Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy költözzek el otthonról...

Hogy költözzek el otthonról ilyen kevés fizetések mellett Magyarországon?többi lent.19/L

Figyelt kérdés

Már évek óta érzem,hogy mérgező az itthoni környezet,és szeretnék lépni, akár külföldre.

Sajnos nincs magabiztos angol nyelvtudásom,bár megértem amit mondanak és úgy ahogy tudok válaszolni,de nem az igazi.

Nem találtam olyan munkát ahol nyelvtudás nélkül mehetnék,plusz ugye kéne szállás

Van egy macskám is,akit nem hagyhatok itt,tehát a szállásnak is olyannak kéne lennie..

Nagyon nehéz helyzetben vagyok,és nem tudom merre lépjek

Itthon lehetetlen munkát találni..

Gondolkoztam azon hogy megyek egyetemre ,vagy elvegzek egy értelmesebb képzést annál ami van (sportszervezo)..

De nem tudom

Jelenleg keresem ezerrel a munkákat,de nem akarok már itthon lakni..

Nem tudom merre lépjek.

Tanuljak,hogy jobban fizető állást szerezzek?

Vagy hova menjek külföldre,hogy minden jó legyen?


2023. júl. 24. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
A szalag mellett nem kell nyelvtudás.
2023. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Muszáj megtanulni (legalább) angolul… muszáj
2023. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%

Azt tanácsolom neked, hogy menj el takarítónak egy hotelbe Bécsbe. Ott egész jól fizetnek, mindkét szülőm ott dolgozik, és megvannak elégedve vele, de ők a közelség miatt ingáznak. Ha a határ mellett laksz akkor megér egy próbát ingázni is, viszont, ha semmiképp sem akarsz itthon maradni, akkor keress Bécsben, vagy Bécshez közel albérleteket. Szüleim pl. 9-re járnak, tehát mondjuk, ha egy órára laknál Bécstől autóval, vagy tömegközlekedési eszközökkel, akkor is bőven megéri.

A takarítóknak nem kell igazából nyelvtudás, takarítani kell tudni. Szüleim sem tudtak németül amikor elkezdték, de már egyre jobban megy nekik (több, mint 1 éve kint vannak). A keresetük is megfelelő, 3-an bőven eléldegélünk belőle.

A nyelvet érdemes tanulni a munka mellett, ha már kint vagy és dolgozol, mert annak alapján eltudsz helyezkedni a szakmádban is, bár érdemes lenne képzéseket is tanulni és annak alapján jobban fizető állást is tudsz találni, ha más munkát keresnél.

Írhatsz dm is, ha gondolod és tudok pontosabb információkat mondani :)

2023. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
1-es, a szalag melletti fizuból te tudnál élni és lakni is?
2023. júl. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

Nehéz kérdés, én is örültem volna ha el tudok jönni, de semmi pénzem nem volt.


Egy munkahely többnyire nem leányálom, úgyhogy gondold át, melyik a jobb.. otthon lenni, közben ahogy sikerül gyűjtögetni, és a családot leszarni, vagy egy munkahelyen kínlódni, de legalább otthon nem agyfaszt kapni, pl. mert mi van ha nem fizetsz és kiraknak az albérletből...


A legbiztosabb hogy a költözéshez is kell egy minimum tartalék, pár hónap ide vagy oda még nem számít, 1-2 év már igen.

2023. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
Tirolba, vendéglátásba keresnek mindig munkaerőt, ott szállást is biztosítanak! Illetve az osztrákok nagyon szeretik a házi állatokat, szóval szerintem a cicád sem lenne gond!
2023. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Sportszervezőivel csinálhatsz már esetleg olyat, hogy fitness, vagy aerobic órákat tartasz? Bocsi, ha hülye kérdés, de nem tudom mit takar a végzettség. Egy pár alkalmas tanfolyamon elvégzel mondjuk egy zumbaoktató, vagy alizetics női torna képzést, egy kis helyiséget bérelsz és vállalkozó leszel. Instán, tiktokon, facen, youtube-on csinálsz bemutatkozó videót, pár órát felveszel online, vagy online is tarthatsz órákat, így az ország minden tájáról tudnak tanítványok lenni. Én tuti ezt csinálnám. Ezt is csinálom amúgy, csak más területen. Weboldal, szolgáltatások kiírása, mondjuk 990Ft az első bevezető óra, aztán heti kétszer-háromszor tartani órakat.

Az elején míg felfedeznek nehéz, addig valami fix munkát vállalsz.

Rögzített videókra is lehet előfizetni, ami folyamatosan pénzt hoz. Mondjuk sporttal kapcsolatos dolgok, amikre vevők, stb. Még esküszöm beleélem magam, ahogy írom.

2023. júl. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

"1-es, a szalag melletti fizuból te tudnál élni és lakni is?"


Miért ne? 4-500 ezreket keresnek. Én diplomásként 100 valamennyit kerestem, mégis eléldegéltem valahogy.

2023. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Elég vegyesek a válaszok de én próbálom a saját tapasztalatommal ötvözni .


Szóval :) Ha az angol nyelvtudás nagy akadály, akkor állj neki. Nem feltétlen kell külön tanárt fizetni. Van egy tok jó könyv : angol nyelvtan 222 pontban. + melle egy csomó online nyelvtan gyakorlasi lehetőség. Szókincsre jó a Duolingo alkalmazás, beszed pedig , ha már aránylag tudsz írni akkor ismerkedj angol/amerikai Fb tematikus csoportokban ami érdekel vagy aki ismerosod beszél angolul, azzal ne magyarul beszelgess. ( én pl a noveremmel angolul telefonálok:D ) Tényleg sokat segít.


Egyetem min 3.5 év, és azért nem kevés erő befektetés. Ha most a nyelv sem megy, nem ajánlom .


Inkább képzésben gondolkodj, itt írtak parat.


Lelkesnek tunsz, de angolul mindenképp érdemes kommunikálni, ez legyen az első . Azt a pár hónapot ( én anno 3 hónap alatt megtanultam ) megéri bele fektetni, akar külön tanárral, ha gyors akarsz lenni . Ha az már megvan, jöhet a tobbi. Egyetemen egyébként is elvárás kb .


Minimum pár hónapig meg sajnos ell kell viselni, és aztán sem kizáró ok, mert jobban tudsz sporolni :) Ameddig lehet húzd ki, mellette fejleszd magad. Én nem értek a külföldi állásokhoz, itt írtak páran, én itthon ragadtam diplomasan. De biztos jobb tartalékkal kimenni. Ott is szükség lesz rá. Itt neg akar egy okj, valami, amit fel tudsz mutatni :) itt erre is mondtak pár példát. Lehet 1-2 év, de nem a semmiből fogsz indulni, és jobban jársz, mintha most mennek ki nyelvtudas és szakma nélkül ( bár ezt nem fejtetted ki, elnézést, ha van ) .

2023. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
keress olyan melót ahol szállást is biztosítanak.
2023. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!