Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem vitte a teljes...

Testvérem vitte a teljes szülöi megtakarítást, most meg neki áll feljebb?

Figyelt kérdés

Bátyám, 10 évvel idösebb, most 34, én 24. 8 évvel ezelött a szüleink vettek neki egy lakást a városban mert el kell indulnia végre az életben. 1 év se telt el, kitalálta, hogy Pesten van az igazi élet és eladta a lakást. Persze a különbözetre nem tellett neki, de a szüleink azt mondták odaadják neki, mert Pesten végre révbe érhet, ott több a lehetöség. Ott megismerkesett egy csajjal és 8 hónappal késöbb már árulta a lakást, még a tinta se száradt meg a szerzödésen. Mert a csaj nem messze lakik vidéken és ott akarnak közös lakást venni, komoly a dolog. Össze is házasodtak, visszaköltöztek vidékre. Meglett a lakás, viszont terhes lett a csaj, ikrekkel! A születésük után kezdte el a testvérem, hogy kicsi a lakás, el kell adni, nem elég a gyerekekkel 70 m2, udvar is kell. Eladták a lakást, majd megvettek egy használt házat szomszédos faluban. 1 év se telt el, de nem jött be a falusi élet, sokat kellett autózni napi szinten. Vételi ár alatt megváltak a háztól, hogy újra Budapestre költözzenek. Persze ott drága minden, így csak Pest megyébe tudtak menni, azt is úgy, hogy a szüleink, nagyszüleink minden pénzüket odaadták nekik és a hitelhez 2 kezességet is vállaltak, az ingatlanjaikat is feltéve fedezetnek! Ez 8 hónapja volt. Most hétvégén jelentették be, hogy a házat ki fogják adni, mert Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet. És addig is úgy spórolnának, hogy ide költöznek a szülöi házba, a házuk addig is ki lesz adva. A bátyám azt mondta nekem, hogy 24 évesen kirepülhettem volna már, ideje lenne mert nagyfiú vagyok és nekik a gyerekekkel szükségük van a szobámra is mert nekik 2 szoba kell amíg el nem költöznek. Kezdjem el a saját életemet végre vagy költözzek a kanapéra a nappaliba! Szüleink mellettük állnak, mert hát a gyerekek … Meg milyen jó lesz Németországban nekik, jobban izgulnak miatta mint ök! Viccesen meg is jegyeztem, hogy jövöre már úgyis Ausztráliába fognak menni, utána meg a Holdra. Én most végeztem az egyetemet, jelenleg munkát keresek. Ha tehetem elköltözöm, de anyagilag nagyon nehéz. Haveromat most tették ki az albérletböl azzal, hogy a 140 ezerröl 220 lesz a bérleti díj a rezsi miatt. Nem egyszerü manapság. És a testvérem osztja az észt aki mindent megkapott? Szüleink sajnálkoznak nekem, hogy nem tudnak odaadni a 3 havi kaucióra se, mert nem tehették meg, hogy nem támogatják a fiukat, ha az segítséget kért és nekik már semmilyük nincs.

Mit kezdjen az ember egy ilyen helyzettel?


2022. okt. 27. 11:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
3%

Bár nem tudom hogy tud ilyen gyorsan eladni egy házat ami a nevén van , hiszen 5-évig nem tudna .

A másik vasárnap ebéd papír ceruza és ad össze ő mennyit kapót és te mennyit anyuék talán megenyhülnek .

2022. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
95%
A minimum az hogy kiállsz magadért és nem hagyod magad kirakni a szobádból! Ha gyereket tudtak csinálni gondoskodjanak is róla, nem a te gondod, lakásuk is van, spóroljanak máshogyan.
2022. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
96%
Úr isten... Erre nem is tudom mit lehetne mondani. Próbálj meg minél hamarabb önállósodni, aztán a telefont se vedd fel ezeknek többet. Addig is a szobádat nehogy átadd. Nyugodtan mond meg bátyádnak, hogy fogja be a tetves pofáját. Ő könnyen ugat kirepülésről, mikor a szüleitek neki vadászrepülőt adtak hozzá, neked meg még egy papírrepülőt se.
2022. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Hat en menekulnek onnan, amint lehet. Teged ki fognak turni amugyis a szuloi hazbol, ez nem ketseg, elveszik a szobadat is, mert a szulok se allnak melletted, hogy ezt igy nem kene.

