Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szobalányunk és anyám verekedn...

Szobalányunk és anyám verekednek, szerinte felesleges?

Figyelt kérdés

Sosem kellett a háztartással foglalkoznom.


14 évig anyáékkal éltem, anya tisztaságmániás és mivel nem dolgozott, otthon mindig rend és tisztaság volt. Aztán különköltöztem, két hónapot laktam egyedül, de anya kb. minden héten jött takarítani, mert szerinte én nem figyeltem a rendre eléggé. Utána kiderült, hogy terhes vagyok, összeköltözünk a barátommal és a barátomhoz alapból bejárónő járt, ez akkor így maradt. Aztán a pici születése után mondta anya, hogy felesleges a bejárónő, úgyis itthon vagyok, szóval két hétig nem jött. Hát az katasztrófa volt, úszott az egész ház, meg bevallom, kicsit lusta is vagyok, hogy még miután a barátom átveszi a lányunkat, én nekiálljak takarítani... Így maradt a bejárónő, de anya nem tudta. Pénteken tegnap viszont beállított meglepetésszerűen délelőtt és itt volt a bejárónőnk, anya azóta mondogatja, hogy ez milyen felesleges, meg hasonlók. Erre ma kitalálta, hogyha ennyire nincs kedvem ahhoz, hogy vezessem a háztartást, akkor majd ő megcsinálja... Próbáltam finoman jelezni, hogy nem kell, de most is hívott, hogy akkor hoz ebédet, meg átnézi, milyen tisztítószerek vannak nálunk. De én nem akarom, hogy ő takarítson nálunk, így is elegem lesz belőle néha. Viszont már jeleztem finoman és semmi hatása nem volt.


Mit tegyek?



2023. júl. 22. 09:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit szabadulj ki a gyerekszerepbol. Mar neked is van gyereked, ne anyad mondja meg, mire koltod a penzt es mit hogyan csinaltok meg otthon. Finoman beszeld meg vele, hogy nektek igy jo, ti harman igy vagytok boldog csalad, o meg ugy volt, hogy nem dolgozott es otthon egyedul latta el a haztartast. Nektek egyszeruen igy jo, ha majd nem lesz jo, valtoztattok rajta. Ha nem erti meg, nem tudsz mit tenni sajnos.
2023. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Mit tegyél? Viselkedj felnőtt módjára.
2023. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem verekednek, *veszekednek, elírtam
2023. júl. 22. 09:05
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, Józsihoz (párod neve) x éve jár bejárónő, kérlek ebbe ne szólj bele, így szeretné".
2023. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%
Anyu, nem kell jönni takaritani, jó a bejarono.
2023. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem tanfolyamon tanítják, hogy hogyan fogd meg a Domestost, azért elég retardáltnak kell lennie, hogy ne TUDJA. Az, hogy nem AKARJA, más tészta. Valaki megcsinálja neki, amiért fizet.


Nem hiszem, hogy jobb ember vagyok attól, hogy magam sikálom a kádamat. Nem is vagyok valami titkos tudás birtokában. Ha lenne pénzem, én is másra bíznám.

2023. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy 15 évesen szultel?
2023. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj, szerintem nem kell csinálnod semmit azért, hogy anyukád ne legyen a bejárónő ellen. Nyugodtan legyen ellene, ne legyen neki soha. Fogadd el, hogy ő ellene van. Te viszont szereted ha bejárónőd van.Ő pedig fogadja el, hogy te bejárónőt tartasz. Mi köze anyukádnak ahhoz, hogy te takarítasz otthon, vagy bejárónő?? Mondd meg neki egyenesen, hogy márpedig nektek bejárónőtök lesz. Ha őt zavarja, ne jöjjön akkor amikor ő ott van. Nincs mit szégyellned ezen, nem kell paráznod, hogy épp akkor jön. Nem szégyen, ha van pénzünk arra, hogy bejárónőnk legyen. A kevés szabadidőnket nem muszáj takarítással eltölteni, csak mert "mások" szerint úgy helyes ha magunk csináljuk. Nekem is van takarítónőm, mert megtehetem. Amíg nem volt, addig senki nem játszott a gyerekemmel, meet folyton sikáltam, és türelmetlenül szóltam a gyerekre, hogy hagyjon már békén, nem látja, hogy mosogatnom KELL? Most a takarítónő takarít, én meg boldogan elvagyok a gyerekkel. A fizetésem pedig arra költöm amire akarom. Nem cigire, nem hajfestékre, hanem takarítónőre! Anyukádtól ne félj, mondd meg neki egyenesen TE mit tartasz helyesnek, ha kell 100szor mondd el, ne zavartasd magd a választásod miatt.
2023. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

7


Nem dehogy!


Csak azt írtam hogy 14 évig együtt éltünkk. Bocsánat valóban az utána lévő mondatok összezavaróak. EEgyébként fiatalon szültem, 19 évesen valóban.

2023. júl. 22. 09:13
 10/32 anonim ***** válasza:
84%
Anyám örülne, ha ilyen jól menne sorom, nemhogy veszekedjen. Te kell megszabd a határokat, most ebbe szól bele, később már bármibe, ha hagyod.
2023. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!