Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy elég nagy családban lakom. Heten vagyunk testvérek,én egy 18l vagyok. Apukamat mióta ismertem skizofrén volt és 4 évvel ezelőtt meghalt rákban.

Mindig nagyon szegények váltunk sohasem kaphatam meg egy dolgot amit szerettem volna itt most gondolok egy sima új pólóra.

Emiatt az általános suliban mindig ki lettem kozositve hiszen mindig szinte ugyanazokat a ruhákat hordtam.

Nem tudom hogy ebből kifolyólag de jelenleg is önértékelési és önbecsülés problémáim vannak a kúlsőmmel pedig nem kéne hogy legyen. A barátaim is azt mondják hogy szép vagyok az alakom sem rossz tehát nem tudom hogy miért. Nagyon zárkózott lettem nehezen tudok kialakitani új kapcsolatokat az emberekkel, mindent tulgondolok. Extrémen introvertált lettem.

A 7 tesómbol 5en itthon lakunk és a fő vita az hogy ki mit fizet. Anyukám nem dolgozik hanem q csaladit és az árvasságit kapja, ami nyilván nem elég semmire. Én dolgozom és mindent magamnak veszek fizetek.

De otthon azért szoktam enni és anyukámnak is szoktam pénzt adni vagy ruhát venni neki. A héten szerdán jött haza mert a barátjánál volt és ma pénteken már ment is vissza. És amikor csütörtökön itthon lett volna akkor is reggel 6 tol 3 ig q szomszéd gyerekre vigyázott.

Hogy szépen fogalmazzak meguntam ezt az egészet ami itthon van még nincs lehetőségem elmenni de ha minden jól megy jövőre kolis leszek. Én úgy gondolom hogy anyukámnak nem kellett volna 7 gyereket szulnie tudván hogy a férjének olyan betegsége van ami miatt nem tud dolgozni. Hogy őszinte legyek ez így a végére durván fog hangzana de amikor apukám meghalt megkönnyebbülést éreztem nem voltam szomorú sírni sem sírtam, hiszen a betegsége miatt nem is volt apukám féltem is tőle és azt mondták hogy érzéketlen vagyok pedig nem igaz

Köszönöm annak aki előre is elolvasta.



2023. júl. 7. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Hát az a probléma, hogy nehéz családba születtél. Ilyen rokon halála meg simán lehet megkönnyebbülés, ez a realitás.
2023. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"És amikor csütörtökön itthon lett volna akkor is reggel 6 tol 3 ig q szomszéd gyerekre vigyázott."

És azért kap fizetést?

Akinek nincs jövedelme, nem engedheti meg magának, hogy szivességből dolgozzon másoknak...


Szerintem azon kívül, hogy anyukád nem keres pénzt, minden problémát kimondtál, és szerintem is az a probléma, amiket kimondtál.

2023. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen nehéz gyerekkorod volt. Önbizalmad azért nincs mert otthon nem kaptál annyi szeretetet törődést, úgy gondolom .

Felelőtlenség ennyi gyereket szülni, amikor 1et is nehéz felnevelni becsülettel, főleg ha az apuka skizofrén.

Ha kolis leszel biztos felszabadultabb boldogabb kiegyensúlyozottabb leszel.

Kezdhetsz egy új életet. Ahol lesznek új barátaid .

2023. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

A te anyukád abból él, hogy gyerekeket szült.

Ha nem szült volna ennyit, akkor fel kellett volna emelnie a fenekét és elmenni dolgozni.

Amúgy ez mi:

"sohasem kaphatam meg egy dolgot amit szerettem volna itt most gondolok egy sima új pólóra"

"anyukámnak is szoktam pénzt adni vagy ruhát venni neki"


Ha ez nem egy kamu kérdés, akkor tájékoztatlak, hogy anyukád dolga (lett volna) eltartani téged és nem pedig fordítva. Legközelebb magadnak vegyél ruhát és ne neki.

2023. júl. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Szüleid hibája, hogy ennyi gyereket vállaltak! Nem normális ez már a mai világban. Nem a te sarad.
2023. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj a jelenre koncentrálni.
2023. júl. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szépen látod a helyzeted és a családi hátteret, sajnálom hogy ilyen gyerekkorod volt. Próbálj meg a jövőre koncentrálni és mihamarabb kikerülni a jelenlegi környezetből. A körülményeidhez képest már ebből látszik hogy te értelmes és életképes, szép felnőtt életét fogsz magadnak létrehozni. Sok sikert hozzá és majd idővel keress egy jó pszichológust.
2023. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne inkább, anyukád miért nem dolgozik...vagy mi lesz, amikor elköltözöl és nem adsz tovább pénzt?
2023. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!