Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv Mindenkinek! Egy olyan...

Üdv Mindenkinek! Egy olyan problémám lenne,hogy el adtam egy Mercedes c200 tipusu gepjárművet.2008as évjárat! 3 hét után telefonál hogy ez meg az nem jó es vissza akarja adni vagy fizessem a javitast. Lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Az autó Körbe lett nézve, ki lett próbálva!

Semmi probléma nem volt!

Nálunk tökéletesen működött.

Nem vettünk rajta híbát észre.

Be lett írva az adásvételi szerződésbe hogy megtekintett állapotban!

Amit persze alá is irt mindenki.

Le lett már rég jelentve az Okmányirodában!

Napra pontosan 3 hétre szól hogy probléma van az autóval.

Ja és kb 800 Km megtétele után.

Idézem: "összedölt a hátulja bölcsöt kell cserélni rajta"


250ezer Ft lenne a javítás ezt akarja behajtani az új tulaj. Vagy vissza az egész szerződés. Én egyikbe sem mentem bele!!

Lehet ebből esetleg valami problémám??

15 éves autóról beszélünk és ki lett próbálva!


Köszönöm segítségeteket!



2023. ápr. 5. 09:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ez tipikusan cigók szokták csinálni. Így próbálják lehúzni az embereket. Ezért nem szabad cigónak autót vagy bármit eladni.


Egyébként ha biztos vagy a dolgodban, akkor mond meg kerek perec, hogy te egy jó autót adtál el neki, ha átverve érzi magát, akkor vigye perre az ügyet.

2023. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A megtekintett állapot a rejtett hibákra nem tud kiterjedni, ettől rejtett a hiba. Ha a hiba nem olyan jellegű ami csak az elmúlt 800 km használat alatt keletkezhetett, valamilyen szintű felelősséged lehet benne, mert te okoztad. Hogy ne verjenek át, el kell vinni egy mindenkitől független szervizbe és szakvéleményt kérni, nem csak úgy bemondásra hirtelen hulladékvas lett belőle és fizess. Ha át akartak verni, az is kiderül, ha a te használatod során keletkezett, akkor meg kénytelen vagy valamennyire beszállni a költségekbe.
2023. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem, magyar ember vasarolta.


Biztos vagyok a dolgomban, mert nálam ez a hiba nem volt. Az más hogy talán benne van a dologban hogy kezdődhetett, de akkor semmi ilyesmit nem vettünk észre.ha már akkor ez baj lett volna szerintem azt kipróbálás közben észre vette volna. Nem 3 hét után!

Nem mai autóról beszélünk. Tudta mit vesz meg.

Ezért is lett beírva a szerződésbe hogy megtekintett állapotban! Ezek a dolgok elkerülése végett.

2023. ápr. 5. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem érted: a rejtett hiba nem derül ki a megtekintés során, attól még az adásvételi szerződés megkötésekor jelen van. Hiába írod bele, hogy megtekintett állapot, a rejtett hibára értelemszerűen nem terjedhet ki a felelősséglemondás.


[link]

"Amennyiben az eladó sem tudott a hibáról, attól még nem fog automatikusan mentesülni a szavatossági kötelezettsége alól! [...] Ne feledjük, hogy magánszemélytől vásárolt autó esetén a teljesítéstől számított egy éven belül terheli szavatosság az eladót. [...] Amennyiben már a vásárláskor megvolt a hiba, felelni fog az eladó a szavatossági időn belül, akkor is, ha ő nem tudott róla. Az eladónak vállalnia kell a kockázatot ilyen esetekre. Mentesül a kötelezettsége alól akkor, ha a vásárlást követően keletkezett a hiba. "

2023. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor igazábol ez azon fog mulni hogy ha lesz szakvélemény mit mond. Mikor keletkezhetett ez a hiba.

Be bizonyítani szinte lehetetlen hogy adásvételi előtt vagy után. Hisz én azt mondom hogy nálam minden oké volt a vevő meg az ellentetjét.

2023. ápr. 5. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám hadd vigye perre, aztán meg fogja ő hamarabb unni mint sem esetleg pár százezret vissza fizess neki.

Vagy cseréltesse kia bölcsőt és aztán felezzétek meg a költséget.

Én ezt csinálnám.

2023. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
használt nímet prémiumnál kb minden rejtett hiba , a szakértő majd megszakérti hogy ezeknél az eutóknál ez természetes . akinek van pénze majomra legyen banánra is , a vevő így járt vett volna normális autót
2023. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 nekem is ez volt az első gondolatom


Amúgy meg elküldeném az anyjába, vesz egy 15 éves autót, és meglepődik ha baja van, igazi nyomorék a vevő.

Menjen be a szalonba és vegyen ott autót ha ilyen elvárásai vannak.

2023. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem tud mit kezdeni. Az összedőlt szócska nem szakkifejezés de alapvetően gondolom az a baja hogy rohad. Ez mar rohadt amikor megvette de gondos atnezessel megállapítható lett volna, hiszen a megtekintés elég
2023. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyi.. látta mit vesz, gondolom nem tiltottad meg neki hogy megnézze.
2023. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!