most - 22 évesen - eldöntöttem, hogy egyetemre megyek. Már tavaly is felhoztam, hogy mégis megpróbálnám, de hallani sem akartak róla. Idén viszont titokban jelentkeztem, és tettem 2 emelt érettségit, amelyekre egyedül készültem fel, és úgy sikerültek, hogy tuti, hogy meglesz a pontom. Levelezőre szeretnék menni, és mellette folytatni a jelenlegi munkámat. Már ez is valamelyest szívfájdalom, mert elég lenne a pontom az ország legjobb egyetemeire is, csak ott nincs levelezőn az a szak, amire szeretnék menni.

De a szüleimnek ez sem felel meg, mert szerintük biztos, hogy a munka rovására fog menni, meg amúgy is, ha én ezt meglépem, akkor megkérdőjelezem az ő jóindulatukat, az ő élettapasztalatukat, meg azt is, hogy személyre szabottan akarják mindkettőnknek a legjobbat. Magyarul nyíltan, a tetteimmel fejezem ki, hogy nem érdekel a véleményük, hülyének tartom őket. Szóval, ha én egyetemre megyek, azzal összetöröm őket, és azt szeretnék, költözzek el, és innentől csináljak mindent, ahogy gondolok. De amíg ők tették a tetőt a fejem fölé, addig ők hozzák a szabályokat.


Jól érzem, hogy baromira nem igazságos ez?

Én egyáltalán nem gondolom, hogy a bátyám okosabb lenne nálam, és jobban megérdemelné. Az egész azért van, mert a szüleim vaskalaposak, és szexisták, szerintük egy lány nem lehet olyan okos, mint egy fiú, valamint lenézik kicsit az értelmiséget, szerintük csak akkor érdemes azokba a körökbe kerülni, ha valaki zseniálisan, kivételesen okos, és biztos, hogy megéri.

Meg a másik dolog, hogy leragadtak ott, hogy egyszer 9. osztályos koromban megbuktam földrajzból félévkor, és a többi jegyem sem volt túl jó. Éppen nehezen szoktam hozzá az új közeghez, lázadó időszakom is volt, meg egyéb traumáim is, de összekaptam magam, és már év végére kijavítottam mindent, és a többi évben is jó jegyeim voltak onnantól. Az érettségim kb. ugyanolyan lett, mint a bátyámé. De szerinte hiába van mindez, a bátyám mindig ugyanolyan jól teljesített, őt nem tudta a környezetváltozás meg az egyéb hatások visszafogni soha.



2023. júl. 6. 18:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Persze. Lehet, azt akarják, hogy örökre otthon maradj.
2023. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%

Nem igazságos de sokat nem tehetsz ellene.

Állj a saját lábadra ők meg hadd ajnározzák a tesódat.

Én a minimálisra visszaszorítanám a kapcsolatot velük mert egyértelműen lenéznek és ha el is érsz valamit, sosem fognak értékelni azért aki vagy.

Sok sikert!

2023. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
99%
Borzalmas szüleid vannak. Menj a legjobb egyetemre, ahova bejutsz és mellette csak annyit dolgozz amiből megélsz. Ha jók a jegyeid koliba is tudsz kerülni. Szard le, hogy mit mondanak neked. Le a kalappal előtted, hogy jelentkeztél és emelt érettségit tettél! :)
2023. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyeneket ki kellene végezni. Direkt nem írok embert, mert közük nincs az emberi fajhoz. Tanulj és lehetőség szerint húzz el onnan, már rég meg kellett volna tenned.
2023. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%

Mondd azt, hogy leszbikus vagy, soha többé nem fognak semmi mással basztatni. :D


Amúgy tudom mit érzel, kb ugyanez a sztori, bátyám volt az isten, kapott lakást, külföldi utazást, fizették a nyelvvizsgáját, az egekig magasztalták, én meg voltam a lány aki nem jó semmire. A testvérem vezető lett egy cégnél, büszkék voltak rá, mindenkinek elmesélték. Majd amikor én lettem vezető kiröhögtek és azt mondták ne legyek nagyra magammal, ez nem olyan nagy dolog. Sorolhatnám még, de nincs értelme. Elengedtem, tovabbléptem, a világ tele van igazságtalan emberekkel.

2023. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Olyan elképzelhetetlen ez számomra, nem tudom elhinni, de nyilván léteznek olyan dolgok, amik számunkra tök abszurdak.


És ahhoz mit szólnának, ha mondanád nekik, hogy oké, elköltözöl, de akkor téged többet nem látnak?

2023. júl. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, és az utolsó két bekezdésedben lényegében össze is foglaltad a problémát. Én a te helyedben azt nézném, hogyan tudok kikerülni onnan, a magam lábán, magam erejéből megállni, mert a szüleid maximum visszatartanak, nem segítenek.
2023. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
3%
Milyen szakra mennél? ha humán akkor valóban csak idő és pénzpazarlás.
2023. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
97%
hmm. SZerintem nagyon gaz a szuleidtol.. tegyed amit jonak tartasz
2023. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%
Menny a legjobb helyre, koleszba! Innen muszáj elmendkülnöd
2023. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!