Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e anyai rész után öröklés?...

Van e anyai rész után öröklés? ( Bővebben lent )

Figyelt kérdés

Édesanyám házasságban élt nevelőapámmal . Édesanyám előbb halt meg mint a nevelőapám .( 2013-ban ) (2002-2005 között házasodtak). Hagyaték hagyaték hiányában édesanyám után nem volt . Amit mai napig nem értek , mivel a ház hiába a nevelőapam nevén volt , de mivel házasok voltak ilyenkor a vagyon közös , tehát a közösen lakott ház is az .

A nevelőapam sajnos meghalt . Az öcsémre pedig piocak repültek akik ki szeretnék semmizni . Jelenleg ugye 1/1 - es öröklés lenne. Hogyha támadom az anyai rész miatt , van esély arra , hogy örökös leszek én is ?

( Nevelőapam bántalmazott, alkoholista volt. Sokat verte édesanyámat is és engem is. Édesanyám halála után én nem kerestem őket, mert nem volt miért . ) Mindenki mondja , hogy küzdjek azért ami jár . Van értelme ? Mivel csak akkor tudok segíteni a fél testvéremen , ha örökös leszek . Mivel nélkülem nem tudná eladni a házat és így le kopna a sok pénz leső.



2023. aug. 12. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 LuckyLevi ***** válasza:
0%
Kérdezz ügyvédet, vagy guglizz. Nagyapám mikor meghalt, akkor szüleim örökölték a felét a vagyonnak. Logikus lenne, hogy neked is járna.
2023. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
92%

Rosszul tudod. Ha a haz neveloapad neven volt, akkor az az o haza es pont. Anyad utan azert nem orokoltel, mert nem volt mit.


Nelkuled miert nem tudja eladni a hazat? Mihez kellesz pontosan te? Nem ertem. Mirol beszelsz? Milyen penzlesok?

2023. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 LuckyLevi ***** válasza:
12%
#2 Akkor nálunk a Nagyapàk nevén volt a tulajdon, ezért örököltek a csemeték?
2023. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
94%

Ha a ház eleve a nevelőapádé volt, vagy a nevelőapád pénzén, magánvagyonából vették, akkor az nem közös szerzemény!

Ha a közös pénzen vették a házasságuk alatt, akkor annak bizony a fele anyádé volt és már 2003-ban örökölted volna, akármelyikük nevén volt. Ha kiskorú voltál még, akkor a gyámhatóság is beszállt volna, ezt a közjegyzőnek tudnia kellett.

Nem tudom melyik opció igaz és azt sem, hogy 20 évvel a hagyatéki után lehet e bármit is tenni, még ha jogos is az igényed.

Talán beszéld meg egy ügyvéddel!

2023. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom igen.

Ha nincs a neven semmi, nincs vagyon, amit orokolni lehetne.

2023. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok és elnéztem! 2013-ban halt meg anyukád és 10 éve volt a hagyatéki.

De a lényegen ez nem változtat.

2023. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 LuckyLevi ***** válasza:
7%
#4 Én úgy tudtam, hogy mindegy kinek a pénzén veszik, ha már házasok. De nem vagyok ügyvéd.
2023. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Tesóm sajnos enyhén értelmi fogyatékos ( IQ szintje 86). Pici faluban lakik . Mivel mindenki tudja , hogy butácska , most elég sok " barátja" akadt Gondnokság alá akartam helyeztetni, hogy legyen vagyoni gondnoka aki nem engedi , hogy csövest csináljanak belőle . Külsős gondnokot kértem.

Ez mivel a nevelőapám meghalt csütörtökön éjjel és a bíróságra most lett beadva az igény, nem fog sikerülni . Így ez jutott még eszünkbe , hogy hátha az anyai rész miatt lenne részem . Ugye akkor nélkülem nem tudná eladni, így kiforgatni se tudnák .

2023. aug. 12. 21:33
 9/50 LuckyLevi ***** válasza:
38%
Azért beszélni lehet vele, ha butàcska, akkor is.
2023. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%

Együtt vették a házat,vagy nevelőapádé volt már korábban is?

Mert akkor nem volt közös tulajdon,azért nem örököltél anyud után.

2023. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!