Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amerikában a családi kapcsolat...

Amerikában a családi kapcsolatok lazábbak?

Figyelt kérdés

Nem éltem kint, szóval nem tudom annyira, de olvastam arról, hogy ott más az emberek hozzáállása a családhoz, rokonsághoz. Egyrészt sokkal nagyobb távolságok vannak és nagyon gyakori, hogy valaki 2-3 ezer km-re odébb költözik, mint ahol született. Nincs ez a fajta kötődés a földhöz, mint a magyaroknál, hogy "itt élned, halnod kell", sokkal individualistábbak. Meg itt ugye az is van, hogy ha valakinek nem gondozzák a sírját a leszármazottai, akkor elítélik őket pedig lehet nem is laknak ott.

Ott ahogy tudom évente egyszer-kétszer találkoznak karácsonykor vagy hálaadáskor és gyerekek gyakran úgy nőnek fel, hogy alig találkoznak a nagyszüleikkel, unokatestvéreikkel. Így az amúgy is laza kapcsolatok felnőtt korban elhalnak. Meg az is gyakori, hogy többször is költözzenek életük során, ami persze nagyon jó a munkaerőpiacnak, mert van mobilitás, de ilyen gyökerek meg rokonsággal történő kapcsolattartás szempontjából nem jó.



2023. júl. 16. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Mivel magyarországon a családi kapcsolatok azt jelenti, hogy gondozd az öregebbet, igen, ott lazábbak.
2023. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Azért amerikában elég nagy a szórás.
2023. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Inkább felszínesebbek. Annyira, higy lazábbnak tűnnek számodra.
2023. júl. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, felszínesebbek, aminek egyik oka az önállósodásra nevelés, pl. kiküldik a kölköt limonádét árulni 6-7 évesen, ha zsebpénzért vernyog. Bár lehet, ez már leáldozóban, de régi amerikai filmekben nem olyan ritka látvány. Így eleve megtanulnak nem a szülőkre meg a gyerekeikre hagyatkozni, ha ápolásra szorulnak majd, mert megtanulják kiteremteni maguknak az öregotthonra valót. Bár lehet, ez már kihalóban van, ismétlem. Meg az emberi kapcsolatok se túl mélyek, 5 perc után már úgy búcsúznak el tőled, mintha a legjobb barátjuktól köszönnek el, ami pl. számomra tök fura más nációnál is. Meg eleve az USA-ban kb. embernek se néznek, ha nincs sales-vénád.
2023. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!