Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha pl. valaki Magyarországról...

Árokpart kérdése:

Ha pl. valaki Magyarországról Ausztriába költözik akkor a pozitívumok mellett ugyanakkor milyen furcsaságokra számíthat ami más mint itthon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősőrban a mindennapi életre, emberek, munka, szórakozás, társasági élet akár politikai élet stb.
2023. jún. 30. 14:28
 1/9 anonim válasza:
37%
valamiért akik itthon vörös fejjel, kikadt állkapoccsal nyálcsorgatva ordítanak orbán miatt, azok simán megvannak az FPÖ által irányított régiókkal kapcsolatban
2023. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem éltem kint, de hallottam, hogy alapvetően évek, sőt évtizedek múlva is az osztrákok kívülállónak, "gyüttmentnek" fognak tekinteni.
2023. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs túró rudi :D
2023. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem magyarul beszélnek.

Pontosak a vonatok.

2023. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Lenézett rabszolga maradsz a szemükben.
2023. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elég sokat járok vonattal,késnek azok is.De tiszták az utcák köszön mindenki.
2023. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Én évekig laktam Ausztriában, Bécsben, vannak tipikus előnyök és hátrányok:


Előnyök:


-A legtöbb havi keresetből normális beosztással szépen ki lehet jönni

-Ittenihez viszonyítva is nagyon olcsó és kiváló minőségű a tömegközlekedés

-Sok park és zöldfelület van, szép ország vesz körül, rendezett és tiszta minden

-Jó az oktatás színvonala

-Az ittenihez viszonyítva sokkal jobb az egészségügy színvonala

-A családtámogatási rendszer megilleti a külföldieket is, mégpedig pénzben is ugyanannyira, mint a helybelieket


Hátrányok:

-Eszméletlen sok a külföldi! Bécs némelyik kerülete Isztanbul vagy Balkán félsziget hangulatú

-Az (osztrák) emberek hidegek, nehezen fognak a bizalmukba fogadni

-Nehéz albérletet találni

-Viszonylag drága a lakhatás

-Sosem lesz saját ingatlanod (még hitellel sem, mert nem fognak külföldinek hitelt sem adni)

-Nagyon drágák az autóval kapcsolatos kiadások (biztosítás, évenkénti műszaki, parkolás...)

-Külföldiként gyakorlatilag lehetetlen állami óvodát kapni a gyereknek! Muszáj lesz magánóvodát keresni, ami nagyon drága. 150€-tól indul havonta, ebéd nélkül...

-A munkahelyek nem igazán megértőek a gyerekekkel kapcsolatosvagy magán jellegű problémák kezelésében. Még úgy sem, hogy pl egy órával előbb elengednek, hogy valamit elintézhess. Mindenért szabit kell kivenni.


Hogy korrekt legyek: ezek saját tapasztalatok és saját vélemények. Én kizárólag csak Bécsben laktam, Bécsen kívül a "vidéki" Ausztria lehet azért ennél sokkal jobb/rosszabb is. Ott nincs tapasztalatom.


Tehát Ausztriának is megvannak a maga előnyei-hátrányai. Négy év ott lakás után arra jutottam, hogy inkább haza jövök. Mivel vettünk itt házat és kaptam egy jó ajánlatot, ezért nem bántam meg!

2023. júl. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es Nagyon-nagyon szépen köszönöm az információkat.
2023. júl. 3. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A "gyüttment"-ezéshez annyit, hogy ma már teljesen megszokott, hogy a nyugateurópai nagyvárosok afféle multikulti olvasztótégelyek. Ahogy Angliában és Németországban is ezerféle náció van ma már, így azért annyira nem extrém és nem kirívó a magyar Ausztriában.

Én nem éltem ott, de szoktam kijárni. Van egy szép, elég magas presztízsű sportkocsim és azon szoktam hahotázni amikor a lenézett "büdösparasztbalkánimagyaré" a legdögösebb autó a parkolóban :D és az osztrák meg néz, mint paraszt pitscha az angol wécére. :D

2023. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!