Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha rokonotokat, közeli hozzáta...

Ha rokonotokat, közeli hozzátartozótokat operálják, mit csináltok a műtét ideje alatt?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ott vagytok a kórházban, vagy dolgoztok, vagy addig hazamentek, esetleg isztok valamit a büfében...?

Engem fognak műteni és nem tudom, hogy mi lenne a jó, nem biztos, hogy szeretném ha a műtét után ott lennének a tesóim, szüleim. Mások hogy' állnak ehhez?


2010. okt. 13. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem heteken belül lesz a második császármetszésem, ami ugye egy nagy hasi műtétnek számít. Én kimondottan szeretném, hogy utána ott legyen minimum a férjem. Az első műtét után a férjem és édesanyám voltak ott, rengeteget segítettek (inni adni, nyugtatni, elterelni a figyelmemet). Szerintem jobb, ha van ott valaki, egyedül semmiképpen nem akarok lenni akkor.
2010. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt már egy pár műtétem...az alap dolog volt h anyu ott volt mikor műtöttek és mikor felébredtem ott ült az ágy mellett...eccer volt olyan h kiment kávézni és pont akkor keltem fel nagyon rossz volt egyedül még addig a 2 percig is...legyen ott veled vki vagy a párod vagy édesanyád legalább
2010. okt. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ezt embere válogatja. Én nem birom elviselni ha valaki a közelemben van amikor elesettnek és betegnek érzem magam. Beszéld meg a rokonokkal hogy mikor látogassanak meg,közvetlen a mütét után vagy csak később. Telefonon is tudsz egy pár szót váltani velük, ha nem akarod hogy bemenjenek
2010. okt. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem eddig két műtétem volt, térdműtét 14 évesen és vakbél 17 évesen. Persze ott volt Anyu, hiába mondtam neki, hogy menjen haza. Műtét közben úgyis kint volt, utána meg nem tudtam kommunikálni. Gonosz vagyok, tudom, de alig vártam, hogy hazamenjen, és végre nyugodtan tudjak szenvedni.

23/L

2010. okt. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából én sem szeretem ha elesettnek, betegnek látnak, ráadásul láttam amikor egyszer Anyut tolták ki a műtőből, hát nem nézett ki túl jól szegény. Nem akarom, hogy ő is úgy lásson engem, úgyhogy lehet, hogy maradunk a telefonnál mikor magamhoz térek. Valszeg úgysem lenne értelme, hogy ott legyen akárki, mert nem leszek aznap magamnál- azt mondják.

Apám és a testvéreim meg csak szekálnának vele utána, úgyhogy azt semmiképpen nem akarom.

Párom nincs. (habár addig még lehet, ha optimista akarok lenni :-D)

2010. okt. 13. 23:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiamat fogják müteni dec.elején,természetes vele leszek végig,mig a mütőbe lesz,addig lemegyek kávézni és egy idegnyugtató cigit elszivni,de mire kitolják már ott leszek vele...

Bármelyik családtagomat mütenék vele lennék,max elküld,de szeretnék ott lenni,csak akkor leszek nyugodt ha láttom a saját szememmel h minden oké.Mikor szültem nekem sokat jelentett,h ott volt a párom,anyum és a soginőm meg kint várt.Már a tudat h ott voltak nagyon sokat jelentett.

Mikor beteg vagyok és anyum eljön,már a gondolat is gyógyit h eljön hozzám:-)))

2010. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mikor anyát műtötték bementem reggel, vele voltam de aztán eljöttem. odakinnt ülve úgysem tudok segíteni, mondjuk én eüs vagyok, másképp élem meg a dolgokat. műtét után pedig úgyis ébredezik az altatásból, sokkal rosszabb ha ott vannak a hozzátartozók. ugyanis ahelyett, hogy pihenne, aludna keresi a kapcsolatot azokkal, aki az ágya mellett vannak, próbál ébren lenni, beszélni. neki még pár órát nyugodtan aludni kéne, de az a tapasztalatom, ha ott vannak a rokonok ez sosem megy. altatás után jópár óráig tilos inni(ennek megvan a maga orvosi oka), de a rokonok állandóan adjusztálják az illetőt, hogy jaj szomjas-e, 5 percenként kérdezgetik, hogy ihat-e. és ez igenis a betegnek a legrosszabb. elhiszem, hogy biztonságot ad, ha ott vannak, de nincs abban semmi rossz, ha ezt valaki nem igényli.

ha én műtét előtt megbeszélem a családomal, hogy ráérnek akkoris bejönni, mikor már éber vagyok, akkor tudni fogom, hogy nem hagytak el csak azért, mert nincsenek ott.

2010. okt. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!