Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik nemzet muszlim és...

Melyik nemzet muszlim és délszláv,bosnyákok?

Figyelt kérdés
Családfakutatás alatt kiderült hogy legnagyobb részt délszláv vagyok (fehér-horvátok leszármazottja)de muzulmán felmenőim vannak.A horvátok tudtommal katolikusok,nekem muzulmán fehér-horvát őseim vannak kb.40-50%-ban.Ők akkor most bosnyákok vagy muzulmán horvátok?Vannak albán rokonaim is szintén muszlim albán családnévvel és van bosnyák távolabbi rokonom is,4-ed,5-öd unokatestvérek.
2023. júl. 21. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Családnevem nem mérvadó mivel apám meg lengyel származású és a családnevem is lengyeles hangzású.
2023. júl. 21. 13:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bosnyákok.
2023. júl. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, de mi az a fehér horvát?

Eléggé otthon vagyok délszláv témában, de ilyet még életemben nem hallottam...

2023. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez a konkrét neve a horvátok őseinek úgytudom.
2023. júl. 21. 15:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszi! Utananéztem. A 11. századig "tisztán" létező népcsoport volt, utána olvadtak be.


Hát én azért erős fenntartásokkal kezelném ezt a "visszaszármaztatást".


A fehér-horvátok nem lehettek muzulmánok.

A bosnyák nem fehér-horvát.

És akkor még ne is említsük a "szerbhorvát" kérdést...


Az albán-bosnyák-szerb-horvát és a muzulmán név kapcsán meg csak halkan megjegyezném, hogy a Balkánon enyhén tovább tartott az oszmán uralom, itt kb. mindenkinek van "muzulmán" felmenője.

A Balkán egy akkora genetikai olvasztótégely, hogy itt lehetetlen ilyesmit levezetni.


Szóval amit ebből au eredményből biztosra vehetsz, az annyi, hogy legnagyobb részben délszláv felmenőid vannak.

2023. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Vagy csak Szulejmán egyik random katonája felcsinálta az ük ük ük dédmamádat aki pont fehér-horvát volt.
2023. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát ezen jót nevettem kedves utolsó 🤣😅
2023. júl. 21. 19:47
 8/10 anonim ***** válasza:
A genetika amúgy mint olyan azért sokkal szélesebb körből jöhet akár nem is feltétlen egyenes ági gének a dominánsak.
2023. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
75%

Mert bosnyákok még nem feltétlenül jelenti azt, hogy muszlimok is voltak. Van is egy külön népcsoport, amit úgy hívnak, hogy horvátjai bosnyákok vagy katolikus bosnyákok, baranyai bosnyákok. Nagy részük Magyarországon élnek.


[link]

2023. júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia utolsó igen de ugye én írtam is hogy nekem muszlimok voltak a családnév is muszlim azon az ágon. :)
2023. júl. 26. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!