Ha jol ertem, most mennek csak ki kulfoldre, gondolom par honapot azert maradnak. Talalj gyorsan valamilyen munkat, sporolj, aztan tudsz koltozni.

Latni se akarnam oket soha.

2022. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
99%
Nem lehetsz ilyen félénk hogy nem osztod ki a bátyádat meg a szüleidet,mond meg anyádéknak ha azt akarják hogy költözz el akkor utána semmilyen segitségre ne szàmitsanak töled,ez pofátlanság a bátyàd részéről,én úgy ott hagynàm öket hogy vissza se néznék
2022. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

"Németországba költöznek, mert itt nem élet az élet"

. És a szüleid, majd havonta átváltják a nyugdíjukat is Euróra, hogy neki tényleg jól menjen Németországban?

Nekem ebben az a furcsa, hogy bármikor azt láttam, a szülő ennyire nagy pénzzel, explicit módon segíti az egyik gyerekét, akkor tudatosodik benne, hogy a másikat is így segíti.


Szóval nyugodtan repülj ki, csak kérd ki Te is a lakásodat a szüleidtől. Sajnálkozzanak nyugodtan, hogy most már nincs pénz, de készülj fel, hogy ha a szüleidet kell majd ápolni, pénzzel kisegíteni, akkor a bátyád felől nem fogsz hallani, de leszel az ügyeletes balek. Viszont akkor legalább hivatkozhatsz arra, hogy "bocs, nekem most minden pénzemet magamra kell már költenem, hogy megteremtsem azt, amit Ti a bátyámnak ajándékba, a klt szép szeméért odaadtatok".

2022. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
3-assal maximálisan egyet értek. Át ne add ennek a b.zinak a szobád(bocsi tudom, hogy a bátyád). Egy igazi önző ember. Hol tenném ki öcsémet a szobájából? Ha ez a sztori igaz jól megkéne agyalni az idióta bátyádat, aki mindent megkapott mégse elég neki semmi. :@
2022. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Fuh de r*hadt igazságtalan az élet...Basszus, ez nagyon nem fair, amit a szüleid tettek veled. Ez a pöcs nagyon elszállt magától, mert mindig mindent a segge alá tettek...Szerintem is állj ki magadért, és vázold fel nekik (ha már maguktól ilyen nyomik, hogy nem fogják fel mekkora előnnyel indult a bátyád az életben, veled ellentétben), hogy most sokkal nehezebb helyzetben vagy, mint ő anno, és igenis addig nem mész el a szobádból, amíg nem lesz jól fizető állásod, amiből bőven félre is tudsz tenni...szóval sajna, de így jártak. Vagy keressenek inkább ők albit. Eddig egy millió lehetősége volt pénzt csinálni, vagy jó üzleteket tudott volna lebonyolítani az ingatlan eladásaival, de ő gyanítom elcseszte, mert könnyen kapta, így nem becsülte meg és rosszul adta el..de könyörgöm, Neked nem adódtak ilyen lehetőségek, és ezt fogja már fel az egész család!
2022. okt. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Szüleimnek most ebéd elött megmondtam! Hebegtek csak. Aztán hívott a bátyám elöbb, hogy nem kell irigykednem rá, én is nyugodtan kiköltözhetek Németországba. Mert ez irigység a részemröl. Anyánk azóta sír, hogy a két fia egymással harcol, nem gondolta, hogy ö ezt megéli valaha! És hogy legyek én az okosabb.
2022. okt. 27. 13:00
 10/51 A kérdező kommentje:
Amúgy én lebsztam rá a telefont, ki kiváncsi erre?
2022. okt. 27. 13:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!