Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok irigykedni arra,...

Szoktatok irigykedni arra, hogy másoknak normális, jófej, szerető családja van?

Figyelt kérdés

Sajnos nekünk ez nem jött össze.


Az én családom kifejezetten problémás volt mindig, nem tartom a kapcsolatot se szülőkkel, se testvérekkel, durván mérgező légkörben nőttem fel.


A férjem családja normálisabb, de náluk meg a húga a nemnormális (szerintem van valami pszichés problémája), úgyhogy vele sem igazán tartjuk már, a férjem már rosszul van tőle, a balhéitól, dührohamaitól.


De ez olyan rossz, hogy nekünk nincs egy normális családunk, akikkel össze lehetne járni bográcsozni, szülinapozni, nyaralni.... A férjem szüleivel szoktunk, de a testvérét családostul már nem hívjuk inkább, elmenni meg sehova nem lehet közösen, mert nekik nem jó és a férjem szülei inkább nem jönnek, csak nehogy a hugi megsértődjön.


Van két gyerekem, annyira remélem, hogy ők nem így fognak érezni 30 év múlva... :/



2023. júl. 26. 22:04
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Igen
2023. júl. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy van a ver szerinti és a választott családom: utóbbiak azok a barátok, akikre így gondolok. Talán fájdalmas, ha előbbi nincs, de az utóbbi létrehozható.
2023. júl. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigykedek csak orulnek ha nekem is lenne normalis csaladom.

Apam nem nagyon torodik velunk, iszik es szeret kotozkozdni a masikkal. Smucig, nem szeret semmit sem fizetni, mindenert morog, de szerencsere legalabb az unokait szereti. Anyammal jo a kapcsolat, o jozan eletet el, csak sokszor nem eleg talpraesett.

Felesegem szulei eleg erdekesek. Anyosom smucig, szamito, aposom meg egy papucs ferfi. Mindent rahagy a felesegere, egy szava nincs neki otthon. Ok nem nagyon torodnek az unokaval. Masok elott eljatszak hogy milyen jo nagyszulok de amugy nem azok. Anyosom nem dolgozik, megsem vallalja el soha hogy vigyazzon az unokajara, kb evente 2-3 alkalommal van ott naluk egyedul par orat es ennyi. Anyamra ra lehetne bizni egesz hetre is csak mi nagyon messze lakunk toluk.

Anyosomek neha hivnak magukhoz de ok sosem jonnek at de en mar a kutyaik miatt nem is szeretek menni hozzajuk. Tudjak hogy nem szeretem ha a kutyak a hazban vannak, de akkor is bent tartjak oket mikor ott vagyok. Vegulis az o hazuk, azt csinalnak ott amit akarnak, de akkor en meg nem megyek hozzajuk es kesz. Nem is banjak egyebkent hogy nem megyek. A felesegem atszokott menni hozzajuk havonta kb 3 alkalommal a gyerekkel de en mar legalabb fel eve nem voltam.

2023. júl. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig felnézek az olyan családokra ahol egybe tudták tartani maga a család fogalmát, létezését, szeretettel, törődéssel és nem a kirakatcsaládosdit képviselik. Ez nagy munka és jó emberek szükségesek hozzá és elég ritka is. Ha ilyen családokba keveredtem (párjaim jóvoltából) akkor mindig nagyon különleges és jó érzés volt velük lenni, szerettem hogy közéjük tartozhatok és inkább sajnálatot éreztem magammal szemben hogy ez nekem adatott meg otthon, mert eléggé diszfunkcionális családba születtem, rossz házasság szülők között stb.


Volt egy olyan időszakom is, amikor mindig lenéztem az ilyen szoros családi kapcsolatokat, rögtön anyuciapucikisfiának/kislányának tituláltam embereket akiknek csak simán jó kapcsolata volt a szüleivel, ami csak számomra volt életidegen mivel én soha nem éltem át ilyet. Persze vannak végletek amiket nem tartok most se normálisnak, de nekem a normális szerető családi légkör is sok volt. Azóta már rájöttem hogy ezek csak a saját családi traumáim kivetülése, ahol szeretettel fogadnak azért hálásnak kell lenni és fogadni kell tudni, nem szabad traumák miatt elutasítónak lenni. Mi emberek is tartozhatunk bárki családjába, nem előírás hogy a vérszerinti családod létezik csak. Meg idővel amúgy is mindenki saját család alapítására törekszik.

2023. júl. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigykedek. Ez nálam is inkább szomorúság, de leginkább gyász. Sajnálom, hogy nekem nem jutott rendes család és hogy csak én próbálom meg megszakítani a mérgező kört azzal, hogy terápiára járok. De az elfogadás remélem ott vár majd az utam végén.
2023. júl. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért írjátok, hogy nem irigykedtek, szerintem maga az irigykedés nem egy negatív dolog, az annyit jelent, hogy vágysz valamire, ami másnak megadatott, szomorú vagy, mert másnak van és neked nincs.


Ti is ezt írjátok le, de hogy nem irigykedtek. Hát ez maga az irigykedés :D

2023. júl. 27. 09:26
 17/18 Metionin ***** válasza:
100%
Kifejezetten irigykedni nem, de néha sajnálom, hogy nekem nem jutott normális család.
2023. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Metionin ***** válasza:
100%
16. De nem másoktól irigylem, hanem magamnak szerettem volna normálisat. Nem azért kellene nekem is, mert másnak van, hanem alapból.
2023. júl. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!